Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Vajon lehet "kezelni" egy...

Vajon lehet "kezelni" egy vallásos barátot?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem egy összejövetel által egy nagyon kedves lánnyal, már első perctől szimpatikus volt, váltottuk pár szót, be is jelöltük egymást Facebookon. Na már most azon a napon néztem a profilját és rájöttem, hogy erősen hívő az illető. Idézetek, képek, cikkek, minden, ami vallással, pápával kapcsolatos.

Elkezdtünk tovább beszélgetni, de gyakran tér ki az ilyesfajta bölcseletekre, példabeszédekre, ha a beszélgetéshez ez valahogy kapcsolható és mintha ő is próbálna -most ez lehet, csúnya kifejezés- megtéríteni. Kérdezget az istenről alkotott véleményemről, hozzáállásomról, stb, persze nem minden alkalommal, csak egyszer-egyszer, ahogy erre kanyarodik a téma. Emiatt nem is merek felhozni neki pl. intim témákat (ami egy csajos csevejben feljöhet), mély, elvont dolgokat, amik köztudottan nem egy vallásos ember kedvenc beszédtémája, de más esetleg érdekelhet és elbeszél róla. És valahogy ez a része aggasztóbb számomra, hogy nem tudok megnyílni neki.


Persze nem próbáltam felhozni neki, lehet, csak meg kellene próbálnom, de ha mondjuk beszélnénk is ilyenekről, hosszabb távon lehet ezt a vallásosságot háttérbe szorítani? Ez is hozzá tartozik, de ha valaki tudtára adod, hogy téged nem érdekel a politika, akkor normális ember nem is hozza fel ezt előtted. Egyáltalán van olyan, hogy "vallásos emberek kb. tipikus viselkedése" és ez egy ilyen eset?


Elnézést, ha rossz kifejezésekkel, jelzőkkel éltem, nagyon nem vagyok ebben jártas, nem akarok senkit megbántani.


Köszönöm a segítséget.



2016. nov. 26. 18:45
 1/9 A kérdező kommentje:
23 éves lány vagyok.
2016. nov. 26. 18:45
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha ő hívő, te pedig nem, akkor ez minden bizonnyal nem fog változni. De ettől függetlenül még működhet jól a barátságotok. Ő tudja, hogy te hogy vélekedsz a vallásról? Szerintem egyszer, amikor megint szóba kerül, mondd el a véleményed. Ez a sok hárítás, semmi jót nem fog eredményezni. Ha te elfogadod, hogy ő vallásos, és ő azt, hogy te nem, akkor teljesen rendben van. Ha pedig nem tetszik neki, vagy valami hasonló, akkor nem éri meg kapcsolatban maradni vele.
2016. nov. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"vallásos emberek kb. tipikus viselkedése"

Nem tipikus, ne általánosítsunk :) De van olyan, aki közülük kéretlenül propagálja a témát, igen. Aztán egyező akarattal a továbbiakban mellőzik. Ha ez az egyező akarat nem jön össze, akkor ott súrlódás lesz.


Nos a kérdés az, hogy kell-e, szabad-e "kezelni" egy vallásos embert? A vallásosságot lehet sorolni tévedés, találgatás, akármilyen hitvilág stb. kategóriába, de van-e hozzá jogunk, hogy megvétózzuk azt az elképzelést, amiben ő élni akar?

Az ő... hogyismondjam, fejlettségi szintjén a vallásosság egy szükséges elem az életében. Szüksége van a hite általi iránymutatásra, a felsőbb hatalom lehetséges reménykeltésére, arra a tudatra, hogy ez a világ (akármi vagy akárki) által jobbá válhat. Ha te, vagy én, vagy bárki azt gondolja, hogy ez egy tévedés és elfecsérelt idő, mert mi más mellett tesszük le a voksunkat, ez csak ránk tartozik és vonatkozik. Az ő életében ez így hasznos.


Ha egy emberi kapcsolatban nem működik a kommunikáció (például a fenti okok miatt), akkor ezen a kapcsolaton változtatni kell.

2016. nov. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, írtam neki, hogy nem foglalkoztat a vallás, de erre ilyen kitérő választ írt, hogy "mindenkinek mást jelent isten". Legközelebb, ha feljönne ez a téma megmondom neki, hogy legyen szíves erről többet nem beszélni, csak attól tartok, hogy akkor lekopna idővel, mert nagyon úgy tűnik, hogy ez kb. a mindene.

Külföldön élek, szinte senkit nem ismerek páromon kívül itt és teljesen megörültem, hogy megismertem egy rendes magyar lányt.

2016. nov. 26. 19:00
 5/9 A kérdező kommentje:

3. válaszoló.


Igen, írtam, hogy lehet rossz dolgokkal illettem őket, sajnálom. Persze, nem veszem egy kalap alá azokat az embereket, akik ebben hisznek, csak valahogy nem egyedi esetnek találtam az enyémet, olvastam pár vallásos emberről, akik hasonlóan vissza-visszatértek a témához olyannál, akit ez nem érdekelt. Valahogy ebből jött ez a mondatom, ami kicsit általánosításnak tűnhetett :)

2016. nov. 26. 19:05
 6/9 anonim ***** válasza:

Korrekt ...lenne, ha a vége nem csapna át a "ló nincs, szamár is jó" kategóriába :)

De ha úgy érzed, hogy van türelmed hozzá ilyen feltételek mellett (gyanítom addig, amíg jobb nem akad), akkor hajrá.

2016. nov. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szerintem ha ennyire felsz a konfrontalodastol a vallas miatt, akkor ez tenyleg ilyen lo nincs, szamar is...dolog reszedrol. masreszt meg tudlak erteni, en is kulfoldon elek, es mikor megismertem itt kezdetben egy magyar lanyt, szerettem volna, ha baratkozhatunk, de nem mindenaron, igy eleg hamar meg is szakadt a kapcsolat, mert egyszeruen nem volt nekem szimpatikus. ha tul sokszor elohozza ezt a vallasosdit, akkor neked biztos a terhedre lesz, es ti se huzzatok sokaig. en is vallasos vagyok, de nagyon idegesitene,ha vki mindig ezt hajtogatna nekem, foleg, ha en nem lennek hivo.
2016. nov. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam azért kezdtem el ismerkedni vele, mert szimpatikus volt, teljesen jól elbeszélgettünk. Ha csak egy szamárnak tartanám nem érdekelne, hogy szimpi vagy sem, hogy vallásos vagy sem, csak valaki szóljon hozzám, de ez nem így van. Szeretnék megnyílni az illetőnek, szeretnék én is egy biztos pont lenni számára, de ha sajnos szeretne változtatni a nézeteimen, ami őszerinte helyes, az kellemetlen számomra.


Egyenlőre az a tervem, hogy közlöm vele, hogy nálam a vallás, a templomba járás, stb. tabu, minden más okés, aztán meglátjuk, hogy halad tovább a kapcsolatunk. Köszi a válaszokat.

2016. nov. 26. 21:12
 9/9 anonim ***** válasza:

én egyszer felcsíptem egy ilyen lányt.

hasonlóan vallásos volt mint a kérdésben lévő,viszont a bibliában lévő valós történelmi dolgokról,vagy a vallás történelemről szinte semmit nem tudott,és az ősi idegen elméletről sem hallott.

engem viszont végtelenül érdekel,szórakoztat és megnevettet a paleo asztronautika és imádom a történelmet.

úgyhogy bemutattam neki egy egészen másik szemszöget neki erről az egészről,ami nem volt sértő,mert ellent nem mondott neki.

aztán meg is kaptam a lányt.


egyébként meg el kell tőle vonatkoztatnod,hogy vallás.

úgy kell tekinted erre,mint egy erős témára,ami ellen neked fel kell hoznod egy érdekesebbet.

innentől pedig ugyanaz érvényes mint a többi párbeszédre,vagy hatalmi,meggyőzési játszmára.

tudnod kell olyan hatásosan érvelni,hogy érdekesebbé kívánatosabbá tedd a te témádat a számára.

2016. nov. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!