Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az emberi test sűrűségét...

Az emberi test sűrűségét hogyan számítsam ki?

Figyelt kérdés

Valaki kérem írja le nekem a képletét meg a kiszámítást.

Tudom hogy káddal kell, de nekunk nincs. 166 cm 52 kg vagyok.



2017. nov. 6. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Pedig valahogy muszáj lemérni a térfogatod ahhoz, hogy a sűrűséged kiszámold :D

De amúgy alapból hülyeség az emberi test sűrűségéről beszélni, ugyanis kezdjük ott, hogy nem ugyanabból az anyagból van mindened, szóval a különböző szöveteidnek eltérő a sűrűségük is.

2017. nov. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megkéred egy barátodat, hogy a kádjában lemérnéd a vízkiszorításodat, és ezzel testsűrüségedet kiszámolhatnád. ( Ha már a barátságok kategóriába tetted)
2017. nov. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem kért kategóriát, furcsáltam is, ezek szerint belerakta abba.

1. valaszolonak a fizika tanarunk ezt adta fel sajna.

2017. nov. 6. 17:45
 4/5 anonim ***** válasza:

Vegyél egy átlagot 1,01-1,04 kg/dm3( ennyi az emberi test sűrűsége kb) Legyen mondjuk 1,03, akkor 53,56 dm3 a térfogatod.

Kamuzol egy kicsit, hogy már megmérted a térfogatodat, ami a fent írt összeg lett, utána lemérted a tömegedet 52 kg, és az 53,56-ot elosztod 52-vel, és így lett 1,03 a testsűrűséged:d

2017. nov. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. nov. 6. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!