Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért volt legjobb-barátnőm...

Miért volt legjobb-barátnőm bunkó?

Figyelt kérdés

Egyetemen tanulok, koleszos vagyok, szerencsére szobatársaimmal össze barátkoztunk.

Míg gyerekkorom óta legjobb barátnőm jele leg dolgozik, levezőn tanul, szüleivel lakik még. Egy éve van jogosítványa, fél éve vett egy autót,viszonylag drágán (egy millió), amit nagyon nagyon félt,talán túlságosan is: Múlt pénteken lejött hozzám, hogy találkozzunk. Oké,minden jó volt, szobatársaim is velünk voltak. Pizzáztunk, este Rozi (nevezzük igy) megkérdezi, hogy vezetheti e a Fordot? Rozi a szobatársam, most lett jogositvanya.

Barátnőm egyből megrázta a fejét "Ne haragudj, nem!" Rozi kérdezte de hogy miért nem? Hisz ő is rendelkezik jogsival!"

Barátnőm sóhajtva válaszolta, hogy " Nem szívesen adja oda friss jogsisnak. Rádásul drága is volt, nem szeretné javítattni" Rozi ezen megsértődött:" Akkor a szüleidnek se adod oda ,mi?" Barátnőm egyszerűen a következő válasszal elintézte a dolgot:" A család más, szüleimet ismerem a vezetési stílusukat, megbízom bennűk, ők is engem. De számomra idegen embernek nem szívesen engedem át a volánt, legyen bármilyen tapasztalt. Én se vezetem idegen autót, még kérésre sem. "

Evvel el volt intézve a dolog, Rozi megsemmisülten ült be a Ford hátsó részébe, mert barátnőm inkább felajánlotta, hogy haza viszi őt is.

Miután Rozit haza vittük, kérdőre vontam: "Most akkor engem se engednél vezetni?" Azt a választ kaptam, hogy nem igen, kivéve ha lesz 3 vagy több év rutinom.. Hát köszönöm, ennyiben számíthat az ember a legjobb barátjára, pedig mindig mindent megszoktunk osztani, segiteni a másikat, olyanok voltunk mint a testvérek, de most nagyot csalódtam benne. Attól, hogy ő az otthon kényelmét élvezi, igaz 3 műszakban dolgozik, de akkor is, ne legyen elszállva magától, hogy ilyen jó kpcsit sikerült kif*osnia.


2017. okt. 18. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Pedig barátnődnek igaza van.
2017. okt. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Valóban igaza van barátnődnek.

Ha majd írtok egy szerződést, hogy minden kárt megfizetsz esetleges balesetek után, akkor bizonyára odaenged.

Drága volt a kocsi, javítani sem olcsó. Attól még, hogy jól keres, mégis terheli a kiadásokat.

Az meg valószínűleg még pofátlanabbnak tartaná, hogy elkérje az esetleges károkért a pénzt, ha valóban olyan jó barátnők vagytok.

Valamint van akinek egy autó többet jelent egy mindennapi közlekedő eszköznél. Tehát ezt is vedd figyelembe.

2017. okt. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezen te vagy megsertodve?? Egyertelmu hogy igaza van. Ha te vezetnel es veletlen osszetorne a kocsi akkor hogy erezned magad utana? Az tonkrevaghatna az egesz kapcsolatot. Nem is ertem az egeszet. En nekem eszembe se jutna mas ember kocsijat vezetni ha nem muszaj. Ha veletlenszeruen is nalam romlana el valami akkor onnantol kellemetlen lenne az egesz szitu. Kicsit gyerekesnek erzem ezt a hisztit a reszedrol
2017. okt. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!