Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért gondolják azt az emberek...

Miért gondolják azt az emberek, hogy aki nem néz ki "elég" jól, annak nincs joga kiállni magáért?

Figyelt kérdés

Gyakran a lekezelés és flegmázás addig fajul, hogy már nagyon idegesít, és ilyenkor előveszem a nagyképű, lekezelő énemet én is (hisz nagyképűnek lenni nem olyan nehéz) és elkezdem hasonló stílusba kezelni a társaimat mint ők engem. Ezzel csak az a baj, hogy egyre keményebb beszólásokkal válaszolna, gyakran csoportba szerveződnek és együtt "küzdenek" ellenem. Ilyenkor nekem is durvább üzemmódba kell kapcsolnom, és így nagyon közel kerülök a durva szóváltáshoz a kollégáimmal (vagy bármilyen más társasággal), vagy akár tettlegességig is fajulhatnak a dolgok...Mindez mert ki akarok állni magamért! Valamiért ezt nem akarják nekem megengedni. Van köze ehhez a külsőnek, például ha valaki nem néz ki elég jól akkor neki mindent el kell tűrnie, kuss a neve? Vagy valami máson múlik a dolog?

Megfigyeltem, hogy még ha egymásnak is beszólnak, egy enyhe visszaszólással le van tudva a dolog, elsimítódnak a dolgok. Viszont ha én szólok vissza, akkor hirtelen mindenki felszisszen, hogy mégis hogy gondolom, és általában egyedül vagyok 5-10 ellen. Mindig ez van. Mindig támogatják egymást, ha ellenem kell összefogni, pedig általában nem foglalkozom senkivel, végzem a dolgom, de azt lesik folyton, hogy valami kis hibát is elkövessek, hogy belém köthessenek, megalázhassanak. Ez most már kezd elviselhetetlenné válni, hisz szinte minden közösségben ez történik velem (munka, suli, más). Pedig egyszerűen csak annyit kívánnék, hogy élni hagyjanak. Nem sok az! Hogy lehet ezt az állapotot megszűntetni, figyelembe véve azt, hogy teljesen nem tudom az embereket elkerülni, hiszen dolgozni, tanulni kell az életben (egyébként nem mennék emberek közé)?


2017. márc. 23. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem üldözési mániád van
2017. márc. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos sok emberben benne van, hogy ami szebb az jobb is, ami drágább az jobb is... Pedig sokszor a szebb és drágább nem ér fele annyit sem.
2017. márc. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek az emberek nagyon szánalmasak és gyávák! Megnézném, milyen lenne ha egyedül kellene veled vitáznia bármelyik tagnak a squad-ból. Csak azért "fognak össze" ellened, mert egyenként mem mernének..
2017. márc. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1


Szerintem pedig idealizálod az embereket.

2017. márc. 23. 21:01
 5/10 A kérdező kommentje:

3


Ez az, van annyi szellemesség bennem, hogy meg tudja tréfálni őket, ha nagyon muszáj, ám egymást valamiért nagyon szeretik ha ellenem kell fellépni. Valamiért én vagyok a fő mumus akit senki nem kedvel. Legalább ha ártottam volna valamelyiküknek...

2017. márc. 23. 21:02
 6/10 anonim ***** válasza:
Valamit elcsesztel az elejen, megszoktak hogy teged le lehet nyomni, ezek utan kepesek bedurvulni is csak hogy megmaradjon a "rangletra" . erezniuk kell hogy megvaltoztal, vagy eleve nem vagy az a tipus aki ezt szereti. En is voltam ilyen helyzetben, es sajnos nagyon eldurvult a vegere. Szerencsere jol sult el az en reszemrol es az egesz csapat a padlon vegezte, onnantol kezdve en voltam a fonok. De szerintem szepen is meg lehet oldani. Ne adj semmit a beszolasaikra, csak egy egyre ami tenyleg zavar aztan ertesd veluk hogy bocs gyerekek de ez mar sok. Aztan idovel beilleszkedsz es teged vedenek majd mas ellen.
2017. márc. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6


De nem akarok beilleszkedni, nem vagyok kíváncsi a 95%-ukra, nem akarok velük beszélgetni. Csak elvégezni a dolgom és hazamenni. Annyi kellene csupán, hogy hagynak élni, nem lenne szükség arra, hogy bebizonyítsák nekem, mekkora tahók.

Ha nem reagálok sehogy, akkor még jobban csinálják, hisz az egyenlő a megalázkodással az ő szemükben.

Tudok agresszív is lenni, meg van bennem az állat, csak nehezen jön elő, soká tart amíg bekapcsol ez az üzemmód. De eddig ha bekapcsolták, mindig megbánták, mert tényleg egy őrült tudok lenni, elvetemült. Ezt viszont természetesen nem nézik ki belőlem az elején. Viszont ha levadulok (mint utolsó lehetőség) akkor azt is ellenem fordítják, és beállítanak egy instabil, idegbeteg, sőt közveszélyes valakinek. Nehéz rájönni melyik is a jó út, mert tényleg számomra csak annyi kellene, hogy kussoljanak és nézzenek levegőnek. Ha meg tényleg munkából fakadóan szót kellene váltatunk, akkor illedelmesen, hivatalosan csinálni azt!

2017. márc. 23. 21:34
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát ezt átèrzem:)

Èn azt vettem èszre,hogy sokan már eszerint is választanak barátokat... Hihetetlen:'D

De hamár a melóhelyen tartunk ènis elèg hasonló helyzetbe vagyok.

Ami megy nálunk is a melóhelyen,kèsz röhej:D

Engem speciel amiatt is túrtak ki meg ilyenek mert nm vagyok az a "nyalós" típus:D meg nem jópofizok mindenkinek.

Meg az ember nem nyit mindegyik felè..huhaaa micsoda tragèdia ez is:D

Hát hagy döntsem már el azt,hogy kivel haverkodok/barátkozok x'D

Nem szabadott volna neked se belemenni ebbe..tudom,hogy marha nehèz.. Csak ezzel most mèginkább magad alatt vágtad a fát. Viszont megèrtelek tèged is,teljesen:)

De ez csak őket minősíti..!^^

Ráadásul mindig azt tartsd szem előtt,hogy KI mondja a dolgokat.. Ne azt,hogy mit.

23N

2017. márc. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Munkahelyen soha ne legyél agresszív, nem visz előre. Ha azt akarod, hogy levegőnek nézzenek, akkor munkában nagyon korrektnek, egyéb téren meg nagyon unalmasnak kell lenned. Biztos ez a legjobb, amit kihozhatsz az emberi kapcsolataidból?

Szerintem néha próbálj meg kedves és segítőkész lenni, csodákra képes. Kezd mondjuk a nőkkel, vagy egy olyan férfivel, aki nem piszkált eddig. Ha nem akarsz munkahelyen barátkozni, akkor ehhez kapcsolhatsz egy hűvös profizmust (csak a munkáról beszélj és őket is csak futó kedvességként kérdezd a hétvégéjükről).

Óriási butaság emberkedned és a kitörő agressziódra várni, ez biztos nem visz el a nyugodt munkahelyi légkörhöz, még primitív közegben sem.

2017. márc. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9


Köszi, jók a tanácsok és belátom, hogy így lenne a leghelyesebb cselekedni.

Ám sajnos néha túl makacs vagyok, és még azért sem. Nincs kedvem haverkodni velük (még színlelni sem) hisz teljesen más világ ők (ritkán találkozom hozzám hasonló emberekkel) és nincs lelki erőm megerőltetni magam és eljátszani mennyire kedves vagyok és érdeklődő. Szerintem jobb őszintének lenni, mint viselkedést hazudni.

2017. márc. 24. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!