Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van olyan ismerősöd, aki hasonló?

Van olyan ismerősöd, aki hasonló?

Figyelt kérdés

Van egy barátom és olyan, mintha kezdene meghülyülni.

Ha rám ír, hogy mizu mi újság mi van veled, ettől már falra mászok, mert tudom előre, hogy már megint úgysem fog reagálni vagy csak keveset, aztán elkezdni fosni a szót, betűket. Az én dolgaimmal már szinte nem is foglalkozunk. Többször mondtam neki, hogy nekem ez sok és elegem van, hogy csak az ő dolgairól beszélünk, csak akkor írjon, ha változott valami. Mert mindig ugyanarról, exbarátnőin bánkódik, aztán olyan dolgokon, amiken szokás, de ő túldramatizálja, és újra meg újra ugyanazokon. Nagy kijelentéseket tesz, na most ő változtat majd, megreformálja az életét. Pár nap és megint ugyanott tartunk. Nincsen önkritikája, a legrosszabb az, amikor másokat vesz elő rosszízűen olyan dolgokért, amikben azért ő is ludas vagy ő is olyan. Régen nem volt ilyen és én már belefáradtam. Volt, hogy többször elmondtam, kevés a pénz a telefonom, de csak pofázott tovább, erre rácsaptam már mérgemben.


Nem akarok olyan lenni, aki eldobja a barátját azért, mert ilyen, de leszívja az energiám szar kedvem lesz, mert úgy érzem csak valami asszisztense vagyok, meg lehet csak én vagyok az egyetlen, akinek kiöntheti a lelkét.


Nektek volt ilyen baráti kapcsolatotok, mi lett miután ritkítottátok a találkozásokat, beszélgetéseket?


F



2017. jún. 28. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Menekülj! Nekem is volt ilyen, meg szerintem sokaknak. Az ilyen emberektől távol kell tartani magadat. Egyrészt mert ahogy írtad, leszívja az energiádat, másrészt csak kihasznál. Neked ebből mi a jó?
2017. jún. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Volt ilyen ismerősöm, de már nincs, mert leépítettem az összeset. Az ilyen embereket úgy hívják, hogy energia vámpír. A te erődből táplálkozik, és amikor már ő feltöltődött, akkor ejt, mert nincs rád többé szüksége. Szakíts meg vele minden kapcsolatot, és olyan barátokat keress, akikkel KÖLCSÖNÖSEN meghallgatjátok egymást!
2017. jún. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! :) Az a baj, hogy régóta barátok vagyunk és sokszor amikor találkoztunk normális is tudott lenni, röhögtünk stb. mostanában lett ilyen.

Már most is elég sokszor nem reagálok arra, amit ír.


Igen ez jellemző, hogy miután kipofázta magát és látja hogy lereagálom meghallgatom, akkor egy kis ideig, egy-két napig nem ír. Meg mintha mindig rálicitálna, ha nekem gondom van, tehát hminta éreztetné, hogy neki

sokkal-sokkal rosszabb és ezt senki nem értheti meg.


Lehet hogy valaki "energiavámpírrá" válik?

2017. jún. 28. 15:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor viszont ha csak mostanában ilyen, dönts belátásod szerint. Hanyagold egy ideig, hátha észreveszi magát.
2017. jún. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, hanyagolom, hátha észreveszi magát, ha nem akkor ennyi volt.
2017. jún. 28. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!