Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit gondoltok, ilyen egy igaz...

Mit gondoltok, ilyen egy igaz barátság? Mit gondoltok erről? Ez már káros? Inkább engedjem el, vagy hagyjak mindent így ahogy van?!

Figyelt kérdés

Én 15 éves lány vagyok. Van két legjobb bnőm, akik velem egy idősek, és kb. az óvoda óta együtt vagyunk. De úgy érzem egyre távolabb kerülünk egymástól, és ez nemcsak most, hanem már egy jó ideje. Nem bízok meg bennük annyira, nem érzem azt a baráti kötődést, ami régen volt.(márha akkor is volt)Van egy csoportbeszélgetésünk, és ott egyszerűen ignorálnak engem. Egy énekes hatalmas nagy fanja vagyok, és általában küldözgetek be képeket/mémeket/vidiket róla, amit ők úgy tesznek, mintha egyszerűen ott sem lenne. Hiába látom hogy fent van a csajszi,vagy mikor ketten beszélgetnek, és akkor küldöm, mégsem veszik figyelembe. Egy beszélgetés alkalmával szóba került hogy nekem kell fogszabályzó, mire az egyik lány(legyen ,Y') hihetetlen nagy flegma lett. Tudjátok az a lenéző, meg ,,minek az neked,, ,,hova csúnyítod el magad,, ,,tiszta szégyen lesz így emberek közé menni fajta,,.

Még ,Y' az az ember akivel szorosabb a kapcsolatunk. A másik lany (legyen ,X') szinte minden programról kihúzza magát, hazudozik, titkolózik, ami miatt sok veszekedésünk van. De viszont ő kettőjük közül a kedvesebb, a megértőbb. Viszont ,Y' csak uszítani tud. Például kb.ötödikben volt, hogy ,Y' folyton irigy volt rám, és ellenem hangolta ,X'-et. Ilyenekre gondoltok: hogy ha vmi verseny volt, és engem küldtek,akkor kivétel vagyok. Sokszor piszkáltak strébernek, unalmasnak. Volt olyan hogy a sapimat el is vették, és odaadták több fiúnak hogy dobálja, vagy esetleg ők dobálták. Tudom hogy ez elég régi sztori, de akkor is nagyon megalázó volt.

,Y'-nak többször is volt olyan kijelentése, hogy nem tanul, majd mellém ül, és én tanulok. Vagy ha épp nem értettem vmit, akkor ő kijelentette, hogy átül más mellé, mert ő érti..mármint dolgozatnál. Szó se essen róla, én nem vallom strébernek magamat, csak van egy célom, és azt el szeretném érni.

Soha nem érdekli ,Y'-t amit csinálok, vagy a hobbim. ,X'-et sem nagyon, de legalább ő nem szól be érte. Volt olyan hogy egy könyvről akartam nekik mesélni, és ,y' megszólal, hogy; ,,ugye most akkor nem leszel olyan nagy olvasós izé,,. Szerintem egy barátnak nem így kéne reagálnia.

Most van egy lány, az új osztályomból, akivel eléggé kijövök. Kölcsönösen érdeklődünk egymás iránt. Nem flegmáz le egy könyvért, van mikor ő kéri hogy meséljem el miről szól. Az ,,állítólagos,, bnőim pedig rá féltékenyek. Tény és való, hogy vele ezerszer jobban kijövök, de azért őket sem tudnám elengedni. Valószínűleg lenne egy hiányérzetem miattuk.



2017. júl. 12. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Ez nagyon nem igazi barátság, ez abszolút nem barátság.

2. Igazi barátság ma már nem létezik.

2017. júl. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
90%
Nem teljesen értettem most ezt a helyzetet mert túl sok volt egyszerre, de annyit le lehet szűrni a történetből, hogy ezek nem, hogy igazi barátok hanem semmiképp sem barátok. Szerintem mindenki életében van egy pont amikor túlesik egy ilyen helyzeten.Nem tudom, hogy egy gimnáziumba kerültetek-e de szerintem nyiss a másik lány felé. Biztos nehéz lesz az elején de utána észre sem fogod venni mert jó lesz a változás.
2017. júl. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi😇

És 2.-es válaszoló: Bocsi hogy sok egyszerre, csak össze voltam zavarodva, és ez már rég kikivánkozott.

2017. júl. 13. 09:07
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

A leveledből tisztán látszik, hogy ezeket a kapcsolatokat a barátság szóval nem lehet illetni. A fent említett két lány viselkedése egy éretlen magatartást tükröz, akik csak saját érdekeiket nézik, és mindenki mást figyelmen kívül hagynak. A másik lányra azért féltékenyek, mert rájönnek hogy elveszhetnek, így nem lesz akit "kihasználjanak".

Amint te is rájöhettél ezek a kapcsolatok romboló hatásúak. Érdemes lenne elengedned őket, és újakat építs.

A barátságok akkor működnek jól, ha kölcsönös fejlődésben vesznek részt a részvevői. Viszont jelen esetben csak egy romboló kapcsolatról van szó, ahol téged húznak le.

Ez az új lány egy pozitív, új barátság kezdetét jelentheti. Próbálj felé nyitni és több időt tölteni vele!

Üdvözlettel,

A. Pszichológus

2017. júl. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ😊
2017. júl. 15. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!