Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért zárkózottak a mai fiatalok?

Miért zárkózottak a mai fiatalok?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, nagyon szeretnek a munkahelyemen, a főnökök is, de a sima munka utáni időszakba összes barátomnak, haveromnak csaja lett, sokáig dolgoznak és nincsen semmi összeruccanás ami hiányzik mert hiába van az embernek párja jó néha kiruccani külön-külön. Aki volt is barát azt is érdekbarátnak gondolom, ha kap jön ha nem nem. Szerintetek hol lehet igaz barátra találni? Nem egy troll kinézetű ember vagyok, humoros is vagyok nem egy tuja.
2017. jún. 20. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem - a ritka kivételtől eltekintve - ahogy halad előre az ember élete, család, gyerek, munka, hátramaradnak az barátok. Tényleg ritka az, hogy a család mellett fent maradnak a régi barátok. Inkább az a jellemző, hogy a család szerez barátokat az élete folyamán.
2017. jún. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
teljesen igazad van csak sajnsos néha jól esne néha egy kis baráti csevej
2017. jún. 20. 16:41
 3/6 anonim ***** válasza:

Az igazán jóbarátok örökre megmaradnak, akkor is, ha éppenséggel 1 évben csak 1-2alkalommal tudtok találkozni... ha neked nem maradt ilyen, akkor nincs igazi jóbarátod... amúgy sokat segít ha kommunikálsz pl facebookon a haverokkal... meg lehet csinálni közös chateket. Mi pl szoktunk olyat, hogy kitalálom ma, hogy augusztus 1.szombatján akarok bulizni egyet, uh csinálok ma egy közös csoportot facebookon és ott megdumáljuk, meg rugdaljuk egymást hogy csinálljon mindenki időt magának akkorra...

Egyébként igen... barátnő, albérlet, munkahely, iskola, gyerek stb stb ahogy öregszünk egyre kevesebb időnk lesz haverkodni.

2017. jún. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen ez a baj, sokan inkább faceznak minthogy találkozzanak barátjaikkal.
2017. jún. 20. 17:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Én úgy állok hozzá a Facebookhoz, hogy fontos infókra jó: események, csoportok, de egyébként fontos, mély beszélgetéseket nem szoktam folytatni online módban. Inkább a személyes beszélgetések híve vagyok, még akkor is ha csak nagy nehezen, ritkábban, pl. évi 1-2 alkalommal oldható meg. Nem követek senkit Facebookon, csak a családot, rokonokat.


Nekem is mostanában rám-rám jön ez az egyedüllét érzése, mert nekem sincs sok barátom, aki tényleg az: 2. A többi száz-x ember ismerős, edzőcsoportból stb...

2017. jún. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4 én elég öreg vagyok ahjoz, hogy tudjam, mert bátjámon láttam aki most 45, hogy ebben a korosztályban a facebook előtt meg egyszerűen elmaradtak a barátok és mivel sehol nem tudtak igazán kapcsolatot tartani, nemes egyszerűséggel totálisan végérvényesen elhidegültek egymástól... szóval nem ebben nincs igazad, nekünk kva nagy mázlink, hogy már van facebookunk ami valamennyire összetarthat még akkor is, a ha a haver éppen Argentínában nyaral 5 hónapot, mert svájcban él, és megteheti... de ha évente 2szer hazajön, egyből hozzád vezeti az útja, mert a haverja vagy...

A facebook előtti időkben ilyenkor egyszerűen megszűnt a kapcsolat...

Most meg az egyik ilyen haverommal napi kapcsolatban vagyunk, és mikor itthon van, olyan mitha soha el se ment volna...

2017. jún. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!