Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan mondjak neki nemet?

Hogyan mondjak neki nemet?

Figyelt kérdés

Van egy "fotós" barátnőm. (Mióta vett egy méregdrága gépet, annak képzeli magát.) Szeretnénk csináltatni a párommal magunkról néhány profi fotót, így az első, végre közösen töltött karácsonyunk alkalmából, és megsértődött, amiért nem őt kértük fel. Már kijelentette, hogy ő csinálja majd az esküvői fotózásunkat is,pedig szerintem fogalma sincs, mire vállalkozik (nem járt még esküvőn sem). És természetesen nem kérünk belőle, mivel egyáltalán nem ért a fotózáshoz. :(


Hogyan értessem ezt meg vele?


2017. nov. 26. 11:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjátok fotózni ott is, ha nagyon akar, de beszéljétek meg vele, hogy hívtok egy profit is, biztos ami biztos alapon.
2017. nov. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyomatékosan közlöd, hogy mivel esküvője egyszer van az embernek jó esetben, így olyan PROFI fotóst kértek majd fel, akinek van sokéves tapasztalata, nem csak megvett egy drága kamerát és azzal kattintgat.
2017. nov. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
ha vett gépet, tanfolyamra nem fog menni? Szerintem is azért hívjatok egy profit, ő meg kattintgasson a gépével ha szeretne. Lehet, hogy egyébként van érzéke hozzá, majd kiderül
2017. nov. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Furcsa barátnõd van!! Én egyetemen fotó-film szakra jártam, nem vagyok fotó szakmában elhelyezkedve, még én is utálom azt, ha fotósnak képzelnek emiatt.


Egyik ismerõsöm esküvõjén fotóztam úgy, hogy profi fotós is helyszínen volt, tehát nem értem miért nem férhet össze a kettõ.

A te barátnõdnek most az a baja, hogy nem akarja, hogy profi fotóst hívjatok oda? Vagy mi? Mert szerintem nem kell megtiltani, hogy fotózzon, ha annyira akar, nem nagy ügy ez. Az én ismerõsöm is örült a fotóimnak, azért mert õ hónapokkal késõbb kapta meg a professzionális fotókat, tõlem meg másnap kapott “ízelítõt”, amit posztolgatott a közösségi oldalakra.

2017. nov. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem megy tanfolyamra sem. Van egy gépe és kész. :D Eljárogat kollégákat, ismerősöket fotózni, akik örülnek, mert ingyen van - készül róluk pár jó minőségű kép. De a barátnőm mindig nevetve meséli, hogy fogalma sincs, milyen póz állna jól az alanyainak, nem tudja, mit kezdjen a kövér vagy nagy orrú emberekkel stb.
2017. nov. 26. 11:57
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen, azon van kiakadva, hogy hívnánk profi fotóst is esküvőre. :/ Nem értem, miért nincs egy kis önkritikája.
2017. nov. 26. 11:59
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
Én örūlnék, ha többen fotóznának az esküvõmön, és minél több fotó lenne, többféle géppel, több szemszögbõl. Tehát nekem pozitívum lenne, ha valaki így lelkendezne egy jó géppel, és vállalkozna.
2017. nov. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#6 Ez nagyon gáz!!!!!!!

Vannak helyek, ahol több profi fotós is van, tehát egyáltalán nem értem milyen alapon várja el, hogy ne hívjatok más fotóst!!!!!

2017. nov. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

- Figyelj, nekünk ez nagyon fontos lenne, és tapasztalt profi fotóst akarunk, mert életünk legszebb pillanatát tökéletesen akarjuk megörökíteni.

Te pedig múltkor még azt is mondtad nevetve, hogy..

"fogalma sincs, milyen póz állna jól az alanyainak, nem tudja, mit kezdjen a kövér vagy nagy orrú emberekkel stb."


Ezek után ha behisztizik, így járt. Kisgyerekekkel ne foglalkozz annyit.

2017. nov. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Amatőr géppel is készítettem már kiváló fotókat, mégsem képzelem fotósnak magam csak mert elismerték, hogy van érzékem hozzá.

Hagyjátok fotózni, ha akar, de csak passzióból, vendégként, mondjátok meg neki, hogy fizetni neki ezért nem fogtok, esetleg referenciaképnek felhasználhatja azokat a képeket, amikhez engedélyt adtok, és ha van tehetsége, úgyis rá fognak találni. Fizetni viszont tapasztaltabb profinak szeretnétek.

2017. nov. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!