Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem tudok túllépni a legjobb...

Nem tudok túllépni a legjobb fiúbarátom elvesztésén. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Körülbelül 10 éves lehettem,amikor Harry (Angliában lakunk a családommal,angol srácról van szó),a legjobb barátom,eltűnt.Tudni kell rólam,hogy nevelőszülőknél élek,mert a családom 2 éves koromban autóbalesetben meghalt.Annyit tudok a családomról,hogy apukám angol származású volt,anyukám magyar ,és volt egy bátyám,akivel imádtuk egymást.Na,szóval Harry nekem egyszerre számított az apámnak,a bátyámnak és úgy kb a mindenemnek.Mondták is rólunk,hogy ,,elválaszthatatlanok az a Harry fiú,meg Skylar".Mikor én voltam 10 ,akkor ő volt 15 éves.A haverjaival elment bulizni (kibéreltek egy házat) ,és másnap arra keltem,hogy a haverjai berontanak a szobámba,és mondják,hogy Harry eltűnt.Egyszerűen nem tudtam elhinni.Csak úgy nem tűnhet el egy ember.Mondták,hogy megviccelték az egyik barátjukat,aki megsértődött és kirohant az erdőbe,Harry pedig utánament.Mikor a srác visszajött Harry már nem volt vele,viszont a srác azóta is a traumában van.Nem beszél,nem csinál semmit,csak bámul maga elé.Felhívtam a rendőrséget,keresték őt legalább 2 éven keresztül,de nem találták.Ez 6 éve volt.Azóta gimis vagyok,de magamba húzódó lettem.Nem barátkozom,azokat az embereket is ellököm magamtól ,akik igazán szeretnek.Egyszerűen hiányzik Harry.Fáj,hogy nincs mellettem,hogy nem érezhetem az illatát,azt hogy magához ölel,hogy megvigasztal ha szomorú vagyok.Nem tudok mit kezdeni evvel.Pszihológusnál is voltam már,ő annit mondott,hogy az idő megoldja.De nem.És szörnyen fáj.Ez öngyilkosságig fajul,már gondolkodtam rajta,többször vagdostam már meg magamat,az ő nevetésére gondolva.Segítsetek,mit tegyek?

2017. aug. 8. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem oldja meg az idő.


Betegesen ragaszkodsz hozzá.

Azaz írtad is, ő a pótapukád és pótanyukád egyben.


Ugye fiatalon nagyon ragaszkodnak egymáshoz az anya és gyermek. „körülbelül hat hónapos kortól hároméves korig a gyermeknek valamelyest el kell szakadnia az anyától és bizonyos mértékű önállóságra kell szert tennie. Azonban ha az elszakadás előtt nem volt lehetősége megélni a biztonságos kötődést, az elszakadás nem történhet meg megfelelő mértékben, mert a gyermek még mindig biztonságos kötődésre vágyik.”

...szóval ez nem ment végbe nálad egészségesen, és beleragadtál a ragaszkodós részbe, és mivel Harry foglalkozott veled, ezért hozzá kötötted magad érzelmileg, vele próbáltad megélni a biztonságot. Ami ugye beteges, mert erre valójában már nem lett volna szükséged, pláne ő alkalmatlan volt erre, és komoly károkat is okozott végül.


Szerencsére pont tinikorban van a második nagy lehetőség, amikor könnyen megtörténhet az érzelmi leválás, és lelkileg függetlenné válhatsz! :)


Ennek van köze szerintem a társfüggőséghez (codependency), azon belül pedig a leválás rész ugye.


Magyar wiki oldalról szintén:

„A kisgyermekkorban történő leválás (szeparáció) beteljesítésére ismét lehetőség van a 12. és 16. év környékén (a fejlődési újraélés időszaka), ám ha ekkor sem történik meg, a kialakuló társfüggőség felnőttkorban mind kapcsolatainkra, mind életvitelünkre, mind önmagunkhoz való viszonyunkra destruktívan hat.”


Úgyhogy ezt kellene megoldani. Én javaslom a pszichológust, csak már rögtön ezzel menj oda hozzá! Talán ebben a cikkben is ír róla, hogy hogyan történik a kezelés.


És persze ott vannak a könyvek is. Torrentről elérhető

2017. aug. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
El kell fogadni a valóságot, hogy nincs többé és nélküle kell boldogulni. Emlékét zárd szívedbe és őrizd meg. Tégy meg mindent, hogy büszke legyen rád. Amire tanított add tovább, és élj a tőle kapott kapcsolatokkal, tapasztalatokkal. Annak biztos nem örülne, ha utána mennél.
2017. aug. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.:)
2017. aug. 13. 21:03
 4/5 HutOfBabaYaga válasza:

Szia!

3 év hosszú idő...

Mi történt beles azóta?

2020. dec. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 HutOfBabaYaga válasza:
...mi történt VELED azóta...?
2021. jan. 3. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!