Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek? 16L

Mit tegyek? 16L

Figyelt kérdés

Megismertem valakit a neten. Imádom. Az eddigi egyik legjobb ember, akit valaha ismertem, és minden apró kis dologban egy hullámhosszon vagyunk (/voltunk..?)

Ma letiltott. Mindenhonnan.

Azt mondta, valami történt, nem miattam, de nem szeretne beszélni egy ideig.

(Egy hétig nem is beszélt velem, de ma tiltott le.)


Annyira imádtam és.. Azt mondta nekem, hogy szeret. (Barátilag)

Hogy nagyon sokat jelentek neki

Hogy "áldás" vagyok


Miért tilthatott le?

Megunt?

Valami borzalmas történt vele? (Meghalt anyukája, vagy rájött, meleg, esetleg amputálni kellett a lábát?)

Vagy én voltam túl sok? (Egész nap beszéltünk, bár sokszor kérdeztem, tényleg szeretne-e, meg voltak szünetnapok stb)


Szóval

Igazából tudom, nem tehetek semmit, hisz

Blockolva vagyok.

A kérdést arra értem, reménykedhetek-e még?

Vagy kezdjem el a lezárást, annak feldolgozását és a felejtést?

Függőben van a kapcsolatunk a fejemben -az egyik napról a másikra dolog miatt gondolom- még mindig tudom, hogy hívják a két kutyáját és egy macskáját, meg miért.



2017. márc. 25. 22:56
1 2
 1/20 TR75 ***** válasza:
62%

Lehet, hogy sok voltál.

Az is lehet, hogy nem neki voltál sok, de nagyon belebonyolódtál a dologba, és egyszerűen most többet látsz ebbe a dologba, mint kellene. Akik nagyon bevonódnak kapcsolatokba érzelmileg - úgy értem, hogy túlzottan -, azok hajlamosak túlvariálni mindent (például a borderline-ok).

Az is lehet, hogy igenis miattad, csak nem akarja/nem meri ezt egyenesen megmondani.

A tiltás mondjuk fura, lehet, hogy ott sincs minden rendben.

Például az is lehet, hogy játszmázik (mondjuk, "fontossá akarja tenni magát"), ezzel teszteli, hogy mennyire kötődsz hozzá, mennyire fontos a számodra.

Sok dolog lehetséges, az a helyzet, hogy mi csak tippelgetni tudunk, mert te "ismered" őt (azért az idézőjel, mert netes ismerős. Tehát nem valódi. Nyilván annak érzed, de nem az).

Nem írod, hogy ez szerelem (gondolom), barátság, vagy mi.

2017. márc. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom, miért találtad jó ötletnek a borderlineos példát, de rendben.

Szinte mindig megkérdeztem, hogy van-e kedve ehhez vagy ahhoz vagy nem zavarom-e, már ettől váltam idegesítővé. Pontosan ezt akartam megelőzni... Na mindegy...


Nem tudom, lehet, nem tudom, mit higgyek


Szerintem meg igenis lehetnek netes kapcsolatok. Azok is igaziak. (Esetemben barátság.)

Az a gond, hogy mindenki elfelejti, hogy a számára íródott üzenet nem attól a profilképen szereplő teknőstől teleportálódott hozzá valamilyen stílusban, hanem egy élő-lélegző ember küldte neki.

Aki ezt felfogja, az igenis tud neten ismerkedni szerintem

De ez egy másik téma, nem akarom tönkretenni a kérdést

Ami ráadásul az enyém, heh

Köszi a választ! :)

2017. márc. 25. 23:27
 3/20 TR75 ***** válasza:

"Szinte mindig megkérdeztem, hogy van-e kedve ehhez vagy ahhoz vagy nem zavarom-e, már ettől váltam idegesítővé. Pontosan ezt akartam megelőzni... Na mindegy... "

Ez bizony lehet túl sok. Például utalhat önbizalomhiányra.

A bordert csak példának hoztam fel arra, hogy nagyon túlvariálnak mindent; nem kell túlkombinálni, nem írtam, hogy az lennél.


"Szerintem meg igenis lehetnek netes kapcsolatok. Azok is igaziak. (Esetemben barátság.)

Az a gond, hogy mindenki elfelejti, hogy a számára íródott üzenet nem attól a profilképen szereplő teknőstől teleportálódott hozzá valamilyen stílusban, hanem egy élő-lélegző ember küldte neki.

Aki ezt felfogja, az igenis tud neten ismerkedni szerintem "

A neten az ember teljesen másnak adhatja ki magát, mint amilyen valójában. Nincs szemkontaktus, nincs mimika, nincs testbeszéd, nincs hanglejtés. A metakommunikáció segít valakit kiismerni, és ha ez hiányzik egy kapcsolatban, akkor szerintem igenis indokolt az idézőjel, mert sokkal-sokkal könnyebb kamuzni (hogy mást ne mondjak, az illető nemét is nagyon könnyű elhibázni...)

Lehet, hogy a te esetedben az barátság (erre írtam azt, hogy esetleg nagyon belevonódtál), de a másik félnek ez csak egy lazulás.

Nincs elfelejtve az, hogy élő ember küldte az üzenetet, de azt is tartsd szem előtt, hogy ez egy nagyon korlátozott kontaktus, szóval nagyon-nagyon keveset látsz a másik félből. Emiatt (mint írtam az előbb), könnyebb félrevezetni a másikat.

Sajnos a felfogás nem sokat segít, a netes ismerkedésre az ember nincs valójában felkészülve a metakommunikáció hiánya miatt. (Gondolj bele, például beszéltek valakiről, és te megjegyzed, hogy csámpás a lába, erre a másik fél azt válaszolja, hogy "bunkó vagy". Élőszóban a hanglejtéssel meg lehet különböztetni azt, hogy ezt most komolyan gondolta a partner, vagy csak "jaj de rossz vagy" megjegyzésnek szánta, vagy egyetértően "kacsintott össze veled". A neten... csak két szót kapsz. Esetleg odabiggyeszt valami emojit vagy szmájlit, ami vagyazt jelenti, amit tényleg gondol, vagy nem. De nem tudod ellenőrizni. Nincs mimika, hanglejtés, testbeszéd, nincsenek taglejtések, szemkontaktus. Semmi. Két szó és esetleg hangulatjel[ek]. Ez kevés.) Nagyon könnyű így a másik embert a susnyásba vinni.

(Az más kérdés, hogy a például pszichopaták élőben simán megvezetik a célszemélyt, de ők már szélsőséges példa.)


Szóval: igen, lehetnek netes kapcsolatok (nekem is vannak olyan cimboráim, akiket élőben sosem láttam, de pár dolgot azért megtettünk már egymásért, amit én amúgy valóéletes ismerősöknek sem nagyon tennék), csak tudni kell őket a helyükön kezelni.

És hát a másik fél neme is elég fontos lenne (mert bizony az is bonyolíthatja a helyzetet).

2017. márc. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 TR75 ***** válasza:
Eh, vagyazt = vagy azt :S
2017. márc. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a párja kifogásolta ezt a túl szoros, sok időt igénylő kapcsolatot veled. Vagy lehet, hogy rájött, hogy barátságnál többet nem remélhet tőled és ezért nem kíván több energiát fektetni a kapcsolatba. 99,99%, hogy semmi szörnyű nem történt vele.
2017. márc. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

4: Beszélgetéseink nagy része hangban telt... Szóval hallottam a hanglejtést :)

De köszönöm az igényes választ!


5: Nincs párja.


Viszont, azt hiszem rájöttem, mi az

Mióta a bátyjával találkozott, azóta ilyen.

Ő az egyetlen pont, akit nagyon szeret (a szüleit elvileg nem érdekli) és ráadásul bátyj...

Lehet szóba jöttem és lebeszélte erről az egészről..

Ja.

Bocsánat, ha túlkomplikálom a dolgokat

Ilyen vagyok.

2017. márc. 26. 01:19
 7/20 TR75 ***** válasza:
Oké, akkor a hang adhat támpontot. Bár az sem túl sok...
2017. márc. 26. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Reménykedhetsz, de egyben jelenből indulj ki. Jelenben van esély mindenre. Ergó számolj legrosszabbtól legjobbiggal.
2017. márc. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ne kötődj hozzá, nincs szükséged érzelmi pótszülőkre!
2017. márc. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

8: Oké....

9: Mit értesz "pótszülők" alatt? Ő a barátom volt.

2017. márc. 26. 14:04
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!