Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Vessek véget ennek a barátságnak?

Vessek véget ennek a barátságnak?

Figyelt kérdés
Van egy legjobb "barátnöm", aki egy séta alkalmával bevallotta nekem, h ö egy ugynevezett transz fiú. Elmondta mit jelent ez, h ö fiúvá akar válni, meg azt is, h szerelmes belém. nem nagyon lepödtem meg, mert mindigis nagyon fiús lány volt, a minap a haját is levágatta. Szegény teljesen egyedül van, rajtam kívül nincsenek barátai.. de én nem vagyok lezzbikus pedig ha nem tudnám azt, h lány azt mondanám milyen helyes fiú! sokan bántogatják, leb.. zizzák, pedig nagyon kedves és megértö. A szüleinek nen tetszik, h ilyen fiús, pedig nem is tudják az igazságot, testvérei nincsenek, ezért bántja öket ez az egész, elmondta. Engem nem zavar, én nagyon szeretem mint barátot, de miatta már engem is bántogatnak... ezért nem szívesen mutatkozok vele mások elött, ezt ö zokon veszi, azt hiszi azért, mert más.. osztálytársak vagyunk, és nagy zavart okoz neki a dolog, pl amikor tesin öltözünk. csak fiúruhákat vesz fel, úgyis viselkedik, és megtalálják a rosszakarók, h minek akar fiú lenni ha egyszer lány.. engem az zavar, h szerelmes belém, és z kiderül.. ha én nem lennék évek óta a legjobb barátnöje, sajnos senkije se lenn... mindketten 14 l

2014. febr. 22. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem ne az alapján dönts egy barátság sorsáról, hogy mások hogyan fognak emiatt téged megítélni. Szerinted, mint ember, értékes a barátnőd? Gondolok itt arra, hogy becsületes-e, szorgalmas-e, őszinte-e. Értem én, hogy nagyon kellemetlen, hogy őt is és téged is piszkálnak a külseje miatt, de egy igaz barát ilyenkor nem elhagyja a társát, hanem kiáll mellette, mindkettőjükért. Igenis te leszel értékesebb attól, hogy nem a külső alapján ítélsz, hanem a belső tulajdonságok alapján.


Egy kicsit árnyalja a képet az, hogy a barátnőd, mint transzfiú, szerelmes beléd. Egyértelműen meg kell mondanod neki, hogy szerelmi kapcsolatról szó sem lehet, hiszen te a fiúkat szereted. Ettől még maradhattok barátok (de persze ha őbenne nagyon dúlnak az érzelmek, akkor ez nem annyira fog működni). Persze ezt nem kell senki idegennek az orrára kötni. Ilyen korban még az is előfordulhat, hogy valakinek változik a nemi vonzódása, tehát lehet, hogy pár év múlva a barátnőd már inkább a fiúkhoz fog vonzódni, vagy a fiúkhoz is. Attól még külsőre, a stílusa fiús maradhat, és lehet, hogy pl. inkább férfiakra jellemző szakmát választ. Ismerek ilyen házaspárt, ahol a feleség mérnök, és sok ház körüli tipikus férfimunkát is ő végez (falat fúr stb.).

2014. febr. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Igen
2014. febr. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóval 100% ig egyet értek. Ha értékes számodra ez a barátság, és ő megérdemli hogy a barátnője legyél akkor ne vess neki véget ezért! Viszont meg kell neki mondanod, tapintatosan, hogy mit érzel. Rengeteg dolog változhat még ebben a korban, nekem a barátnőm (16 éves) most lett biszex, de szerintem még ez az állapot is csak ideiglenes, mert nem talál még ilyen korán az ember magára. Nem éri meg ilyen miatt dobni a barátságot,mert lehet hogy egy csak egy út amit kipróbál a barátnőd, de aztán visszaáll minden a régi kerékvágásba :)
2014. febr. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ugyanúgy beszélj vele, mintha egy nem transznemű srác vallana neked szerelmet, akitől nem akarsz semmit. Megmondod neki egyenesen, hogy nem jön be.

Ha pedig azért nem akarsz vele barátkozni többet, hogy a többiek az ő "mássága" miatt - és nem a vonzalma miatt - nehogy piszkáljanak, akkor ez tényleg nem barátság, és vess neki véget.

2014. febr. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Mi történt azóta?
2016. nov. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!