Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nagy butaság a külsőm miatt...

Nagy butaság a külsőm miatt nem barátkozni?

Figyelt kérdés

Elég régóta nincsenek barátaim, emiatt csak most jött elő egy magányérzet.


Viszont kövér vagyok, és nem akarom ezzel "terhelni" az embereket. Olvastam itt, hogy sokan undorodnak a kövérektől még barátkozás szintjén is.


Hogy tegyem ezen túl magam? Amúgy jó barátnak tartom magam, mikor voltak barátaim, mindig nagyon szerettek.

29/N


2017. jan. 2. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Normális ember a másikat nem a külseje után ítéli meg. Lehet, hogy a dagadtakhoz nehezebben közelednek, de ha megnyerő a személyisége, akkor a létrejövő kapcsolat nem szakad meg.
2017. jan. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%

Nem tudnál egy kicsit fogyni?

Még egy tanács: engem az bosszant sokszor, hogy azt látom a kövérek roppant előnytelenül öltözködnek, amitől még kövérebbnek látszanak. Ne hordj rózsaszín, ciklámen, világos lila, sárga és fehér cuccokat, ezek optikailag nagyítanak, és ne hordj keresztbe csíkosat se! Vegyél fel fekete, sötétkék, sötétbarna, bordó, sötétzöld cuccokat, ezek vékonyítanak..

Gondolj arra, hogy vannak olyan emberek, akik kedvelnek így ahogy vagy, mert ha megismernek és megnyílsz, akkor lesznek ilyen emberek. Sok sikert!

2017. jan. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
Nekem szimpatikusak a kövér emberek, bár én sem vagyok nádszál. Sokkal jobb úgy elmenni valakivel étterembe, hogy velem együtt 3 fogást rendel, mint azzal, aki csak egy tál salátát eszik ásványvízzel.
2017. jan. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
8%

Én értem miről beszélsz, pedig én nem voltam olyan nagyon kövér. De mindig azt éreztem, hogy a barátaim ledominálnak, és nem vesznek komolyan a súlyom miatt.

És szerintem ebben van valami...egy alkoholistát kevésbé ítélnek el, mint egy kövér embert.


Mondjuk nekem van egy nagyon kövér barátom, és nála észre sem veszem már az alkatát. Volt, hogy arról panaszkodott, mennyit kéne fogynia, én meg rácsodálkoztam, hogy minek, hirtelen nem értettem. :DDD

2017. jan. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
75%

Biztos találsz olyat aki nem külső alapján válogatja meg a barátait..Az inkább őt minősíti. Engem sosem érdekelt a másik testalkata, ha ő elfogadta magát akkor én is őt. A lényeg,hogy ő jól érezze magát úgy ahogy van. De volt olyan, hogy a másik fogyni szeretett volna. Szóval diétáztam vele, eljártam futni,sportolni.

Butaság szerintem, nem sokat számít a súly :))

2017. jan. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Normális esetben barátságnál ez semmit nem számít.
2017. jan. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Csak értitek, mondjuk összebarátkozom itt valakivel, megbeszélünk egy találkozót, és megjelenek én. Félek, hogy csalódna, hogy nem ilyet képzelt.
2017. jan. 2. 18:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Barátkozás esetén eleve nem számítok semmire, mert nem erről szól. Meg eleve van előtte képcsere, hogy felismerjük egymást, mivel az ember nyilvános helyen találkozik először.
2017. jan. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

(5-ös vagyok)

Nem hiszem,hogy a testsúly csalódásra adhatna okot. Egy normális barátságban nem számít. Mi van akkor, ha te csalódsz? Mert mondjuk..188 cm magas, és te nem erre számítottál..

Elég buta példa volt, de hátha elég szemléletes. Lehet nem olyan vagy mint amilyenre számított, de hamar túl teszi magát rajta, mert a külsőségek lényegtelenek. Kb ez a helyes gondolkodás ilyen esetben. Ha pedig azzal van problémája,hogy nem olyan vagy amilyenre számított, akkor nem sokat veszítesz..

Próbáld meg magad elfogadni, az emberek is könnyebben elfogadnak. Nem vagy kevesebb a súlyod miatt.

Illetve, ahogy az előttem lévő írta, valószínűleg cseréltek képet találkozó előtt.:)

17L

2017. jan. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!