Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Felnőttként hol, hogyan lehet...

Felnőttként hol, hogyan lehet barátokat szerezni?

Figyelt kérdés

Az érettségi után vidékről felköltöztem Budapestre, így a régi, gimis barátságaim lassanként az évek alatt szépen elhalványultak, már csak felszínes haveri kapcsolatról lehet beszélni.


Az egyetemen szintén csak felületes barátságokat sikerült kialakítanom, ugye az ilyen jegyzetelkérős/kihagyott órákról beszámolós fajtát, akikkel elcsevegtem a folyosón, ha találkoztunk, de úgy ennyiben ki is merült.


Kollégiumban laktam egy ideig, ott sikerült igazi mély barátságokat kötni, amik most is megvannak, csak ők elutaztak külföldre, időszakosan vagy állandó jelleggel, és így megint egyedül vagyok azt az évi egy-két alkalmat leszámítva, amikor itt vannak, gyakorlatilag látogatóban.


Van hobbim, heti egyszer, az is tök jó, de hát az is annyira barátság, hogy tart, amíg ott vagyunk, aztán a következő heti találkozóig nem beszélünk egymással.


Az előző munkahelyemen azt hittem, végre sikerült barátságot kialakítani egy-két munkatársammal, de amióta onnan elmentem (létszámleépítés miatt kirúgtak), azóta sem beszéltem velük.


Próbálkoztam mindenféle online fórumokon, itt is, egyébként, de úgy vettem észre, hogy annyira írásban nem jön át a személyiségem, vagy nem tudom, így online nem igazán kedvelnek meg az emberek. Bár a leírtak alapján úgy érzem, hogy élőben sem kifejezetten.


Nem vagyok teljes egészében magányos, van egy párom, az ő társasága egyébként kedvel, velük szoktunk néha összejárni, de amellett, hogy ők az ő barátai, ők azért idősebb korosztály, nekik már "felnőtt" életük van, amivel én annyira nem tudok még azonosulni. Közülük van egy lány, aki korban a leginkább közel áll hozzám (jó, nem nagyon durva korkülönbségekről beszélünk, én 24 vagyok, a párom barátai meg 30-31 évesek, ez a lány is 27, szóval nem generációs szakadékról van szó), vele régebben sokat jártunk így össze, csak mi ketten, de neki nemrég született meg a kislánya, nyilván most más prioritások szerepelnek az életében, nem velem fog foglalkozni. De továbbra is- ők a párom barátai, én tőle független, saját társaságra vágyom.


Egyébként, minden rossz tulajdonságommal együtt (amik miatt mellesleg igencsak megosztó személy vagyok, az a típus, akit vagy nagyon utál az ember, vagy nagyon kedvel) szerintem jó barátja vagyok a jelenlegi, távoli barátaimnak. Csak közben mégis, vágyom valakire, akivel élőben is tudok találkozni, néha elmenni együtt kocsmázni, vagy akár közösen újévezni (idén, minthogy a párom társaságából mindenkinél újszülött vagy 1-2 éves gyerekek vannak, az én barátaim meg ugye, külföldön, csak simán itthon ültünk), vagy BÁRMI emberi programban részt venni, ahol nem kell mindig a gyerekekre figyelni vagy fél évvel előre kitalálni, mikor legyen a találkozó, hogy normális áron tudjon az ember repülőjegyet szerezni.


Ti hol szereztek barátokat? Hol lehet ismerkedni? Egyedül nem szeretnék csak úgy elmenni valahova, hátha szembejön "a következő" barát, de egyébként már nagyon nem tudok új ötletekkel előállni. Felnőttként mégis, hogy tud az ember új barátokat szerezni?


24/N


2017. febr. 20. 18:59
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi a hosszú kifejtésért, csak gondoltam, a teljes kép érdekében szükséges a részletezés.
2017. febr. 20. 19:02
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Bp-en élsz és feltetted ezt a kérdést...? :)

Ott mindig akad valami... De pl egy konkrét ötlet, most ez jut eszembe: nézz ki egy babázó klubot, ha szereteted a gyerekeket. Összejárnál anyukákkal, és ha nincs gyermeked, azért hasznos, mert tapasztalatot szerzel róluk, és az anyukáktól is, ha meg vagy kisgyereked, akkor meg azért. Gondolom nincs tizenéves gyereked még... Ráadásul felnőtt társaságod is lesz, az anyukák személyében.


Vagy járj sportolni, jógázni.


Elmehetsz este rock kocsmába/klubba, vagy hasonlóba. Én nem iszok alkoholt, mégis járnék ilyen helyre, ha Pesten élnék megint. Nem inni, hanem beszélgetni, ismerkedni.

2017. febr. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy bp-i és mégis feltesz ilyen kérdést?
2017. febr. 21. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Írj, ha gondolod, bár vannak barátnőim, de mindig jó új embereket megismerni :) 26/L
2017. febr. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Én ugyanígy nem tudom, mint te.

36/F.


Amiket leírtál, totál ez van nálam is. Annyi különbséggel, hogy gyereket is nevelek, így aztán totál nem vagyok flexibilis.


A régi kollégákkal próbálom a kapcsolatot tartani, mivel az új helyen 3-an vagyunk.

2017. febr. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na ez engem is érdekel, épp most költöztem Bp-re.
2017. febr. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Az előttem szólókhoz annyit fűznék hozzá, hogy Én is laktam Pesten, 3 évig, és nem könnyű Barátokat, Ismerősöket,Társaságot találni! Tapasztalatból mondom. Neked sikerült már azóta?

Egyebek iránt, Nálam is ez a helyzet. Annyi különbséggel, hogy Én mostmár Debrecenben lakom. 34 éves Nő vagyok, gyermekem még nincs. Szívesen Baratkoznék a környékről.

Akinek van kedve, írjon bátran!

2017. aug. 22. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!