Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nagyon szar barát voltam....

Nagyon szar barát voltam. Lehet ezen még javítani?

Figyelt kérdés

Volt egy általános iskolai barátnőm.

Évekig legjobb barátnők voltunk, aztán átment egy másik suliba.

Viszont az együtt töltött éveink vége felé én már nem kedveltem őt annyira.

Nem akartam a legjobb barátnője lenni, mert idegesített sokszor.

Nem veszekedtünk sokat, de egy csomószor volt, hogy kisajátított, és egy kicsit úgy éreztem magam, mint akinek nincs saját élete/döntései.

Ezért miután átment, elég sokszor kibeszéltem, elmondtam szinte mindennek, de úgy érzem, hogy ő ezt egyáltalán nem érdemelte meg.

Utána találkoztunk még, és próbáltam neki elmondani, hogy már nem szeretnék a legjobb barátnője lenni, össze is vesztünk valamin.

Szerettem volna úgymond megszakítani/feloldani vele a kapcsolatot, a köteléket ami köztünk van, mert szarul éreztem magam amiatt, amit korábban tettem. Tény, hogy kb 4.es voltam ekkor (amikor kibeszéltem), nagyon szarul érzem magam. Nem tudom, hogy mit tehetnék.

Egy csomószor eszembe jut, hogy írjak neki, hogy elmondjam, hogy mit tettem. És hogy elmondjam, hogy sajnálom, de nem merem megtenni.

Mit szólnának a szülei? Ők is olyan kedvesek és jók voltak hozzám...

Van jó megoldás azon kívül, hogy tanulok a hibámból?



2017. júl. 12. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:
A kulcsszavaid közül az 5-6-7-diket alkalmazd. A sorrend fontos!
2017. júl. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szeretnéd helyreállitani ezt a barátságot?
2017. júl. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Adok egy nagyon jó tanácsot, amit nagyon jegyezz meg, egész életed során szükség lehet rá. Ez pedig az, hogy az érzéseket nem lehet akarattal megváltoztatni.

Lehet, hogy ő még szeretné a régi barátságot és ragaszkodik hozzád,talán lehet ,hogy te is még kicsit hozzá,de ha egyszerűen nem vagy vele szívesen, akkor ennyi.

Azt javaslom írj neki,írd ki az érzéseidet magadból, nem nagyon tesz jót,ha magadban tartod, és ő is megtudja, hogy mit gondolsz. Kérj bocsánatot, ha úgy érzed,lehet hogy nem éppen megbocsájtóan fog reagálni, de te megpróbáltad és ez a lényeg. Sajnálod, amit csináltál, és beismerted. Tudod az embereknél ma ez az egyik legnehezebb dolog, beismerni a hibáinkat, túl büszkék vagyunk. De becsülendő, hogy te beismerted. Írd meg neki azt a levelet. A szüleivel pedig az a helyzet, hogy ők külön emberek, jó persze, neked az van a fejedben, hogy elvileg megbántottad az ő kicsi lányukat, de szerintem sokan vagyunk így, hogy bírjuk a szülőket, meg kedvesek voltak velünk, de valamit tettünk a gyerekével és most félünk a véleményétől. A felnőttek ezt sokkal jobban átgondolják, hogy mi a helyzet és szerintem megértik, hogy te mostmár nem úgy gondolod a dolgokat és kevesebbet találkoztatok a barátnőddel, meg egy lányos veszekedés igazából. Elmeséli nekik a lány, de ők ezekre a dolgokra máshogy gondolnak,mint ti. Nem hiszem, hogy e miatt annyira aggódnod kellene.

Az a teendőd, hogy megírd neki azt a levelet, amit már szerintem sokszor megfogalmaztál magadban.

Sok szerencsét!

2017. júl. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A barátság helyreállitásást azért kérdeztem,mert velem viselkedett hasonlóan talán még durvábban egy barátnőm néhány évvel ezelőtt és nagyon megbántott,amiket rám olvasott rágalmak voltak.Ha nem szeretnéd helyreállitani a barátságot inkább hagyd az egészet,ne jelnetkezz,ne is irj neki.Ha ki is beszélted,lehet nem tudja és ha nem találkoztok,nem tartjátok a kapcsolatot úgyis mindegy az egész.Azt hogy kiird magadból a dolgot jó ötletnek tartom,de ne küldd el neki,mert ha te neki jelentesz valamit mint barát és sebek maradtak benne nem tennél jót neki.Amit kiirsz magadból égesd el,temesd el vagy dobd egy tó vagy folyó mélyére,az is mekönnyebbülést hoz a lelkednek.Én is sezt tettem hogy megtudjak neki bocsátani.Persze ha folytatni akarod a régi barátságot és nem tudsz ezen túllépni akkor más a helyzet,de ezt jól gondold át.Ha nem akarod folytatni jobb teljesen távol maradni tőle,ezt tapasztalatból irom.Nekem az összeveszésünk után és miután mindenfélét beolvastunk egymásnak nagyon rossz volt amikor jelentkezett,ecsetelte,hogy a közösség ahova járunk milyen programot szervez május elsejére-nálam meg felcsillant a remény hátha azért hiv mert rendezni akarja a barátságot és mikor látta hajlok rá elmenni akkor közölte neki más programja lesz.Vagy születésnapomra küldött egy odacélzós sms-t az elszakadásról.És a veszekedésünk után ment egyideig az ilyen huzavona a részéről.Pl.a buszon odaült hozzám bszeélgettünk majd mikor egy helyen szálltunk le,a buszról leszállva felvett egy távolságtartást.Sok hasonló este volt és ezzel még mélyebben megbántott.Úgy zártam le az egészet,hogy én távolodtam el tőle,meg is irtam sms-ben neki ha szökni kell neki előlem programok után meg ilyen furcsán viselkedik montha leprás lennék akkor tisztességesebb ha nem is szólunk egymáshoz és hoyg biztos lehete afelől hogy nem fogok irni neki és megszakitom az egész kapcsolatot.Utána tudomást sem vettem róla társaságban ha nagy ritkán elmentem a közös társaságunkba, mert minden olyan helyről eltávolodtam ahova tudtam ő is jár,az utcán sem üdvözöltem átnéztem rajta.Kemény voltam vele.Ez néha fájt neki,valószinü csak a közös társaság miatt.Igy sikerült lezárnom az egészet.Azóta már kommunikálunk ha egy helyen vagyunk,valahogy úgy alakult de igazi tisztázásra nem került sor.Irt facebookon,hogy bocsánatot kér a régi viselkedséért a sérelmek beszéltek belőle azelőtt,de szerintem csak azért mert közös programon vettünk részt és nem akarta hogy észrevegyék mások a feszültséget közöttünk.Gondolom ezt abból,hogy személyesen sohasem tisztáztuk az egészet.Pedig elég súlyos dolgokat mondott pl. azt,hogy ez a barátság csak illúzió volt,meg nem akar a abrátom lenni csak felszinesen.És hiába bezsélünk,túljutottam rajta de még mindig rezervélt vagyok a társaságában,ha nem muszály nem szólok hozzá,rita eset,hogy én kezdeméynezem a beszélgetést vele,ha nem muszály nem üdvözlöm a városban,áltlában várom,hogy ő hoy viszonyul és ahhoz mérten viszonyulok én is hozzá,mert ha nyitottabb lennék vele vagy barátságosabb félő,hogy megint megbántana.Mer valójában nem tudom ő úgy őszintén mit gondolt erről a barátságról.
2017. júl. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, aki írt.

Nagyon tanulságos dolgokat írtatok. Nem mondom, hogy azonnal megyek megírni azt a levelet, de átgondolok alaposan mindent, az biztos.

2017. júl. 12. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!