Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nektek erről mi a véleményetek...

Nektek erről mi a véleményetek? Szerintetek miért ilyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nekem van egy "legjobb barátnőm", bár én már kételkedem abban, higy az és, hogy ő is annak tekint.

Mindig velem van szünetekben is, mellettem is ül, de soha sem mond el semmit. Tőlem pedig elvárja, hogy mindent mondjak el neki...

Ha meg nem teszem, akkor megsértődik.

Múltkor is volt valami a suliba, amiről azt mondta, hogy senkinek sem mondhatja el, mert csak 3 ember tudhat róla stb...

Ezután kiültünk az egyik padra a folyosón az egyik lányosztalytársunk mellé és neki elmondta az egészet úgy, hogy én ne halljam...

Ezt is onnan tudom, hogy azt mondta neki, mert az a lány nekem elmondta. És ez nem az első eset.

Ez nekem kib*szottul sz*rul esik, mert mindig én állok mellette mindenben. Ő pedig soha semmiben...

Szerintetek?



2017. márc. 25. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kihasznál.
2017. márc. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én leülnék vele beszélgetni, elmondanám neki azt, amit most ide leírtál plusz még azt, hogy a barátságnak az egyik legfontosabb alappillére a bizalom, anélkül egy kapcsolat sem működik hosszútávon, úgy, ahogy ez sem fog. Ha neki fontos vagy, fog változtatni és remélhetőleg belátja a hülyeségeit, ha meg nem, tudom, ezt könnyű mondanom, de egy percig sem szabad bánni, hogy ha nem lesz ez esetben a barátod, mert nem értékel téged. Én kerülném utána, amennyire csak lehet és nem mutatnám ki előtte, hogy egy kicsit is bánnám a történteket, a saját dolgaimmal törődve járnék-kelnék őt teljes mértékben levegőnek nézve. De tudom, mondani ezt baromi egyszerű... főleg hogy egy osztályba is jártok, ami megnehezítheti a körülményeket.

Mindenesetre ha nem látja be hibáit, nem bánja meg és egy kicsit sem lenne képes rajta változtatni teérted, akkor ő "éretlen" egy szó szerinti barátságra.

Én drukkolok neked, hogy lehetőleg jól alakuljon minden! ;)

2017. márc. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az igazság az, hogy ez már megtörtént.

Mármint, hogy leültem vele beszélgetni.

Mondtam neki, hogy semmit nem mond el és, hogy ez nekem sz*rul esik, de erre a képembe vágta, hogy fogadjam el, hogy van olyan dolog, ami nem rám tartozik.

Mondtam neki, hogy én elfogadom, de te nem csak azt nem mondod el, ami nem rám tartozik, hanem semmit. Erre azt mondta, hogy nem vagyok jó barátnő.

Én? Aki mindig mindenben mellette álltam, míg ő ezt sosem tette meg? Hát köszönöm szépen.

Ezután elmondtam neki ezt és elmentem.

Másnap bocsánatot kért és egy picit javult a helyzet. Elmondott egy-két dolgot. Bár nem voltak valami lényegesek, de én ennek is örültem. Aztán megint romlottak. Megint semmit nem mondott el. Volt, hogy ellenem fordult és azt mondta, hogy szétkürtöltem a sulinak a legnagyobb titkát. A folyosón erről beszélt az összes diák és hallottam. Utána rájöttem, hogy erről nem is tudtam! Összevesztünk.

Kb. most itt tartunk.

Tudom nem a legjobb barátnő, de azért 6 évet nehéz elfelejteni. Én még mindig abban bízom, hogy egyszer jóra fordul a dolog és megnyílik nekem.

2017. márc. 25. 21:18
 4/4 anonim válasza:
Lehet, hogy te a legjobb barátodnak tekinted, de ő csak kihasznál téged, te kiállasz mellette, te elmondasz neki mindent. Ezt a barátságot ő nem veszi egyáltalán komolyan, szóval szerintem hagyd az egészet a fenébe.
2017. jún. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!