Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Legjobb barátom transznemű...

Legjobb barátom transznemű lett, de még mindig nem tudom hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

Egy nagyon jó barátomról van szó akivel kb együtt nőttünk fel. Mivel a szüleim elváltak és külön élnek azóta ezért több időt töltöttem a barátommal mint a saját testvéremmel gyerekkoromban. És tudom hogy nem szép dolog, de nem tudok rajta segíteni. Próbálom elfogadni hogy ő nő akar lenni, de mikor rá gondolok valahogy mindig az a srác ugrik be róla akivel együtt töltöttem a gyerekkoromat, és együtt jártunk koncertekre, együtt lógtunk a suliból meg együtt voltunk benne minden hülyeségbe. De lassan egy éve szedi a hormonjait, sminkeli magát, haja mindig kicsit hosszabb volt, de most még inkább és valahogy az is nőies. És én próbálom támogatni amiben csak tudom, hiszen ilyenkor az embernek nagy szüksége lehet a barátokra. Ennek ellenére valahol legbelül nem tudom hova tenni. Mint írtam nekem ő a legjobb haveromat jelentette. De most hogyha ránézek akkor egy csaj néz vissza (és meg kell hagyni nem is néz ki azóta rosszul, bár a hangja még mindig mély).

És én szeretném támogatni, olyan mintha a testvérem lenne. De ennyi ideig tartott hogy rájöjjek hogy valahol mégse tudom teljesen elfogadni, olyan furcsa nekem. Valakinek volt már hasonló tapasztalata? Hogy lehet ezt kezelni úgy hogy minden a régiben maradjon, és mégse szívjon le energiával egy két órás találkozó?


2017. ápr. 13. 09:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg vele ezt a dolgot és közösen oldjátok meg.
2017. ápr. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt kellene megértened hogy ő attól még ugyanaz az ember akivel kb együtt nőttél fel.

Viselkedj úgy ahogy eddig ennyi.

2017. ápr. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
Nekem is van egy tranzisztor barátom, de nagyon eltávolodtunk egymástól. Pont a testi változásai miatt. Már nem tudtam úgy ránézni mint egy régi barátra. :(
2017. ápr. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#-és erre így hány évesen jöek rá?


Nem látszik már gyermekkét a viselkedésben?

2017. ápr. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4 Tulajdonképpen nagyrészük már egészen kicsi koruktól érzik, hogy ők mások, de akkor nyilván még nincsenek tisztában azzal, hogy mi is ez. Esetleg nem is mernek beszélni róla.

így sokan csak később jönnek rá mi is ez.


Vannak viszont akik ténylegesen csak később kezdik el azt érezni, hogy nem jó testbe születtek.

2017. ápr. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

1-es. Nem hiszem hogy jó ötlet. Mit kezdjen azzal az információval hogy én feszengek mellette, meg nem értem. Elég problémája van így is. Az kell neki hogy legyenek olyan emberek akik elfogadják teljes egészében és segítik.

2-es. Az lesz. Én értem hogy ő ugyan az, de míg régen élveztem vele lenni mostanában csak az leszív energiával hogyha együtt töltünk két órát vagy dumálunk. Pedig ugyan azon témákról jól el tudunk dumálni. Szombatonként szokott átjönni, gépezünk meg dumálunk. De míg régen vártam mostanában kifáraszt inkább. De szerintem továbbra is csinálom. Majd aztán hozzászokok. Erre nem akarom hogy rámenjen a barátságunk. Főleg akkor nem amikor szüksége lenne az emberekre.

2017. ápr. 13. 12:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is van olyan ismerősöm aki akkor lett nyíltan transznemű amikor már több éve ismertem. Én azt nem tudom kezelni , hogy mindenre figyelni kell vele kapcsolatban, hogy ne bántsam meg, de tényleg már mindenre, ami nem a nemekkel meg ilyesmivel kapcsolatos, de ő meg olyan bántó dolgokat mond meg ír nap mint nap, amire nem tudom mit reagáljak, nem engem sérteget, hanem úgy általában az embereket,


Meg alapból tök jól nézett ki, volt egy egyéni stílusa, most meg szakadt prostituáltnak néz ki, de nem nőnek, és olyan fotókat rak fel magáról, bugyiban meg ilyenek, amilyeneket nem szoktam másoktól látni, legalábbis az ismerőseimtől nem. Meg olyan furán néz, lehet azt hiszi csábító vagy fogalmam sincs, de ilyen nagyon gáz.


Tök óvatos vagyok vele, mert tudom, hogy beteg, meg szeretem, de tök nehéz kezelni és leterhelő.

2017. ápr. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A barátod változásáról ő, a te érzéseid változásáról te nem tehetsz. El kell fogadni és próbálni alkalmazkodni. Érvényes az ősi mondás: "Vagy megszoksz, vagy megszöksz". Emberi viszonyokban egyébként nem "Istentől elrugaszkodott dolog" a változás. Egy szerelem is elmúlhat, egy ellenszenv is átmehet szeretetbe.
2017. okt. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!