Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan mondjam el az egyik...

Hogyan mondjam el az egyik barátomnak, hogy a többi barátom nem feltétlen látja szívesen egy társaságban?

Figyelt kérdés
Szóval, van egy online chatcsoport, ahol fél év benne vagyok, kb. 8-an vagyunk, imádom őket. Aztán van az életbeli barátom, őt is nagyon szeretem, aztán úgy voltam vele, hogy őt is beveszem, bemutatom nekik. Így utólag rájöttem hülyeség volt, sosem szerettem ezt a kettőt összevonni. Szóval utána kérdezgettem az embereket, mit gondolnak róla, stb..? 50-50 arányban volt a legtöbb válasz, de köztudott volt, nem nagyon illett oda. Nem szeretnék az csoport tagoknak kellemetlenséget okozni, és azt se, hogy addig fajuljon, hogy miután elmegy mindig róla beszélnek, stb.. Szóval hogy mondjam el neki, hogy ott ne nagyon legyen már? Nagyon lelkes, és szeretne holnap (már ma xd) is jönni beszélgetni. Nem arról van szó, hogy megszakítanám vele a kapcsolatot, csak nem egyszerre beszélni velük.
2017. júl. 11. 03:20
 1/4 anonim ***** válasza:

"Ecsém, ezek téged lenéznek.

Beszéljünk mi külön."

2017. júl. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez nekem annyira elképzelhetetlen így, hogy egy bemutatás után online elítéljék hús-vér barátomat...

Ezért azt mondom, hogy a hús-vér barátomat és az online csoportot külön választanám. Megmondanám az életbeli barátomnak, hogy nem örül neki a csoport. Ebben megvan az a kockázat, hogy megbántom és lelép. sose cserélnék le hús-vér embert online cimborára. /Nekem nincsenek online barátaim, csak az életben, ezért nehéz ezt így elképzelni/



A chat csoport tagjaival találkoztál már egyáltalán?

2017. júl. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Talán érdemes lenne elgondolkodnod azon, hogy miért akartad őt bevonni a beszélgetésekbe? Miről szoktatok beszélgetni? Mi a gondja a csoportnak a barátoddal? A személyisége nem tetszik? A viselkedése?

Mindenképpen próbáld megtudni mi az oka, hogy a csoportnak nem tetszetős a barátod. Ha lehet javítani rajta, akkor tudasd a barátoddal, hogy közösen oldjátok meg (persze ha továbbra is tag akar maradni), illetve a csoportnak is mond el, hogy változás lesz.

Amennyiben egyáltalán nem egyeztethető össze a kettő, akkor kérd meg hogy lépjen ki. De mindenképp tudd meg hogy mit érez ezzel kapcsolatban. Próbáld vele megoldni a helyzetet, ne érezze kiközösítve magát, ne érezze úgy hogy a csoport fontosabb mint ő.

Úgy gondolom, ha a csoport nem érthető indok miatt akar megválni tőle, akkor érdemes lenne te is hátrahagyd őket.

Üdvözlettel,

A. Pszichológus

2017. júl. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én egyszer követtem el azt a hibát, hogy összehoztam az online és a valóéletbeli barátokat, kevés ilyen nagy hibát követtem el eddig életemben.
2017. júl. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!