Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lehet valakit egyszerre...

Lehet valakit egyszerre szeretni és irigyelni?

Figyelt kérdés

Legjobb barátnőmről van szó, akit ovis korunk óta ismerek, olyan nekem mint egy testvér. Nemcsak, hogy gyönyörű lány, de okos is, erős egyetemre jár és ott is jó jegyeket szerez. Gyakorlatilag mindenben tehetséges, amibe csak belekezd.

Ezek miatt kicsit irigy vagyok rá, de közben nagyon szeretem, mert iszonyat kedves, aranyos, segítőkész lány és nagyon jó barát. Hiába vagyok irigy rá, soha nem tudnék rosszat kívánni neki. Ez normális? Hogy lehet egyszerre szeretni és irigyelni valakit?


21/l


2017. márc. 17. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:
38%
Én csodálom a barátnőmet és örülök, hogy annyira tehetséges! Nem irigylek tőle semmit, nincs értelme.
2017. márc. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a sok emberrel elő szokott fordulni. Viszont közben ne felejtsd el a saját értékeidet, mert attól még, hogy a barátnőd ennyi mindenben sikeres, attól még te is ugyanúgy tudsz tenni azért, hogy magadat is megközelítően ilyennek érezd, persze nyilvàn bizonyos adottságaidat nem igazán tudod megválttoztatni, dd amiért nem tudsz tenni, azzal nem érdemes foglalkozni. A lényeg annyi, higy szerintem teljesen rendben van ez az és jobb, hogy magadnak bevallottad, mert elfojtani magadban nem jó dolog.

Az pedig szuper, hogy amúgy ennyire szereted, és jóban vagytok. :)

2017. márc. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A szeretet és az irigység nem ellentétes fogalom....

Viszont ha a kettő egyszerre jelentkezik akkor azt inkább csodálatnak hívhatjuk.


Szerintem!

2017. márc. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy vagyok a legjobb barátnőmmel, de szerintem ezt az érzést inkább csodálatnak hívják.
2017. márc. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!