Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » 10 évnél is régebb óta árulnak...

10 évnél is régebb óta árulnak el időről időre a barátaimnak hitt emberek, bennem van a hiba, rosszul választok barátokat vagy csak balszerencse?

Figyelt kérdés
Már általános iskolától jellemző tendencia, hogy rövidebb-hosszabb idő után a barátaim(nak hitt emberek) hátba döfnek, és ott hagynak, eddig ha jól számolom minimum 6 ilyene set volt (5 fiú 1 lány) hogy valakivel összehaverkodtunk, valakivel suliba valakivel neten, volt akivel össze is jártunk volt akivel csak párszor találkoztam, de nem is ez a lényeg, egy idő után (volt hogy csupán néhány hónap, de volt 6 év is) mintha félrement volna bennük valami, egyik ledebilezett, másik szimplán elfordult és nem szólt hozzám többet, de olyan is volt aki nyilvánosan megalázott, és sokszor jártam már így, mert ha még 1 vagy 2 alkalom akkor úgy lennék vele hogy az ő hibája, de a 6 alkalom aggaszt hogy velem van valami hiba. Pedig egyetlen eset volt ahol én is kifakadtam és elmérgesedett a párbeszéd, a többi esetben (tudomásom szerint) egyáltalán nem adtam rá okot. Nem vagyok rosszindulatú ember, nem szeretek veszekedni, próbálok jó fej, megértő és humoros lenni, és mégsem jön össze. Mindössze 3 olyan ember van jelenleg is akit egy évnél régebben ismerek és barátomnak tekinthető, ebből eggyel csak interneten tartom a kapcsolatot. Úgy vettem észre addig van a jó barátság amíg csak felületesen, időnként beszélgetünk és átlagos témákról vagy humorizálunk, ha komolyabb dolgok kerülnek szóba ott szokott félremenni. Ja, és nem tudom számít-e barátnőm sem volt soha, a 6 személyből akik elárultak az egyik lány ahogy írtam, vele alakult a dolog. 21F egyetemista.

2017. máj. 5. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Rosszul választasz. Nem képesek rá. Várj, míg élet emberi kapcsolatra alkalmas embereket sodor utadba.
2017. máj. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 lugoka válasza:
Nem lehet, hogy túl hamar veszed barátnak az embereket? Egy haver az még nem barát. 10-20 év múlva is kiderülhet egy szerinted barátról, hogy ő végig csak havernak tekintette magát. Nincs ezzel semmi baj. Aztán ugyanez visszafelé is lehetséges. Az emberek előbb utóbb bebizonyítják, hogy tekintheted-e barátnak őket vagy nem. Nem csak veled van a "baj". De nem is feltétlenül mondanám bajnak. Kitartás 37F
2017. máj. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem normális, hogy az ember az élete során veszít el barátságokat. Nemrég pont összeszámoltam én is hány ilyen eset volt az életemben. Arra jutottam, hogy 6 és 26 éves korom között összesen 16 barátom volt. Ebből 7 ember maradt barátom a mai napig. Vegyesen vannak, fiúk és lányok. Tehát ez alapján a barátságaim fele elhalt. Sőt még több is mint a fele. Azt viszont én is megállapíthatom hogy a tönkrement barátságaim, közül nagy részben nem miattam romlottak el. Többnyire engem is elárultak. De én úgy vagyok vele, hogy nem érdekel. kihullott a férgese. Az igazbarátaim meg megmaradtak. Szerintem próbáld Te is úgy felfogni hogy akik elárulnak azokra úgysem volt szükség, az igazán fontosak megmaradnak.
2017. máj. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Velem is állandóan ez van, utóbbi 3 évben 2 legjobb barátomnak tartott embert is elveszítettem akármennyire is próbáltam tartani velük a kapcsolatotők nem voltak rá vevők sajnos, de szerintem nagyjából mindenkivel előfordul, és én is azt érzem, hogy velem lehet itt a probléma vagy csak ők nem voltak elég érettek és csak addig voltam jó, amíg valami előnyük származott belőle.
2017. máj. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!