Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lenézik a szegényebbet?

Lenézik a szegényebbet?

Figyelt kérdés
Elég pocsék körülmények között élünk, nem telik jobbra. Apukám mániákusan gyűjt minden kacatot, a lakás egy lomhalmaz. Az ismerőseim, akikkel korábban barátokként bántam, mióta látták hogy élek már nem nagyon keresik a társaságom. Ugyanez a helyzet a fiúkkal is, lesajnálnak, leépítenek. Tényleg ennyire anyagias a világ? Nem tudom, mit tehetnék, hogy az életkörülményeim ellenére elfogadjanak.

2017. jún. 22. 14:08
 1/4 tintakonzerv válasza:
100%
Aki nem magad miatt, hanem az életkörülményeidért kedvel vagy nem kedvel, azt engedd el. Arra figyelj, ami fontos számodra, arra koncentrálj, amit el szeretnél érni, ne arra, amit nem!
2017. jún. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy lelkileg az lehúzza őket, hogy ha mindig arra gondolnak, tehát, hogyha rádnéznek, mindig automatikusan azok a szegény körülmények jutnak eszükbe, és magukat akarják kímélni. Vagy esetleg nemtom, félnek, hogy nem elég jó a higiéniád és feltapad rád valami, és nem akarják, hogy rájuk áttapadjon.
2017. jún. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Szerintem nem a szegénységgel van a baj, hanem az összképpel.


Attól hogy valaki szegény, még lehet rendben tartott, takaros, igényes háza, lakása ami nem úgy néz ki mint egy retkes cigány putri.

2017. jún. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó okfejtése hibátlan. 50 éve voltam gyerek, és akkoriban nem volt különösebb anyagi eltérés a családok között. A nagyobb városokban mindenki állami bérlakásokban lakott, nagyjából azonos szinten. Mégis hatalmas különbségek voltak. Volt osztálytársam/haverom, aki szellős, világos, szépen tartott lakásban élt, és volt olyan, aki agyonzsúfolt sötét lyukban. Előbbinél jól éreztem magam, a másiktól menekültem, mert nyomasztott a hangulata.
2017. jún. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!