Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy szoktassam le magam a...

Hogy szoktassam le magam a társalgásról?

Figyelt kérdés

Megutáltam az emberi kapcsolatokat. Sajnos nem vagyok egy tömeggyerek, mindenben eltérek a velem egykorúaktól (pl hobbi, érdeklődés) és emiatt senki rám se hederít. Azonban én önkéntelenül is érdeklődök mások iránt, és próbàlok velük beszélgetni, de rendszerint csalódok.

Az eddigi barátaim elballagtak, most érettségiznek, neke pedig egy barátom sem maradt az iskolában, és már tegnap óta hatalmas teher az hogy nem tudok kivel beszélgetni, mert nincsenek velem egy szinten.

Mit tegyek, mivel kössem le magam, hogy ne szóljak senkihez? Jegyzettömbbe írom a gobdolataimat amiket nem akarok másoknak kimondani de iszonyúan nehéz..


2017. máj. 5. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Aranyos vagy!:) Én, a Te korodban, jelentkeztem az önkéntes telefonos lelkisegély-szolgálathoz /Kék Vonal/..:)

hasonló attitűddel..:)..ezen nem gondolkoztál, esetleg?:)..

Sajnos nekem is közlési kényszerem van középkorú vagyok, próbáltam leszokni róla..

Mi a hobbid, és az érdeklődési köröd?? Csak nem állatokat tömsz ki..de abban sincs semmi szerintem :D..

2017. máj. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A társalgásról nem lehet leszokni, szüksége van rá az embernek a mindennapi életéhez. Kinek kevesebbre, kinek többre, de neked is szükséged van rá mert azt írod, hogy "hatalmas teher", "iszonyúan nehéz" stb. Ha ez így van, akkor ezt nem tudod pótolni más cselekvéssel, csak az enyhíti ezt az érzést, ha társalogsz. Keress más barátokat, és ha nem is komoly barátságokat, de valamilyen szintűt építs ki, mert nem jó, ha az emberhez nem szól senki. Azt meg felejtsd el, hogy "nincsenek velem egy szinten".
2017. máj. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát ez nehéz dolog lesz, ha nincs valaki a környezetedben, aki főzés, vagy vasalás közben hallgathatna.

Anyósom is ilyen típus, állandóan "beszélgetne". De nála a beszélgetés abból áll, hogy csak mondja, csak mondja. Még ha kérdez, akkor is:

- Te mit álmodtál? Én azt álmodtam, hogy ...

Általában morcos, mert én sosem érek rá vele beszélgetni, így amikor monoton munkám van és hosszabb ideig tart, vasalok, vagy főzök, akkor kiültetem magam mellé, és hagyom, hogy mondja...

2017. máj. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Haord2017 ***** válasza:
ne szokj le rola, orulj hogy ilyen vagy, keress mas embereket is.
2017. máj. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

1) Köszönöm. Nem gondolkodtam el, nem vágyok rá, és nem is lenne hozzá idegzetem. Télen lettem 18, de ezt a 18 évet úgy töltöttem, hogy ott segítettem, ahol tudtam. De sosem kaptam vissza, sosem volt velem jófej senki, sosem volt egy barátom sem, aki odajött volna hogy megkérdezze, mi bajom. Belfáradtam, a családomat szükség esetén segítem, a többiek meg oldják meg a problémájukat ahogy akarják. Elég magamnak a saját kirohanásaimat elbírni sokszor, nem hiányzik mások problémája. Főleg hogy utána meg tiszta depresszió leszek, akit meg kihúzok belőle utána éli világát, vidáman.

Egyébként DSLR géppel fotózok, meg bélyegeket gyűjtök. Nem LSD-t, hanem postait.


2) Tartom az említett véleményt. A barátaimmal (akik elballagtak) nem vettünk semmit félvállról. Szinte az összes évfolyamtársamról azt vontam le az évek alatt, hogy ha probléma van, szarik az egészre, tele vannak idióta szokásokkal, röhögnek mindenen mint valami retardáltak. A nagyrészük még nem is töltötte be a 18-at, de már cigizik, bulizni jár, ahelyett hogy otthon ülne, és Rejtőt olvasna esténként, akkor lenne tökéletes a világ.


3) A mondandódban valahogy ráismertem egy jóbarátomra. Ő ilyen mindig, bár vele évente 3x futok össze, de akkor ledarálja nekem 40 percben a pár hónap alatt történt dolgokat. Sajnos kevés barátom lakik közel hozzám, a nagy többségük a Dunántúlon, vagy többszáz km-re lakik tőlem.

2017. máj. 5. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!