Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Frissen diagnosztizált Asperge...

Frissen diagnosztizált Asperger szindrómás számára milyen életlehetőségek vannak?

Figyelt kérdés

Eddigi életem során állandóan visszautasítottak az interjúkon, most már van róla esélyem, hogy talán azért, mert valami olyat Aspergerizálhattam amit észre se vettem és ez nem tetszhetett a munkáltatónak. De soha senki nem mondja konkrétan, hogy mi baja velem, illetve hogyan tovább és hogy javítsak rajta.


A bejárás is nagyon nehéz, most fogják megvonni tőlem az anyagiakat, mert nem sikerült munkát találnom tartós álláskeresősségem ellenére sem.


Az internet nem a barátom, mert nem tudom, hogy ilyen jellegű speciális keresést hogy létesítsek. Találtam ugyan autista alapítványokat, de azok az Aspergert nem támogatják véleményem szerint.


Gyerekekhez túl felnőtt, felnőttekhez túl gyerek, neurotipikusokhoz túl autista, autistákhoz túl neurotipikus, kétkezi munkához túl gyenge, "flancos munkákhoz" túl végzettségtelen és tapasztalatlan (hogy rohadnának meg), éjszakai munkákhoz túl összeeső, nappali munkához meg túl visszautasított vagyok (hogy rohadnának meg). Emellett az átlaghoz túl intelligens, intelligensekhez meg túl feketebárány vagyok. Nem találom a helyem és fogalmam sincs hova tovább és kit keressek fel segítségügyben. Azt se tudom hova tartozom és hogyan tudnék javítani az életemen.


Jó lenne, ha egy alapítvány tudná támogatni a feltörésemet, valamint kapnék 90%-os ONYF utazási támogatást a betegségemre és a munkanélküliségre való tekintettel (hogy legalább be tudjak járni azokra a ki****ott interjúkra és ha fel is vesznek, bírjam az első hónapot fizetni, onnantól talán rendbejönnék). Jelentősen visszaesnének a költségeim, ha létezne Pesten egy bentlakásos Asperger alapítvány, ahol segítenek elindítani az életben.


Mindenképpen szeretnék fejlődni, de fogalmam sincs, hogy mi kell hozzá, hogy kell, illetve azt sem, hogy milyen lehetőségeim vannak, emellett azt sem, hogy hogyan tudnám bepótolni a kimaradásaimat, valamint szerezni azok helyett valakiket akiket elveszítettem.


2017. ápr. 27. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Autizmus Alapítvány. Mivel az Asperger is oda tartozik.


Amúgy sem az írásképed, sem a szövegből leszűrt modorod nem tanúsítja, hogy egyáltalán intelligens lennél, nemhogy az átlaghoz képest intelligensebb. Pl. visszavehetnél az arcodból, már az is sokat jelentene az átlag szemlélő számára.

2017. ápr. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan tudom, hogy mennyire szr helyzetben vagy, de azzal tényleg nem segítesz magadon, ha elküldöd őket a pi*ába meg mérgelődsz.

Semmilyen szakképzettséged nincs? Érettségi? Korod?

2017. ápr. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 Az Asperger egyik kritériuma az átlagos vagy afeletti intelligencia. De társas szocializációs kommunikációban nagyon gyenge vagyok. És azért mérgelődök, mert fáj, hogy annyira próbálkozom, és mégse találom a helyem és többször volt, hogy hitegettek hogy felvesznek és nem vettek fel mégse. Soha nem bántottam senkit, ezért többszörösen is fáj, hogy bántanak.


Fogalmam sincs mire mondod, hogy vegyek vissza az arcomból. Oké, ezt mondod, de nem értem, hogy hol a hiba.


#2 Érettségim van, de szakképzettségem már nincs (Feleslegesen elment egy szakma ami már nem is létezik a kereskedelemben, főleg hogy nem vagyok alkalmas arra, hogy emberekkel foglalkozzak). 28/F vagyok.

2017. ápr. 27. 18:56
 4/8 Metionin ***** válasza:
64%

Fordulj az Autizmus alapítványhoz, az asperger is az ő hatáskörük és felnőttekkel csak ők foglalkoznak. Tartanak tréningeket is. Amúgy gyakorlással sokat tudsz fejlődni. Szakembert is felkereshetsz, hogy gyakorolja veled a szociális interakciókat, az állásinterjút, a small talk-ot és hogy mikor hagyd abba a beszédet stb. Rutinnal már menni fog. Az a baj, hogy egy érettségivel nem fogsz olyan munkát találni, ahol ne kellene vagy a fizikai munka vagy az emberekkel való kontaktus. Próbálj elvégezni egy tanfolyamot, pl. programozóit vagy valami olyat, ami legalább részben magában foglalja az érdeklődési köröd.

Amúgy ilyen bentlakásos dolog nincs, annyi hogy ha dolgozni kezdesz, adókedvezményt tudsz igényelni.


Szintén aspi

2017. ápr. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%

"Fogalmam sincs mire mondod, hogy vegyek vissza az arcomból. Oké, ezt mondod, de nem értem, hogy hol a hiba"


Itt a hiba : "(hogy rohadnának meg)"

Lehet, hogy intelligens vagy, de udvariasnak is kell lenned! Tudom, hogy az aspergeresek túlzottan őszinték, de másokat bántó kijelentéseket nem kellene tenni. Ha te sem szívesen vennéd, ha rád mondanák, hogy rohadnál meg, akkor másra se mond...

Állami gondozott vagy/voltál?

Vagy a szüleidet hirtelen elveszítetted?

2017. máj. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Csak itt a kérdésemnél írtam és fejeztem ki az érzésemet, senkinek nem mondtam olyat, hogy rohadjon meg. Jelenleg így fejezem ki, hogy rosszul esett, de ott egyáltalán nem voltam agresszív és nem sértegettem senkit.


Szülői gondozott voltam, most csak félszülői.


Apámat veszítettem el hirtelen 2013-ban.

2017. máj. 9. 16:17
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

Értelek.

Hát ez így nehéz, mert azokkal a lehetőségekkel én sem vagyok tisztában, amire neked szükséged lenne. Nekem még általános iskolás a fiam, aki Aspergeres.

Valóban az autista alapítványokat is kellene nézned, mert manapság már az autizmus spektrumzavar egy részeként tekintenek az Aspergeresekre.

A kérdésed alatti apróbetűs részből azért látszik, hogy nem csak indulatos vagy a sorozatos visszautasítások miatt, de önjellemzésed is elég kemény, magaddal szemben. A leírtak alapján valóban fejlődnöd kellene, ha az éjszakai (és fizikai) munkához "túl összeeső" vagy. Ti Aspergeresek kicsit másképpen látjátok a világot. Biztosan van olyan szakma, ahol ez előnyt jelenthet.

Ha jól értem, nevelőszülőknél nevelkedtél és Apukád meghalt. Anyukád tud még támogatni? Egyáltalán: hány éves vagy?

2017. máj. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Néztem, írtam, de nem válaszoltak nekem. Lehet valamit nagyon rosszul csinálok. Semmit nem tudtam eddig normálisan megcsinálni, ami nem egy egyszerű egyértelmű retroaktív utasítás volt, hanem proaktív útkeresés.


Nemcsak az önjellemzésem kemény, hanem a környezetem által adott visszajelzésekből merítkezem, hiszen csak akkor tudom, hogy jó vagyok, ha mások számára jó vagyok.


Mint mondtam, lehetőségeimet nem ismerem és a koromat is leírtam egy korábbi hozzászólásomban a kérdésemen belül. Szüleim neveltek, aztán elváltak mikor gyerek voltam, anyám eltartott és rengeteget dolgozott (egyedül kellett hagynia), apám meg fogta magát és meghalt cukorbetegségben csaknem egy évtizedre rá és a mai napig nem tudtam ezt feldolgozni.


Anyám anyagi támogatása annyi, hogy örülhetek ha még itthon lakhatok és nem vagyok hajléktalan. De már menekülnék innen Pestre saját életet kezdeni.

2017. máj. 11. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!