Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Féltékeny vagyok a legjobb...

Féltékeny vagyok a legjobb barátnőmre! Mit tegyek az érzés ellen?

Figyelt kérdés

Nem, nem a szokásos módon. Egyszerűen féltékeny, egyben dühös leszek, ha mással többet van, mint velem. Régen, amikor még egy bizonyos klikkhez tartoztunk, nem beszélt nagyon senkivel a baráti körünkön kívül. S most, hogy kiváltunk a csapatból minél többet beszél másokkal. Ez nem is lenne gond, mert hát ki vagyok én, hogy megmondjam mit csináljon? Csak mostanában olyan érzésem van, mintha hanyagolna. (Ezt azért is nem említettem neki eddig, mert nem akartam elrontani a kedvét.) Most volt kirándulni pár osztálytársunkkal, s annyira rossz érzés volt hallgatni, hogy miket csináltak. Erre még az is rátett egy lapáttal, hogy az egyik barátnőm, akivel kirándult kezdi őt kisajátítani. Azt, hiszi (a másik barátnőm), hogy ők most milyen jó barátok lettek a legjobb barátnőmmel.

Én vagyok ennyire zakkant,vagy másnak is akadtak hasonló problémái? S még mielőtt valaki kérdezné, nem vonzódom hozzá!



2017. okt. 10. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Féltékenynek lenni emberi dolog. Ahogy ezt a helyzetet leírtad, nem is látszik szokatlannak, vagy betegesnek. Szerintem próbáld megbeszélni vele, hogy hiányzik neked, szeretnél vele több időt tölteni. Kezdeményezz te is közös programokat, beszéld meg vele, hogy mi bánt téged. Ha igazán jó barátod, meg fogja érteni és tesz is ellene. :)

17L

2017. okt. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem is hinnéd, milyen sok embernek vannak ilyen érzései, mint neked. Sokszor fogod még megtapasztalni, és egyre könnyebb lesz nem kimutatni. Dolgozz rajta, próbálj meg túllépni ezeken.
2017. okt. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyezek az előző válaszolóval.Ez szinte mindenkivel előfordul,de idővel elhalványulnak ezek a dolgok.Más alapokra kerülnek az meberi kapcsolatok.Volt nekem is ilyen esetem és szóvá is tettem,hogy másra-konkrétan egy másik barátnőjére gondoltam,mindig van ideje,hogy elmenjen vele kávézni,szórakozni velem meg csak akkor tölt időt ha társaságban vagyunk, vagy az utcán beszélgetünk,azt is mondtam neki ha nekem nem ad meg annyi tiszeletet,ha hivom valahova,hogy időnként szakitson rám időt,vagy válaszoljon ha nem jó neki ne térjen ki a válasz elől,akkor nem kellene a problémáiról sem,hogy velem beszéljen,hanem azokkal akikkel szivesebben tölti az idejét is.Annak,hogy szóltam egy idő után meglett a foganatja,nagyon csúnyán összevesztünk és szétment a barátság.Legjobb megadni a szabadságot a másik személynek,ha ezt nem tudjuk elfogadni, bánt bennünket a viselkedése akkor lehet távolságot tartani.
2017. okt. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat, s tanácsaitok alapján megpróbálok majd beszélni vele. Így belegondolva tényleg tapasztalatlan vagyok e téren, mert eddig nem volt sok barátom, de még egyszer köszönöm! 14/L
2017. okt. 11. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!