Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Diagnosztizált autistaként...

Diagnosztizált autistaként hogyan lehet, illetve hol tudok lányokkal BARÁTKOZNI? 28/F

Figyelt kérdés

Jelenleg nincs munkahelyem, nincs baráti közösségem, egyedül érzem magam. Barátnőm (Párom) már van, tehát nem társkeresésezek.


Problémám, ami nehezíti a dolgomat, hogy a Drágam rettenetesen féltékeny, teljesen lealulértékeli magát. Azt gondolja, hogy azért van erre szükségem, mert Ő nem elég jó nekem, pedig ez nem így van. Attól még, hogy nem tudom kifejezni magam, Ő a Mindenem. Különbenis Neki is vannak ott barátai, tehát Ő hozzám képest nincs annyira egyedül. Távol lakunk egymástól, nagyon ritkán találkozhatunk és beleőrülök abba, hogy nincs olyan valaki akivel rendszeresen élőben találkozva beszélhetek.


Azt mondják, hogy társas helyzeteket nem látok át, de azt nem mondták, hogy konkrétan miket. Külóncnek és furcsának mondanak, pedig inkább a környezetemet látom furcsának, mert nem értenek meg engem és van, hogy számomra logikátlanul tesznek valamit.


Ha valaki megkérdezné, azért lányokkal barátkoznék, mert eddigi életem során a fiúkkal felszínes volt a kapcsolatom és nemigen fogadtak el olyannak, amilyen vagyok. Nem mertem velük rendesen beszélgetni, csak felszínes, tevékenységalapú haverosság volt, ahol nem alakult ki alapvető bizalom. Egy kivétel van, de ő egyáltalán nem ér rá az utóbbi időben. Lányokkal eddig jobbnak tűnt barátkozni iskolaidőben amíg oda jártam, mert szépen beszéltek hozzám, nevettek, kifejezték az érzéseiket, megnyíltak, jól érezték velem magukat. Aztán eltűntek és nem foglalkoztak velem utána. Lányoknak hamarabb megnyílok és sokkal jobban esik tőlük minden pozitív visszajelzés.


2017. máj. 26. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
14%
Miért értékelné alul magát a párod? Ez nem féltékenység, teljesen jogos, hogy nem akarja, h nőkkel barátkozz. Férfi és nő között nincs barátság, a férfi mindig szexet akar.
2017. máj. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Mar miert ne lenne ellenekzo nemuek kozottt baratsag? meg mi ez az altalanositas hogy a ferfi szexet akar? Ugy rugnam pitsan az ilyen ostoba altalanosito embereket...
2017. máj. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyetértek a második válaszoló mondanivalójával, de a hangnemével nem. Ha szexet akarok, ott a Szerelmem. Amúgy anyám is azt mondja, hogy alulértékeli magát és hogy jobban bízhatna saját magában.
2017. máj. 26. 18:13
 4/6 anonim válasza:
100%

Ha a pasim azt mondaná nekem, hogy szeretne lányokkal ismerkedni mert könnyebb velük barátkozni. Én sem örülnék neki. Ilyet akkor szokott gondolni/mondani az ember amikor úgy érzi, hogy nem kielégítő számára az a kapcsolat amibe éppen benne van. Egyébként létezik lány és fiú között barátság. De az nem előretervezett ismerkedésből születik, hanem csak úgy alakul.

Elhiszem, hogy a suliban jól érezted magad lányok között (minden pasi jól érzi magát a hölgyek gyűrűjében). Bár jól érezted magad velük, de barátság még sem alakult ki egyikkel sem (mert akkor még mindig tartanátok a kapcsolatot). Azok is eltűntek, mert felszínesek voltak azok is. Ne feledd a lányok csacsogósabbak, biztos az zavart meg (a pasikra nem jellemző, hogy az érzéseikről beszéljenek egymás között).

Azt állítod, hogy jó a kapcsolatod a barátnőddel. Ahol most laksz nincs munkád, nincsenek barátaid. Akkor miért nem keresel munkát közelebb a barátnődhöz? akkor kiderülne, hogy mennyire illetek egymáshoz.

2017. máj. 30. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha a barátnőmhöz közel keresnék munkát, akkor nem tudnék bejárni, mert fizikailag sokkal megoldhatatlanabb lenne. Ugyanis egyrészt nagyon nagyon messze lakik, másrészt meg náluk nem lehetnék elszállásolva anyós miatt, harmadrészt még itt se tudom megoldani az anyagi bejárást
2017. máj. 30. 08:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Érdekes helyzetben vagy,sajnos én is ezzel küzdök lányként, fiúkkal jobban megértem magam, de ha már csak neten beszélek velük nagyon kiakad a barátom. Már annyiszor elmondtam neki, hogy mennyire rossz, hogy egy darab barátom nem lehet a féltékenykedése miatt, azt mondta most már ,hogy lehet,de hogy tényleg kibírja majd féltékenykedés nélkül ha lesz, nem tudom .:S
2017. jún. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!