Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kit tekintetek közeli barátnak...

Kit tekintetek közeli barátnak? Ezt hogyan értelmezitek?

Figyelt kérdés
Az unokanővérem pl. közelinek tekinti az egyik közös barátnőnket-az illető személy amikor hosszú ideig depressziós volt,állandóan hivogatott bennünket.amikor rendeződött az élete elfelejette közölni,hogy udvarlója van,arról is,hogy eljegyezték a környezetünkből értesültünk,pedig találkoztunk néhányszor időközben.Az esküvőre hivatalosak voltunk,utána mikor jött a baba arról is hasonlóképpen értesültünk.Ha nekem volt gondom azon sablonosan átsiklott.Hát számomra ő nem közeli barát,bár az unokanővérem is kicsit felszinesen fogja fel a barátság értelmét.Vagy az a személy aki hangoztatja milyen jó barátnők vagyunk,állandóan önmagáról beszél,figyelembe se vesz,alap dolgokat se tud rólam,azt is rendszeresen elfelejti mikor van a születésnapom,a kisgyereke keresztelőjére nem hiv meg azt se tekintem annak.Esetleg egy ismerősnek, de abban a kategóriában sem közelinek.

2017. szept. 15. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki másképp értelmezi. Én azt vettem észre, hogy aki nagyon mondogatja, mekkora barát, arra nem lehet számítani.

Az unokanővéred valószínű azért tekinti közeli barátnak azt az illetőt, mert megbízott benne annyira, hogy beszélt a depressziójáról, és ezt az unokanővéred baráti érzelemnek vette a részéről.

Nekem akik közeli barátaim - kettő van - azokat elég ritkán látom, nem akaszkodunk egymásra, de ott folytatjuk a beszélgetést, ahol abbahagytuk. Aki akkor rángat elő, ha valami baja van, de amúgy leszär, az nem barát.

2017. szept. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!Igen,igazad lehet mindenki másként értelmezi a barátságod.Mindkettőnknek beszlt az illető a depressziójáról,sokszor együtt bátoritottuk,együtt mentünk vele programokra,sétálni,hogy kihuzzuk belőle.Igen az unokanővérem talán emiatt közeli barátnak tekinti őt.Én meg egyre inkább idegennek annyira,hogy már nincs is kedvem vele találkozni felszinből.Érdektelenné vált az egész.

Érdekes sokan ha beszélnek a probláméjukról a másiknak rögtön nagy barátnak is gondolják,csak az a gond ezzel,hogy ők nem tudnak a másik irányába barátként vislekedni-ugyanúgy meghallgatni a másikat,megemlékezni róla jeles dátumokon,stb.

2017. szept. 15. 22:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy depresszióstól ne is várd el ezt, nekem is volt két olyan is, aki beszélt erről nekem, hozzám fordult, ha megzuhant lelkileg, de az élete pozitív eseményeibe, kapcsolat, eljegyzési buli, nem avatott be, csak azokat, akik elől titkolta a betegségét. Ezt én sem értettem, de ezek biztos nem "standard" barátságok. De a tapasztalatom, hogy aki állandóan a másikon lóg, az ugyanolyan vehemenciával fogja át is verni. A tartós barátságaim talán kívülről nem is tűnnek annak.
2017. szept. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!