Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miert erzem magam ertektelennek?

Miert erzem magam ertektelennek?

Figyelt kérdés

15/L Borzasztó önbizalomhiányban szenvedek. Csúnyának és értéktelennek tartom magam, és szerintem az engem körülvevő emberek is ugyanígy vélekednek.... Társaságban egyszerűen nem bírok, nem tudok szóhoz jutni, a többiek mintha keresztülnéznének rajtam....Miért van ez így, és hogy tudnék változtatni rajta??

Miét van az, hogy néha kifejezetten ronda vagy átlagos lányokat rajonganak körül, és nekik van haártalan önbizalmuk, pedig épp nekik nem kellene??

Mit tehetnék?

Olyan semmilyennek érzem magam, és nem bírok már így élni tovább.



2017. febr. 28. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:

és miért akarsz akkor hozzájuk tartozni?

miért gondolom azt, hogy túl sokat akarsz?

olyan nem létezik, hogy egy közösségben csak egyetlen embert közösítenek ki. biztos van hasonló osztálytársad, csak arról te is úgy vélekedsz, hogy "hát vele biztos nem állok szóba"...én biztos nem küzdenék azért, hogy a "menők" elfogadjanak, és nem is küzdöttem annó. inkább kerestem másokat.

2017. febr. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem veszekedes keppen de..en nem banok ugy masokkal hogy ,,bizros nem beszelek vel mert...'' az mas dolog hogy nem kedvelem tulzottan az illeto szemelyt de neki is megadom a minimalis tiszteletet ahogy azt elvarnam en is fuggetlenul az alakom vagy a kinezetem miatt.
2017. febr. 28. 18:38
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért érzed magad értéktelennek, mert önbizalomhiányod van, és attól, hogy értéktelennek érzed magad, csak még rosszabb lesz a helyzet. Ördögi kör. Próbálj meg valami hobbyt keresni, amiben jó vagy/lehetsz gyakorlással, ami önbizalmat fog adni, és találkozni fogsz másokkal, akikkel máris van valami közös bennetek. Nem kell feltétlenül puszipajtásoknak lenni velük, de ez növelni fogja az önbizalmadat.
2017. febr. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

Szörnyen gyerekes ez a hozzállás. Az önbizalmadról pedig csak te magad tehetsz, ne attól várd, hogy körülrajonganak mások vagy sem. Neked ettől még lehetne, próbálj meg az erősségeidre koncentrálni, járj el edzeni és ne arra fókuszálj, hogy mi mások véleménye. Mert addig folyamatosan csak meg akarsz felelni, nem adod önmagad, és önbizalmad se jön meg egykönnyen.

És az a rész, hogy "Miét van az, hogy néha kifejezetten ronda vagy átlagos lányokat rajonganak körül, és nekik van haártalan önbizalmuk, pedig épp nekik nem kellene??", miért talán ők nem érdemlik meg, hogy önbizalmuk legyen, mert nem olyan szépek? Gondolkozz már, ezek csak puszta külsőségek, nem értem, miért kell valakit kinézet alapján elítélni. Az önbizalmadat csak te építheted fel, nekik sikerült, neked még nem. Valószínűleg köze van ahhoz, hogy nem azon lovagolnak, hogy hogy néznek ki stb.

Szóval, mindenkinek más segít szerintem. Valakinek az edzés, valakinek a motivációs zene, valakinek akár egy film. De főleg az, hogy megváltoztasd a gondolkodásmódodat! Sok sikert :) és megjegyzem, hogy a kinézete senkinek sem von le az értékéből

2017. febr. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
a valaszod elgondolkodtato volt! :) de..epp az hogy oket csak az erdekli hogy hogyan rakjanak 2 kg sminket 14 evesen es hogy miket vegyenek fel hogy latszodjon mindenuk ki..en is 15 eves vagyok egy deka smink nincs rajtam maximum egy szempillaspiral kulonleges alkalomkor,normalisan oltozkodok ami alatt azt ertem nem latszik ki semmim. Es el vagyok itelve ducinak (mert bevallom az vagyok) tocsilarnak mert jo tanulo vagyok es egy szerencsetlen luzernek.
2017. febr. 28. 19:24
 6/7 A kérdező kommentje:
de ahogy mondtad a kinezet nem von le senkinek az ertekebol.. :) koszonom nagyon szepen megegyszer hasznomra valt a valaszod
2017. febr. 28. 19:32
 7/7 Firedoom ***** válasza:

Ugyan kerlek senki nem ertektelen...

(Es pont most jut eszembe a benzinkut melle kiirt szoveg: "Lehet, hogy az eleted nem er sokat, de a benzin draga. Ne bagozz!)

Nade a lenyegre terve: az egyes (Ha jol emlekszem) jol mondta! Ha a menok nem igen fogadnak el akkor csatlakozz a tobbiekhez. A fura kis figura aki a sarokban bujva nez ki a fejebol akar a legjobb baratod is lehetne es ez true story. Jo persze, nem garantalt, hogy normalis, lehet ugyan olyan psychopata mint amilyennek kinez, de ennek elhanyagolhato az eselye :'D

Egy masik kitero az onbizalmad feltoltese erdekeben: a sracok nem elhanyagolhato reszenek a cukibb lanyok jonnek be (Meg akkor is, ha mellette b@ sznak lepni). Most mond meg: nem jobb egy stilusos szoknya mint egy tudoig felhuzott aprocska farmer? De ha ilyet vesz fel legalabb a polot ne turne be... Mikor is lattam utoljara kalapot? Azt a szep nagy karimas feketet?

Jo az oltozet es a kinezet nem minden, de a nagy szamok torvenye alapjan az alltalam elbol elutasitott holgyemenyek jonnek be az emberek nagy reszenek, nade kit erdekel...

Ha megint elterek a targytol szolj csak ram! Az utobbi idoben hajlamos lettem ra :P

Miert lennel ertektelen? Ki szabja ezt meg? Meg ha annak is tardod magad csak nezz korul mennyi nyomot hagysz az emberekben! Amig tudsz mosolyogni es felhotlenul orulni addig nem vagy szurke, amig talalsz legalabb egyetlen dolgot amit szeretsz vagy egy valakit aki teged szeret addig nem jelentektelen. Az egyetlen amit tenned kell, hogy megkeresed ezt a valamit vagy valakit.

2017. márc. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!