Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Valaki, mesélni a kolesz első...

Valaki, mesélni a kolesz első heteiről?

Figyelt kérdés
Most megyek majd középiskolába ami 120kmre van szóval nem járhatok haza. Tanácsok hogy működik ???

2017. júl. 18. 20:07
 1/3 jeverezi ***** válasza:
nem tudom nekem pocsék volt a gimnáziumi kollégium. Folyamatosa tanulni minden délután alig volt szabadidő és még cigizni se engedtek ki este 9 után. Szóval rossz volt sok szabállyal ami nagyon nem tetszett nekem!
2017. júl. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Legfontosabb,hogy a szobatársaiddal + osztálytársaiddal jöjj ki jól. Legyél valami klub tagja ha van. Ha van konditerem kezd el gyúrni és haverkodj össze a többiekkel.

Akkor beszólogatni nem fognak neked.

Ne szólj be felsőbb évesnek, mégha másodikos is.

Ő már "öreg" te pedig fiatal vagy.

Istennek képzelik magukat. :)

Számíthat pár ágyneműhúzásra is az első hetekben - legyél benne ügyetlen akkor nem hívnak többet. :D

Gyorsan tudd meg,hogy a többiek hogyan viselkednek, öltözködnek,beszélgetnek és próbálj nem nagyon kilógni a sorból bármilyen is legyél.


FONTOS : NE KÖPJ A NEVELŐTANÁRNAK! Utálják a téglákat, bármi történik próbáld meg megoldani a szobatártsakkal,új haverokkal valahogy.


Vigyél be valami eszközt (vízforralót / szendvicssütőt) akkor "tisztelni" fognak és mások is fognak bejönni hozzád elkérni - vagy ott megcsinálni. (már ha szabad ilyet használni és nincs kis konyha kialakítva)

Ha mondjuk szabad szendvicssütőzni akkor vegyél melegszendvicskrémet, üdítőt , teát / cappuccino port és egyetek egy jót már az első vagy második nap! (mondjuk az első nap megeszi az otthonról hozott kaját talán nem lesz éhes) Ha nincs lehetőség szendvicssütőzni akkor is,fontos valahogy "ez föszö gyerek!" gondolatot ébreszteni másokban - de ne használjanak ki.

Ne mond,hogy "nem" ha utána mégis megengeded.


A fürdés lesz szar mert mindenki egy szál f*ban rohangál - tehát borotválkozz meg alaposan.


Nem járhasz haza? Basszus! :(


Akkor tanulj meg mosni mindenféleképpen,és hétvégén összedobni pár fajta kaját,mégha van is menza.

Ha valaki jó valamilyen tantárgyban kérj tőle segítséget.


Remélem jó koleszt választottál ahol nincs tele retardáltakkal. Az első kolesz jó volt,apa lepaktált a 4.esekkel és a szárnyuk alá vettek (de nem is volt mitől félni) a 2. kollégiumomban pedig ki kellett nyitnom a szekrényemet, 1 srác széttúrta,hogy van-e benne kaja. A csirkecombot belehúztam egy zokniba,hogy ne vegyék észre.Egyik gyereket megfenyegették,másikat megverték az ágyában. Besz*rsz. XD

A harmadik kolesz koedukált volt fiúk-lányok, mi 20-21 évesek és a középsulisok 14-18ig. Az volt az aranyélet. :)

Be lehetett menni a lányokhoz beszélgetni,együtt tévéztünk a "nappaliban", az első 2 koleszban meg el voltunk szeparálva. ;(


Amúgy tényleg van tanulószoba / szilencium ebéd után szünet majd 15-17/18ig majdnem vacsoráig.

Valahol a házit be kell mutatni és felmondani amit kell.


Én 2005-6,2006-7 és 2010-12ben voltam koleszos lehet elavultak az infóim,de gondolt át ezeket. :)

Sok sikerrrtttt! Ha valami konkrét kérdésed van még akkor válaszolok ahogy tudok. :)

2017. júl. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
120 km az nem nagy távolság, még kéthetente sem tudnál hazajárni?
2017. aug. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!