Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti ha barátokkal mentek el...

Ti ha barátokkal mentek el nyaralni akár külföldre, ti étteremben hogyan szoktatok fizetni?

Figyelt kérdés
Mindenki a sajátját? Vagy egyszer "ez" fizet egyszer "az"?
2017. máj. 22. 10:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Hát mi most fogunk elmenni egy hétre , de általában a saját részünket szoktuk fizetni, ha épp nincs annyink akkor vagy ő vagy én. De jobban szeretjük ha külön fizetünk mert akkor ő is azt vesz amit szeretne meg én is és akkor nem kell számolgatni:)
2017. máj. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Sunshinedoll ***** válasza:
91%
Ha baráti társasággal megyek étterembe, akkor mindenki fizeti a sajátját.
2017. máj. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Ha nagyobb társaság, akkor mindenki a sajátját.

Van pár közeli barát, akikkel működik, hogy egyszer mi, egyszer ők.

2017. máj. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Többnyire mindenki magának fizet, főleg ha nagyon eltérőek az árak. Ha én veszek valamit 15 euróért, az egyik barát meg 6 euróért, akkor nem várnám el tőle, hogy az enyémet fizesse, mert sokkal drágább, mint a sajátja. Ez fordítva is igaz. De én sokszor szoktam mondani, hogy a mostanit állom én és akkor fizetek mindent. Persze nem egy héten át minden nap, csak úgy itt-ott, ha bőkezű kedvemben vagyok. Ezután meg nem várom el, hogy viszonozza a másik. Én kedvességből teszem ezt, nem azért, hogy akkor no a következőt majd remélem ő fizeti.
2017. máj. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
Ez attól függ, mennyire van a társaság eleresztve anyagilag. Ha nem számít, akkor működhet sértődés nélkül az egyszer te, egyszer a másik fizet és nem kell filléreskedni, számolgatni, ki mennyiért is rendelt. Egyébként meg az a korrekt, ha mindenki fizeti a saját fogyasztását, tehát vagy külön-külön kéritek a számlát és egyénileg adtok borravalót is, viszont ha összedobjátok a pénzt, akkor úgy illik adni, hogy a saját borravalód is benne legyen.
2017. máj. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyben kikérjük a számlát és mindenki annyit dob bele amennyit fogyasztott, plusz jatt.
2017. máj. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
30%
Mindenki a sajátját. Jattot pedig nem szoktam adni, az árban benne van a pincéri munkadíj is.
2017. máj. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Kis társaságban (2-3 fő) nálunk működik, hogy egyszer én fizetek, utána valamelyik barátom. Viszont ha ennél többen vagyunk, akkor általában mindenki a sajátját.

Valamint hozzátartozik az első esethez, hogyha például ketten vagyunk, de én csak egy üdítőt iszok, a haverom pedig 2-3 sört, akkor hiába én lennék a soros a meghívásban, ő állja azt az estét, és ez fordítva is igaz. Ez amolyan íratlan szabály nálunk, na meg szerintem sok más embernél.

2017. máj. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nagyon kozeli baratokkal, ha nem all anyagilag senki rosszul, akkor mukodik az egyszer te, egyszer en. De enha mondjuk ugy is szoktam, hogy ha tudom, hogy az egyik baratom nagyon rosszul all anyagilag, akkor "meghivom", tehat en fizetek. Nincs ez megbeszelve, de forditott esetben o is ezt tenne, szoval en nem szoktam ilyen fillerbaszo lenni.
2017. máj. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Barátaim előtt mindig szégyentelenül felteszem a kérdést az elején, ki hogy gondolta, hogy fizetünk, aztán megbeszéljük...

Van mikor egyszer én máskor a másik, harmadik,

Van mikor mindenki magának

Van mikor kifizetjük annak, aki a legszarabbul áll anyagilag...


Illetve szoktunk olyat játszani, már fiatalon is így jártunk diszkózni, hogy pókerezünk egyet előző este, mindenki berak pl 10.000ret, és aki a végén megnyeri, másnap ő fizet mindent, amíg tart a pénz... + még az a szabályunk, hogy ő is vezet :)

Mivel a pénzt nem kezelheti részeg :)

2017. máj. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!