Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem tudok segíteni? Mit...

Miért nem tudok segíteni? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy optimista 13/L vagyok, de lassan elvesztem a reményt. Van egy csomó haverom és a háromnegyed részük depressziós. Segíteni próbálok nekik, de nem fogadják el, vagy ha igen, akkor nem működik. Mit tanácsolnátok?

2017. máj. 18. 07:09
 1/3 anonim ***** válasza:

csak annak tudsz segíteni aki elfogadja azt!


24F

2017. máj. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Az hogy ebben a korban depresszióról beszélsz elég komoly vád. Ezek az emberek valóban depressziósak, vagy csak figyelemfelhívásból teszik? Valójában, ha olyan sok haverod van, miért is mondja mindenik el ezt neked? A depressziót az emberek többsége fel sem ismeri, és nem dicsekedik vele. Akik ezt hangoztatják inkább figyelemfelhívásból teszik, főleg ha olyan emberek előtt teszik akik nem állnak közel hozzuk. Ha egy bizalmas, nagyon jó barátodról van szó, akkor ő segítség reményében mondja ezt el neked, más esetben inkább figyelemfelhívás.

Ha ezek a személyek valóban a depresszió tüneteivel küzdenek akkor te sajnos nem sokat tehetsz. Tanácsold nekik az iskolapszichológust, illetve hogy szóljanak a szüleiknek, ha nem teszik, szólhatsz te is.

Üdvözlettel,

A. Pszichológus

2017. máj. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
hat szerintem mindenki ki tud jonni a depressziobol nekem is sikerult habar egy kesz idegroncs lettem (fiu) csaladi problemak,barati problemak a vegen mar teljesen egyedul maradtam az osztalytarsaim sem torodtek velem es szuleimre sem tamazkodhattam es igy elkezdtek szivatni a suliban is es igy depis lettem de utana elkezdtem a zenevel foglalkozni zene szovegeket irni es egyedul tuleltem najo egy baratom azert mellettem volt probalj meg ragaszkodni hozzajuk vagy akit mar nem lehet azt hagyd az magatol rendbejon :D
2017. máj. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!