Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti mit mondanátok egy ilyen...

Ti mit mondanátok egy ilyen barátnak?

Figyelt kérdés

Elég hosszú lesz, de remélem valaki elolvassa.


Van egy osztálytársam, mondhatni a legjobb barátom (igazából az egyetlen, akivel beszélgetek), 17 éves.


A legnagyobb baja az, hogy, hogy minden gondját elmondja vagy nekem, vagy a barátokkal közös Facebook csoportunknak. Ez így tök okés lenne, ha nem minden héten (vagy éppen nap) írná le ugyanazokat a bajait és ezek nem olyan bajok lennének, amiken rajta (és egy pszichológuson) kívül bárki is tudna segíteni...

Önbizalomhiányos, és elég gyakran meg kell hallgatni, hogy mennyire nem ér semmit, mennyire nem csinál semmit, mennyire nem kell a lányoknak, mennyire gáz, mennyire kilátástalan az élete, mennyire utálják a többiek, mennyire kívülálló, mennyire utálja a többieket, mennyire nem jön össze neki semmi, mennyire utálja a szüleit és sorolhatnám.

A legtöbb rinyálása teljesen nonszensz dolgon alapszik (kedvencem az, hogy zavarja, hogy mindig elutasítják a lányok = max 2-3 lánynál próbálkozott be idén és akkor is Facebookon).


Igazából nem értem, hogy mi a rákért mondja el, hogy mennyire semmit sem ér, ha hiába kapja tőlünk (a barátaitól) a motivációt, mert semmit nem kezd vele!?


Illetve a másik kedvencem, hogy hiperérzékeny. Tehát ha egy erősebb poént mond valaki (barát) a külsejére vagy bármire akkor ideges lesz és volt olyan, hogy utána egész nap nem szólt hozzánk.

Most például rám haragudott meg, mert segítettem neki és nem próbáltam meg egy tényleg borzasztóan összetett dolgot elmagyarázni, hanem csak felszínesen mondtam el a lényeget.


Hiába mondom/mondjuk el neki ugyanezeket, nem történik semmi.


2017. júl. 29. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Rá kell hagyni, esetleg jelezni a szüleinek, hogy paterolják már el pszichológushoz, vagy ha tovább hallgatjátok, nektek lesz szükségetek pszichóra.
2017. júl. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt:

Figyelj, ideje lenne abbahagyni a rinyádat minden egyes nap. Mi akartunk segíteni, de te lesz4rtad a fejünket magasról, és azzal csak rontod a hangulatot hogy mindig a bajaiddal fárasztasz minket, miután telibesz4rtad a segítségünket. Viselkedhetnél néha felnőttként, hogy nem szívod el az energiánkat a hisztiddel, ha már l4szarsz minket.


Valószínűleg megsértődik, ami ez esetben jó, hisz elkerülhetetlen, de muszáj ezt tenni hogy megváltozzon.

2017. júl. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ilyen srácok szoktak ide kiirkálni nőgyűlölő siránkozásokat. Nekem is volt ilyen barátom, iszonyú fárasztó volt ugyanazokat a panaszkodásokat hallgatni, én kerülni kezdtem.

Ami még segíthet, hogy kirángatod ebből az apátiából és elmentek közös programokra.

2017. júl. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Anélkül,hogy ne sértődjön be kb lehetetlen lesz lerázni.

Meg kell neki mondani,hogy nemjó amit csinál és már zavar titeket a hiszti.

Amúgy meg vannak ilyen srácok.

Fel kell nőni is csá.

Én nem vagyok ilyen de egyszer az egyik Angliai havercsajomnak is kitártam a szívem meg minden ott hisztiztem ő meg annyit mondott,hogy stop cry és kész ^^

2017. júl. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!