Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogos a felháborodás?

Jogos a felháborodás?

Figyelt kérdés

Összevesztem az egyik barátnőmmel. A szituáció röviden: Most készül az érettségire és egy kicsit nagy rajta a nyomás. A hétvégén összefutottunk, és panaszkodott a suliró, meg a barátjáról is. Az volt a fő problémája, hogy péntek esténként ők soha nem mennek sehova, mert a srác dolgozik.

Az én véleményem ez volt: Miért lenne probléma az, hogy nemntek sehova? Inkább örülnie kellene, hogy van munkája, és azon van, hogy legyen miböl megélnie.

A barátnőm erre ezt vágta a fejemhez, és ez az, amin igazán felháborodtam: Fogalmam sincs, hogy miről beszélek. Nem tudom, hogy ő milyen helyzetben van. Nem értem, hogy milyen az ilyen szituáció, hisz még soha nem volt barátom.


Nem tudom, hogy itt most csak én reagáltam e túl, vagy tényleg kissé durva volt. Kinek kellene bocsánatot kérnie?



2017. ápr. 25. 17:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Szóval ő elmondta neked a problémáját, te viszont elbagatelizáltad.

Neki viszont igaza volt, csak nem volt jogos. De nem mindegy, hogy csak felháborodtál, mert sértette az egódat, vagy megbántott vele. Ezt kellene megbeszélnetek. Te máskor ne kicsinyeld le az ő problémáját, viszont ő is figyeljen oda mit és hogy mond, attól függetlenül, hogy igaz-e vagy sem.

2017. ápr. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!