Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha valaki lemond egy programot...

Ha valaki lemond egy programot azt csak szerintem helyénvaló nagy vonalakban megindokolni vagy más is így van vele?

Figyelt kérdés

Nem egyszeri esetről van szó és szinte mindig így csinálja.Egy barátnőről(néha felteszem a kérdést az-e) van szó, távolabbról rokonok is vagyunk.Ha hivom valahova vagy megbeszélünk valamit és nem alkalmas neki általában annyit mond most nem jó,vagy bocs nem érek rá.Ez néha felháborit.Nem is az a gond ha valaki nem ér rá vagy lemond egy programot,de az egy alapvető tisztelet,ha valakivel jóban vagyok hogy ilyenkor pár mondattal megindokolom azt pl.akkor nem jó,mert vizsgám van,vendégeink vannak,koncertre megyek,stb.Ahogy ő ezt közli lerázólag hat, vagy úgy mintha azt üzenné nem vagy elég fontos.Ezt mondta egy másik közös barátnőnk is róla,hogy ilyen nagy vonalakban rendez le mindent,meg felháborodott azon is,hogy ő már mondta többször is,hogy keddi napokon nem ér rá ez a személy meg akkor hivta programokra.Ezt velem is csinálta mikor mondtam melyik hétvégéken nem érek rá a hétvégi főiskola miatt,egy hétre rá hivott programra.Mintha nem figyelne oda másokra,hogy mit mondanak annyira el van a saját világában.Ha itt vannak a testvérének a gyerekei akkor meg egyáltalán nem lehet még egy kávét se meginni vele.Ezt a saját nagynénje is mondta rá meg a családjukra,hogy olyankor szólni se lehet hozzájuk.Számtalan ilyen példa van más esetekben is.Túlságosan

magának való.Nem számol azzal,hogy emiatt mások elfordulhatnak tőle vagy nem is érdekli az egész.Nincs is sok barátja inkább ismerősei meg tönkrement barátságai.

Mi zajlik egy ilyen viselkedésű emberben?



2017. jún. 27. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nem ragaszkodom az indokláshoz, csak szóljon időben, ne a program kezdése előtt tíz perccel mondjuk.

De itt a lényeg abban van, hogy úgy érzed, le akar rázni, mintha nem lennél neki elég fontos. Lehet, hogy tényleg nem vagy neki már elég fontos. De ha ő le akarja morzsolni a régi barátságait, tegye. Rossz érzés, de nem tudsz mit tenni. Több oka is lehet ennek, de ennyiből nem találgatok. Nekem is volt magányosabb időszakom, amikor kicsit begubóztam, mert erre volt szükségem.

Ezt a részt viszont nem tudom értelmezni:

"Ha itt vannak a testvérének a gyerekei akkor meg egyáltalán nem lehet még egy kávét se meginni vele.Ezt a saját nagynénje is mondta rá meg a családjukra,hogy olyankor szólni se lehet hozzájuk."

Miért nem tud meginni egy kávét sem vele a nagynénje? Mert elfoglalja magát a testvére gyerekeivel? Ezt nem értem, hadd játsszon a gyerekekkel, kávézzon vele a nagynéni akkor, amikor nincsenek ott. És ez hogyan kapcsolódik a fő kérdéshez, nem értem.

2017. jún. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A nagynéni arra panaszkodott ha itt vannak a gyerekek akkor akkor az egész családdal nem lehet kommunikálni,mindent lemondanak sokan ilyenkor még látogatóba se mennek hozzájuk,mert tudják milyenek.Ez kicsit kizárólagosság.Ami a kávé meghivást illeti azt nem angynéni mondta,hanem én,hogy olyankor még egy kávéra se lehet meghivni az illetőt.Szintén egy közös barátnőnk születésnapjáról volt szó,megvolt beszélve a vacsora,étterembe hivott bennünket,erre ez az illető lemondta egy nappal előbb,mert jöttek a gyerekek.Utána 3hónappal késöbb lett valami ebből a vacsorából,mire mindenki ráért a társaságból,és szintén miatta lett halasztgatva a dolog,és általában se szó se beszéd lemondta a programot azzal,hogy nem érek rá,most nem jó.Ezt önző dolognak érzem,mert este mikor a kisgyerekek alszanak nem igaz,hogy nem tudott eljönni a vacsorára,meg nem mindig ő van a gyerekekkel.De mindegy is az ő dolga.

Köszönöm a választ,sok mindent megvilágositott előttem.Talán tényleg nem vagyok neki elég fontos,meg nem is voltam,ő ilyen szinten éli meg a kapcsolatait.Ez ellen nincs mit tenni.Kilenc hónappal ezelőtt lett egy munkája,lehet az is meg az otani kollektiva is változtatott rajta.Az is lehet nem csak vele van a gond hanem velem is,mert szűknek érzem az életterületet ahol élek,szeretnék elköltözni a közeli városba.Sokszor nem érzem jól magam az itteni emberekkel,más dolgok és emberek felé orientálódtam,ami,akik a közeli városban vannak.Lehet a változás szele miatt érzem ezeket a dolgokat és sok minden zavar,amitől búcsút kellene intenem.

2017. jún. 27. 11:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Most már értem, köszönöm, hogy visszaírtál.

Megerősítettél abban, hogy tényleg le akarja rázni a régi barátait.

Amit magadról írtál érdekes, új infó, örülök, hogy segített a hozzászólásom.

2017. jún. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Talán az is van,hogy leakarja zárni.De visszagondolva ő ilyen flegmatikus tipus.Ha van valami ami jobban kitölti hosszú időre mellőz másokat,azután megint előveszi őket.Nem egy hűséges és kitartó barát,inkább csak egy ismerős.
2017. jún. 27. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!