Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogosan tiltottam le Skype-on...

Jogosan tiltottam le Skype-on az egyik legjobb barátom, mert a webkamera előtt szándékosan szándékosan gyerekesen viselkedett?

Figyelt kérdés
28 éves létére a webkamera előtt macskabajszot festett magának szemceruzával. Tudja jól, hogy nem viselem el a gyerekes dolgait, mégis megtette. Tudomásul veszem a betegségét, ha előttem visszafogná magát. De nem tette, már sokadjára.

2017. márc. 25. 22:57
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
59%

Kedves Kérdező!

Ha jól értem ez a férfi magatartászavarban szenved, nagyon szeret gyerekesen viselkedni. Ezt az egyén nem tudja kontrollálni, s ha meg is teszi, akkor számára frusztráló, hiszen elfojtja személyisége egyik lételemét.

El kell döntened, hogy valóban fontos-e neked ez a személy. Ha igen, akkor el kell fogadnod a betegségével együtt, ő nem hibás ezért, és számára ez örömet jelent.

Üdvözlettel,

A. Pszichológus

2017. márc. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
77%

Gondolom, autista a legjobb barát.


Nem olvastam végig a válaszokat, de megpróbálom elmagyarázni, mi okozta a konfliktust kettőtök között.


Az autisták másképp gondolkodnak és másképp ítélik meg a helyzeteket, mint te. Neki sok olyan dolog, amit te furának tartasz, teljesen normális, viszont van egy csomó minden, ami számodra teljesen hétköznapi szokás, de őszerinte fura és logikátlan. Valószínűleg fogalma sem volt róla, hogy webkamerás beszélgetés közben szemceruzával macskabajszot rajzolni magunkra gyerekes dolog. Ráadásul, mivel az autisták az arckifejezéseket is nehezen értik, valószínűleg az se tűnt fel neki, hogy neked nem tetszett, amit csinált. Nem letiltani kellett volna, hanem szépen világosan meg kellett volna mondanod neki, hogy ez nem elfogadott dolog, és hogy téged zavar, és akkor legközelebb nem fogja csinálni. Ha szólsz neki, megérti. Nem hülye, hanem autista.

2017. ápr. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!