Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi lehet a baja velem a volt...

Mi lehet a baja velem a volt "legjobb" barátnőmnek?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék rákérdezni, egyszerűen nem merek, félek a reakciójától. Az is lehet, hogy furán nézne rám.


Két barátnőmről is szó lesz, elnevezem őket, így talán könnyebb lesz megérteni, amit írok.

A lány, aki miatt kiírtam a kérdést = X

A 3. barátnőnk, aki most a legjobb barátnőm = Y


3-an voltunk nagyon jó barátnők, X azt állította, hogy én meg ő legjobb barátok vagyunk. Igaz, hogy nagyon jóban voltunk, de én a másik barátnőnket, Y-t tekintettem a legjobb barátomnak, még akkor is, ha ezt akkor nem tudtam. Vele jobban elvoltam, sokat nevettünk.


Most X le se tojja a fejemet, még a szülinapomra sem ír semmit, facebookon sem tartjuk a kapcsolatot. Tisztában vagyok vele, hogy már nem lehetünk olyan jó barátok, mint régen. Ha néha találkozunk, akkor tök kedves, úgy viselkedik, mintha általános óta szinte semmi sem változott volna. Persze a találka is csak akkor jön össze, ha ír Y-nak, Y meg nekem és elmegyünk egy kávézóba. Akkor jókat beszélgetünk.. Én próbáltam fellendíteni ezt a kapcsolatot, de valahogy nem sikerült. Tényleg soha nem ír, még szülinapomra, névnapomra se. Tudom, hogy nem ez a legfontosabb, de a képeimet sem tetszikeli, és ezzel csak azt akarom még jobban hangsúlyozni, hogy levegőnek néz. Múlt hétvégén elhívta Y-t, hogy találkozzanak, nekem meg nem is írt semmit, nem hív sehova.. Azt az embert is felköszönti szülinapján, akit alig ismer, csak engem nem.


Tudom, hogy nem igen lehet megtudni mi a baja, ha nem kérdezek rá.. De olyan furi lenne egy ilyen kérdéssel letámadni. Valaki volt már hasonló helyzetben? Esetleg tippek, hogy mi lehet a baja? Féltékeny nem hiszem, hogy lehet, mert ő szebb nálam, népszerűbb is, tehetségesebb, okosabb. Fogalmam sincs, mi a baja.



2017. febr. 27. 17:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Nos, ő lehet, hogy szimplán tojik a fejedre, de sokkal inkább egyfajta lelki hadviselés ez. Akkor pedig ennél rosszabb reakciója már nemigen lehet... " félek a reakciójától".


Aztán az is nyilvánvaló, hogy nem gondolta ő komolyan, hogy a legjobb barátok vagytok, mivel nem is tudja, az mi fán terem. Ettől persze neked nem kell ugyanúgy hátat fordítani, ha még úgy érzed, hogy pl. szívesen köszöntöd fel őt úgy, hogy viszonzásra nem számíthatsz, az idő úgyis elhozza.


Az ok valószínűleg a féltékenység/irigység a másikkal (Y)töltött időd okán, amit esetleg úgy érez, tőle vettél el és adtál másnak.


Rákérdezni értelmetlen, legfeljebb a sajnálatomat fejezném ki, hogy a legjobb barátom érzései így megváltoztak, hogy: "akit alig ismer"-nél is jelentéktelenebb lettem a szemében, aztán eméssze-reagálja, ahogy akarja.

2017. febr. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!