Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan kell az emberekkel...

Hogyan kell az emberekkel beszélgetni?

Figyelt kérdés

Szociális fóbiám, agorafóbiám van.

Emiatt az elmúlt pár évben (5-6) szinte egyáltalán nem kommunikáltam senkivel (nem túlzok). Néha pár szót váltottam a "barátaimmal", de annyi.

A dolog annyira bajos már, hogy még nyugodt körülmények között is (tehát nem felelésnél, vagy ismerkedésnél) szóban rengetegszer rosszul ragozok, nem jutnak eszembe kifejezések, nem mondom ki teljesen a szavakat, túl halkan beszélek, mintha elfelejtettem volna beszélni. Miután kimondom rögtön tudom, hogy nem így kellett volna, de túlságosan félek utólag korrigálni, örülök/megkönnyebbülök, hogy túl vagyok rajta és, hogy csak ennyit rontottam el.


Most már, hiába akarok nem tudok kigyógyulni ebből.. Próbálkoznék legalább interneten beszélgetni emberekkel, de maximum pár üzenetváltás után mindenkinek leesik, hogy nem igazán tudom, hogy "hogyan kell beszélgetni", ezért előbb-utóbb ignorálnak, emiatt pedig én még rosszabbul érzem magam, még görcsösebben állok a dologhoz és ettől csak még rosszabb lesz az egész.


Szakemberhez nem megyek el, olyan bizalmas emberem, akivel ezt megbeszélhetném pedig nem igazán van.

17/F


2017. okt. 3. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak mondd meg a beszélgetőpartnerednek, hogy mi a helyzet.
2017. okt. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem

(1) olvasgass fórumokat, ott beszélgetnek az emberek,

(2) hallgass más embereket beszélni, így megismered majd, hogy mik az "alap témák"

(3) beszélgess chatrobottal, ha tudsz angolul, tudom, hülyén hangzik, de talán segít gyakorolni a beszélgetés szituációt. Ha olyan telefonod van, akkor akár szóban is tudsz vele beszélgetni. Ez például egy nagyon régi chat robot: [link]

Egy vicc az egész persze, de szórakoztató.

2017. okt. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nincs neked semmi bajod

helyesen írtál és jól fogalmazol

a legtöbb lefety már ezeken bukik

2017. okt. 4. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!