Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Próbáljak segíteni neki ezek...

Próbáljak segíteni neki ezek után, vagy hagyjam?

Figyelt kérdés
Kb. fél éve megismertem egy nőt, aki a nővérem kolléganője. Egyszer tettem neki egy szívességet, amiért nem fogadtam el cserébe semmit (abszolút baráti szívességként tettem). Ő akkor azt mondta, hogy egyszer majd meghív egy ebédre, vagy vacsorára, ha már nem fogadtam el semmit cserébe. Azóta hetente levelet váltottunk, elég jó viszony alakult ki köztünk, megosztottuk egymással a hétköznapi problémákat, örömöket, de éreztem, hogy valami nincs rendben ezzel a nővel, talán mentális beteg. Ő kb. egy éve elvált a férjétől és jelenleg egyedül él a fiával, viszont reménytelenül szerelmes egy férfiba. Egy idő után szóba hozta a vacsorát, és ki is jelentette, hogy csak baráti szándékkal hív, én meg elfogadtam örömmel. Jól indult az este, beszélgettünk is sokat, de rám mászott, én meg elutasítottam a közeledését, és felhívtam rá a figyelmét, hogy barátok vagyunk, tartsa ehhez magát, majd folytatódott az este, de nem sokkal később ugyanez megismétlődött, akkor én jó éjszakát kívántam és elköszöntem tőle. Másnap reggel üzenetet írt, hogy bocsánatot kér, de nagyon megkívánt és nagyon régen nem volt férfival. Próbáltam vele a végsőkig udvarias maradni, de szinte egész nap bombázott az üzeneteivel munka közben, meg kilátásba helyezett egy újabb találkozót, amire én csak annyit mondtam, hogy térjünk rá vissza később. Később a nővéremtől vissza hallottam, hogy a munkahelyén elkezdett pletykálni rólunk, és úgy adta elő a történteket, hogy alig bírtuk visszafogni magunkat. Nekem ez rosszul esett, még ha így is lett volna, nem gondolom, hogy az ilyesmit illik a munkahelyen elfecsegni a kolléganők között. Ráadásul van olyan is közöttük, akit én is ismerek személyesen. Azóta én letiltottam a hölgyet a közösségi oldalon, telefonon. Végül csak kapcsolatba léptünk személyesen, és elmondtam neki, hogy szerintem nem volt helyes, amit csinált, és felívtam a figyelmét, hogy ha valóban úgy érzi, hogy kezd megőrülni, akkor kérjen orvosi segítséget, ha kell még segítek is neki ezt meglépni. Ezen ő megsértődött, és azóta nem jelentkezett. Úgy érzem, a kollégái előtt teljesen leírta magát, pedig kb. ők, meg én voltam az összes szociális kapcsolata. Azóta én megenyhültem, de érzem, hogy valóban segítségre lenne szüksége. Alapvetően egy nagyon barátságos és jó ember. Hagyjam rá a dolgot, vagy ha keres még, inkább próbáljak neki segíteni? Ha igen, akkor hogyan tudnék rá hatni? Hogy szedje össze magát, azt már megkapta ezer helyről és nem gondolom, hogy ez lenne a jó válasz. A korunk sem egyezik, így megint nem tudom, hogy mi lenne a járható út.
2017. aug. 20. 21:39
 1/4 A kérdező kommentje:
22/F :)
2017. aug. 20. 21:50
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd, csak gondod lesz vele a későbbiekben.

Felnőtt nő, gyereke van, lehet némi élettapasztalata is.

Ha ő magátol nem képes tenni saját magáért, az az ő baja,nem vagy megmentoszupermen, vagy akárki.

Keveri a barnat a melohelyen.... kell ez neked?

2017. aug. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezek után én tuti nem pátyolgatnám tovább a lelkét. Esetleg a nővéred megkérheted, hogy segítsen neki.
2017. aug. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A mentális betegeknek csak akkor tudsz segíteni, ha felismerik, hogy betegek és segítségre van szükségük. Egyébként azt gondolják, hogy hülyének nézed őket..., és mégis mit képzelsz...

Bocsánat, ha túl nyersen fogalmaztam, de tapasztalatból mondom. Van egy másik fajtája is, de a leírásod alapján inkább a fenti igaz erre a nőre.

2017. aug. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!