Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi történik az igaz barátokkal?

Mi történik az igaz barátokkal?

Figyelt kérdés

Többszőr is előfordult már velem,hogy több éves szoros barátságaim szüntek meg,mert a másik párkapcsolatba kezdett.Felnőtt vagyok,tudom,hogy milyen fontos és csodás dolog ez az életben és,hogy ha tetszik,ha nem eljön az idő.Engem csak az foglalkoztat,hogy az emberek ekkor miért mondanak le a barátaikról?

Itt most nem olyanokról beszélek,hogy "bocsánat,de pont nem érek rá" hanem olyanokról,hogy a napokkal ezelőtt elküldött üzenetekre SEM válaszol miközben fent van.

A kapcsolatuk korai szakaszában vannak és én meg is értem,de rettenetesen fáj ez az ignoráció...

Ezekben az esetekben megéri keresni a másikat?Várni rá és bízni benne,hogy egy nap ismét újra fontos leszel neki?

Természetesen nem a kapcsolatuk végére vágyódok,örülök a boldogságuknak,csak sajnos mint mondtam ez nem az első eset volt,volt egy másik nagyon közeli barátom aki szintén a kapcsolatai miatt "hagyott el" majd mikor véget ért visszajött és utána megismételte.Mára odáig fajult a dolog,hogy vele egyálltalán nem beszélek,de nem akarom,hogy ez a barátságom is elvesszen.

Önző volnék?



2017. szept. 26. 09:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezek olyan dolgok, amikről neked kell döntened.

Én nem tartok meg olyan embereket, akik csak úgy otthagytak több év után. Ha ő otthagyott, és én többször kerestem, ő viszont nem, akkor itt a mese vége. Minél jobban ragaszkodsz hozzá, annál jobban azt hiszi rólad hogy kiszolgáltatott vagy, és ő az egyetlen barátod.


Történet vége. Menj tovább. Sajna ez így van.

2017. szept. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Próbáltam tovább lépni,de néhol megint kicsit foglalkozni kezd velem mint régen,aztán újra eltűnik.Ráadásul az emlékek is mellette tartanak,hisz sok dolgon mentünk át együtt.
2017. szept. 26. 09:57
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek ilyenek. Nekem kismillió haverom volt és jó néhány barátom, akik akár 20 évig is kitartottak mellettem, aztán ha bajom lett, akkor szépen eltűntek. Úgyhogy én, akinek annyira szent volt anno a barátság, rájöttem, hogy nekem nem kellenek, inkább legyenek haverjaim akikkel el tudok szórakozni, ha baj van úgyis csak a családra számíthatsz.
2017. szept. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Sok régi jó (országoshaver és hasonló) barátságot temettem el.

Szó szerint.

Köszönöm, de nem kérek azokból, akik 15-20 év után egyszercsak küldenek egy üzit: szia, hogyvagy?

Miközben vagy nem én szakítottam meg a kapcsolatot, vagy komolyan tett róla, hogy én megtegyem.


Nem. Ennyi idő után jelentős változások álnak be az ember életében.

Pl a régi barátok helyett lesznek újak.

2017. szept. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Egy barátságot a közös célok tartanak össze, vagy a közös szabadidő, munka. Az élet ilyen, a világ állandóan változik semmi nem tart örökké. Lépést kell tartani a változással. El kell fogadni a helyzetet. Barátságra senki nem kötelezhető. Mindenki azt kapja, amit érdemel. Ha te barátkozol, más is barátkozik veled. Lehet nem éri meg nekik fenntartani veled a barátságot.
2017. szept. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Nem éri meg fenntartani a barátságot."


Bicska nyílt a zsebemben. Az, hogy egy ember, aki több évig őszinte volt veled, szint úgy te is, megéltetek ezt-azt amazt, ne hogy már ne legyen annyi gerince basszus, hogy megmondja a szemedbe a frankót. Ez a gáz. Úgy is lehet az ember a másiknak barátja, hogy ugyan nem tartja veled non-stop a kapcsolatot, hanem csak időközönként megkérdezi, hogy "Helló, mi van veled?" (Hozzáteszem, hogy nem 5-10 évenként persze.)

2017. szept. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

Pont ugyan ez van velem is.


Legjobb barátnőm bepasizott és kb 4 hónapja megszűntem létezni. Ha én nem írok rá,nem ír,bár még így is nehezen válaszol vissza. Ha nagy nehezen 2-4 hetente össze futok vele,már ha nem mondja le,akkor is 1-2 órára,amikor is a pasijával beszél jó részt. Most már odáig jutott a barátságunk,hogy minden szaron össze veszünk, most már nem várom a talikat, és kb ha már találkozunk akkor sem tudunk miről beszélni sokáig,mert egyszerűen eltávolodtunk egymástól.


Rosszul esett az is amikor egy hétig itthon feküdtem,mert ért egy kisebb baleset 7 napból egyszer nem jött fel,egyszer nem írt nekem,hogy hogy vagy?

Semmit.

Akkor bennem eltört vmi.

Legyen szerelmes,de annyira,hogy így leszarja a legjobb bnőjét. 4 éve vagyunk barátnők. Rosszul esik. Vagy ha vmi bajom van akkor is elintézi,hogy most x-el vagyok majd megbeszéljük.


Ja és előtte napi szintes kapcsolatban voltunk, hetente 2-3x taliztunk. Úgy hogy volt mikor kapcsolatban élt,mégis tudtuk tartani a kapcsolatot,de most mi van, ennél a csávónál teljesen megváltozott. Leszar engem.


Átérzem a helyzetedet és én sem értem miért nem lehet a barátokra időt szánni.


Húgom is így bacta el a bnőit, össze jött a pasijával 1 évig leszart mindenkit,többek közt engem és az egész családot,na meg a barátait is. Utána meg nekem sírt,hogy nincs egy db bnője sem. Persze mostani melóhelyén már sikerült barátokra lelnie. De hát akkor is.


Fontos az egyensúly.


Vicc az egészben az,hogy legjobb barátnőm nem érti az én helyzetemet.

2017. szept. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

Az igaz barátok nem a hálón köttetnek. S noha való igaz, hogy a párválasztásos, gyereknevelős időszak alatt változnak a preferenciák, az igaz barát akkor is megmarad. Sírig. Még akkor is, ha évekig nem beszélünk, mert messze sodort minket egymástól az élet.

Amiről ti beszéltek, azok haverok. Azokból annyi van, mint a nyű, és mivel sokan vannak, pótolhatóak.

2017. szept. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem többek között ezért nincsenek barátnőim.


Jött a szerelem, aztán valahogy mind leszart engem is, egymást is, más barátait is.

4 barátnőmmel volt irtó szoros kapcsolatunk, ahogy bepasiztak, mindnek a párja lett az első, nem lehetett nélküle léteznie, stb. - félreértés ne essék, nekem is VOLT akkor barátom, mégis tudtam időt keríteni a csajokra is hetente legalább egyszer, és az üzenetekre azonnal reagáltam.


De lassan beleuntam, hogy csak én keresem őket, de soha nem ér rá egyik sem mert a Pisti így, a Lackó úgy... hagyjuk.

2017. szept. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az akkori pàrommal mikor összejöttünk keritettem időt rà hogy elmenjek a bnőimmel ide vagy oda és mikor szerettem volna egy kis magànszféràt a pàrommal akkor még ő volt megsértődve.Szószerint válaszút elé àllitott hogy vagy ő vagy a bnőm .Erre hagytuk is egymàst szêpen .Szakitottunk az akkori párommal de én elvoltam egyedül is a bnőm keresett és elhitette velem hogy működni fog a barátságunk .Akkor neki sem volt pàrja hát adtam neki magunkan egy esélyt és kb1évre rà bepasizott és lelettem tojva szó szerint.Aztàn mikor rosszban lettek az akkori pàrjàval akkor hirtelen elkezdett keresni meg papolni kezdett hogy én ràm is szànni akar időt mert hát a párjàval összekaptak azon hogy ràm is szànni akar időt és a pàrja nem érti meg.Azóta nem tudom mi van vele hogy még együtt e vannak de a lényeg hogy elkezdtem élni a sajàt êletemet.Hozzáteszem mikor még ezzel a volt bnőmmel csak összejàrtunk akkor az egyik jó bnője elkottyintotta nekem hogy ez a csaj csak kihasznàl érdekből barátkozik velem .Ő sem barátkozik vele.
2017. szept. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!