Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit kéne csinálnom a legjobb...

Mit kéne csinálnom a legjobb barátnőmmel? Lehet hogy lecserélt?

Figyelt kérdés
Már 4 éve a legjobb barátnőm. Öten vagyunk együtt barátok. Mindig jól kijöttünk egymással, de miután családi problémáim voltak a legjobb barátnőm eltávolodott tőlem és egy másik lánnyal van nagyrészt. Engem észre sem vesz, sokszor nem is beszél velem magától és nem mond el nekem dolgokat. Kirekesztettnek érzem magam. Mit kéne tennem? Nem akarom elveszíteni, tudom, hogy ott van még néhány ember a baráti körünkből, de ha megszakad a barátságunk mindenki ellenem fog fordulni. Szeretném ezt elkerülni és, hogy legalább jobban foglalkozzon velem, mint ahogy régen.

2017. ápr. 6. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:

A barátságot nem lehet erőltetni. Ha ő már mással tölti szívesebben az idejét, nem nagyon tudsz mit tenni, persze arra is van esély, hogy az új barátnő csak ideiglenesen lesz fontosabb neki, amíg hat az újdonság varázsa.


De be kell látni, hogy a barátságok nagy részének előbb-utóbb vége szakad. Főleg a fiatalok, kamaszok között. Biztos mindenkinek ismerős, hogy ballagás után százszor megígérte mindenki, hogy tartani fogják a kapcsolatot, aztán évek múlva azon kapják magukat, hogy bizony az osztálytársak többségével egy szót sem váltottak.


A másik, hogy fiatal korban (gondolom tinik vagytok) nagyon gyorsan tud változni az ember személyisége, érdeklődési köre, viselkedése, és ebből kifolyólag a baráti köre is. Attól hogy valakik 10 évesen jó barátnők voltak, mert szerettek együtt játszani, egyáltalán nem biztos, hogy 5 év múlva is hasonló gondolkodásúak lesznek.


Nekem volt egy legjobb barátnőm 9 és 14 éves korom között, nagyon egy rugóra járt az agyunk, ugyanazt szerettük csinálni, nagyon jól kijöttünk. Aztán jött a gimi, ő bekerült egy bulizósabb "menő" társaságba, én továbbra is visszahúzódóbb voltam, kevés baráttal. Neki a bulik, az ivás, a fiúk jelentették a hétvégét, nekem meg a könyvek.


Nem vesztünk össze, nem is mondtuk ki, hogy vége a barátságnak, sőt továbbra is jól elbeszélgettünk, ha találkoztunk, de ez már más volt, én nem tudtam azonosulni az ő életstílusával, ő unalmasnak tartotta az enyémet, és egy idő után már beszédtémánk sem volt. Egyre ritkábban kerestük egymást, most 26 évesek vagyunk, és 4 éve nem beszéltem vele. Ez van, más irányba ment az életünk, új barátaink vannak.


Nagyon ritka az, hogy a barátságok hosszú évtizedekig kitartsanak, szerencsés az, akinek van ilyen barátja. Te pedig barátkozz másokkal, az ötfős csoporton kívül is lehet, ne a barátnődért harcolj (ha te is kellesz neki, tegye meg ő az első lépéseket), hanem ismerj meg új embereket, hátha köztük lesz az új legjobb barátnőd.

2017. ápr. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm. :)
2017. ápr. 6. 17:56
 3/4 anonim válasza:
Szerintem beszéld meg vele , hogy most akkor mi van. Ha azt mondja , hogy nem vagytok már jóba annyira , akkor se válj el tőle haraggal. Szorítok neked , hogy minden okés legyen. :)
2017. ápr. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát mondd el ezt neki nyiltan,ha pedig már tényleg nem szeret úgy,mint régen,akkor nem tudsz mit csinálni..:/ 16/L
2017. ápr. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!