Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben? (Keresztszülők)

Figyelt kérdés

Első gyermekemet várom és keresztszülőnek a barátnőmet szeretném. Ezt már rögtön a terhesség legelején említettem és látszólag nagyon örült neki. Tiszta sor, hogy ez úgy nézne ki, hogy a keresztapu az ő férje lenne. Hivatalos felkérés még nem volt, én úgy gondolom, hogy ezt majd valamikor a szülés előtt kellene megtenni mondjuk úgy, hogy áthívjuk őket vacsizni.

Viszont: szilveszterkor (már eléggé becsiccsentett a barátnőm) megjegyezte, hogy ő már nagyon várja a baba születését, de a férje nem igazán van elragadtatva ettől a keresztszülős dologtól. Néha egyébként van egy olyan érzésem, hogy a barátnőm se. Sokszor olyan, mintha kiestem volna az érdeklődési köréből, mert hát engem már más dolgok foglalkoztatnak, mint őt. Pedig nem beszélek a babáról, csak akkor, ha kérdezi, akkor is csak a lényeget elmondom, de nem traktálom őt babás dolgokkal.

Ilyen esetbennti mit kezdenétek ezzel a keresztszülős témával?


2017. jan. 6. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Megkérdezném őket.
2017. jan. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mast keresnek. Unokatestver. Testver.
2017. jan. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kérd hogy adjanak őszinte választ arra hogy szeretnének e keresztszülők lenni vagy nem. Nem lehet Egyébként hogy a házasságukkal van baj és azért viselkedik így a barátnőd? Ez a te döntésed szóval ha nem szeretnéd hogy ők legyenek a keresztszülők akkor ne őket válaszd.
2017. jan. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3as vagyok. Nem muszáj hogy a férje legyen a keresztapa .lehet a barátnőd meg egy másik férfi ismerős/rokon ha a férje ennyire nyűgnek találja.
2017. jan. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak akkor válaszd a barátnődet, ha tényleg segíti a gyerek vallásos nevelését. Ugyanis a keresztszülőség erről szól. Amennyiben nem vagytok vallásosak és csak az ajándék kell, akkor arra a névadó tökéletes, való.
2017. jan. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!