Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nincsenek barátaim, de nem is...

Nincsenek barátaim, de nem is érzem a hiányukat. Van még valaki így?

Figyelt kérdés

Régebben azért voltak igaz barátaim. Általánosban a suliban mindenkivel jóban voltam, középiskolában már nem igazán. Kamaszkoromban az iskolán kívüli 1-2 haverral töltöttem az időmet. Egyetemen sem igazán sikerült összebarátkozni az emberekkel, mert mindenhol csak összeszokott csapatokat láttam, meg amúgy is az egészet végig dolgoztam, szóval igazából órák nagyrészére be se jártam egyáltalán, így esély sem volt arra hogy megismerjek másokat mélyrehatóan. Manapság szinte senkivel nem járok össze, nem megyek bulizni, ezt az időt inkább tanulásra és a munkámra fordítom, illetve járok sportolni. Munkatáraimmal jó a viszonyom, évente van 1-2 csapatépítő ivászat vagy tréning, de nem mondanám hogy barátok vagyunk. Van egy nagyon laza haveri köröm, akikkel nagyon ritkán találkozom és ennyi. Igazából nem is érzem, hogy ezen változtatnom kellene, jól elvagyok egyedül. Azért mondjuk nem vagyok "egyedül" mert van egy jól működő párkapcsolatom :) Csak a kortársaimat figyelve ez furcsa. Mással is van így?

24/F


2017. jún. 1. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt hittem szerzetes vagy egy kolostorban vagy valamilyen rendnél mint a középkorban, vagy remete, a "fő cím" alapján. Csak mert ez így nagyon gagyi, nincsenek barátaid, de azért van egy laza baráti köröd, meg csajod is van xD
2017. jún. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A szerzetesi életforma inkább nekem való.
2017. jún. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hasonlóan vagyok én is.

Régebben több barátom volt, persze akkor sem olyan sok, de többet jártunk el. Nagy részük már nem él Magyarországon. Most is van pár barátom, de velük nem olyan szoros a viszony, mint a régiekkel. Annyira nem is vágyom a társaságukra. Néha persze találkozunk, elmegyünk együtt valahova. De a gyakori találkozás egyáltalán nem hiányzik. Nekem is van párkapcsolatom. De amikor nem volt, akkor is úgy voltam, hogy szerettem a magam dolgaival foglalkozni. Sose voltam az a típus, akinek mindig kell valaki, hogy feltalálja magát.

2017. jún. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hát azért a barát és haver között van különbség, legalábbis én teszek köztük különbséget. Oké, ez az én hibám hogy nem fejtettem ki bővebben, de haveri körömet igazából nem is tudom hogy haveroknak nevezhetném-e őket vagy inkább csak kedves ismerősöknek, mert igazából negyedévente futok össze velük, pedig egy városban lakunk :D
2017. jún. 1. 11:39
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm #3-as, akkor hasonló a szociáis életünk :D
2017. jún. 1. 11:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Igazábol, a legtöbb embernek nincs is igazzy barát(tm)-je... Csak azt hiszik, vagy a haverokat nevezik hiszik annak...
2017. jún. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vagyunk így...


Nem halálos

2017. jún. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezzel egyre jobban igy vagyok én is.Inkább ismerőseim vannak vagyis azoknak nevezném őket nem barátoknak.Elvagyok a saját dolgaimmal,azonfelül eljárok kávézni,sétálni, látogatóba másokhoz.De igazán közelinek senkit sem érzek közülük,nincs is kedvem nagy ellkizésekbe belebonyolódni, de nyitott vagyok a találkozásokra, nem zárkózom be.De időnként jót tesz ha elvonulok mindenkitől.
2017. jún. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!