Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Számotokra mi a barátság? Kit...

Számotokra mi a barátság? Kit tekintetek barátnak? Hol jön el ez a pont? Mikortól nem csak "haver" valaki?

Figyelt kérdés
2017. márc. 15. 22:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Számomra a barátság definíciója az, hogy valakinek úgy beszélhetsz a legbelsőbb gondolataidról, hogy nem kell aggodalmaskodnod azon, hogy akkor most elmondja-e másoknak vagy sem. Mindenképpen bizalom megléte esetén alakulhat ki, mint a párkapcsolat.
2017. márc. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És aki azt mondja, hogy sok barátja van, az tényleg annak a sok embernek tud gond nélkül mesélni a legbensőbb érzéseiről? Szerintem sok ember túl sok emberre használja a "barát" szót, nekem is valami olyasmit jelent, mint neked.
2017. márc. 15. 23:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mind a barátja, csak ahogy mondod is sokan felelőtlenül használják a barát szót.Nem nyilik mindenkinek egyformán, de vannak alapjában véve nyitottabb emberek.Aki mindenkinek mesél mindenféle bajáról az általában fontoskodni,feltünösködni akar.A barát az akivel nyiltan tudsz beszélni,akivel számitani tudtok egymásra és ez kölcsönös is.
2017. márc. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Potenciálisan az a barát számomra, aki ép elméjű. Más szóval aki nem elmebeteg.


De mivel ép elméjű embereket alig találok, azok is elfoglaltak, pl családosok, ezért magányos vagyok folyton.


Bár, tudom, nagyok az elvárásaim, hiszen ezen a bolygón ép elméjű emberekre vágyom, interakció céljára. De nincs újabb ötletem egyelőre. Bár lehet, hogy csak rossz helyeken éltem eddig.


Az elmebeteg egyébként nincs tudatában az elmebetegségnek. Tehát fel se fogják, hogy egymást azért keresik, mert egyikük elmebetegebb a másiknál.


Szívesen vigyázok kisgyermekekre, olykor adódik lehetőség. Azért említem, mert ők ép elméjűek. (Bár kivétel erősíti a szabályt.) De a kisgyermek nem igazán barát kategória egy felnőtt számára annak ellenére, hogy velük értelmesen, tartalmasan el lehet tölteni az időt.


Mindenesetre nekem mint felnőttnek felnőtt társaságra is szükségem van, de az nem igazán adatott meg. Gyerekkoromban kortársaim között se.


Ismerkedni tudok, tele vagyok haverokkal mindenfelé, persze nem nagyon tartjuk a kapcsolatot folyamatában, a térbeli táv miatt.


Nem értem ezt a bolygót. Egy helyben topogni és mitugrász módon élni jönnek ide a lelkek? Meg elmebeteg módon élni?Vagy ez a bolygó egy diliház? Mert csak annyit tudok, hogy folyton kénytelen vagyok alap dolgokra tanítani az embereket. De mi a f. sz vagyok én, tanár??


Jó volna inkább ép elméjűekre találni. Nem mondom, tanítok felnőtteket, ha már ennyire muszáj, de ez eléggé egyoldalú és gyakran unalmas.


Szerencsére nekem is van kiktől tanulnom: a kisgyermekektől. Van, amiket ők még tudnak. Mi felnőttek már kevésbé tudunk bizonyos dolgokat, akár ép elméjű, akár elmebeteg felnőttről van szó.


A sok elmebeteg felnőtt meg azt hiszi, hogy "tanítani kell a kisgyermeket". Nos, talán 8 éves kortól részben, na de annak előtte...?? Mégis miért?? Na jó, szakmai vitába most ne menjünk bele inkább...


Feltételezem, hogy pl a gyakorin viszont akadnak ép elméjű emberek, némelyekről nagyon úgy fest. Na de ugye kicsi a sansz, hogy a közelben lakik, meg hogy nem házas, vagy nem elfoglalt. Meg ugye a térbeli távolság...

2017. márc. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Haverokkal lehet menni szórakozni,bulizni.Az igaz baráttal nem szükséges naponta/hetente találkozni.Amikor szükséged van rá/és fordítva is igaz/,akkor mindig ott van.
2017. márc. 18. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 hokai2 válasza:
Bármilyen jó ember, de a legfőbb követelmény a minimum 10 év szakadatlan jó kapcsolat.
2017. márc. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az a barát, akivel bekapjuk egymás kóbászát.
2017. márc. 20. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előző, nagyon éhes lehetsz. :D Éhes disznó makkal álmodik. ;)
2017. márc. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!