Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nektek mit jelent a barátság?

Nektek mit jelent a barátság?

Figyelt kérdés

Mitől lesz nélkülözhetetlen (lesz-e?) valaki az életetekben, vagy mi teszi legjobb baráttá?

Mennyire fontos ez a dolog/személy a hétköznapi életetekben, mennyit tennétek meg érte, ha veszélyben lenne?

Bármilyen véleményre kíváncsi vagyok :)


2017. dec. 10. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyetlen barátom volt akiért bármit megtettem volna. Hogy mitől volt ő a legjobb? Nem is tudom, ezt érzi az ember. A gesztusokból, ahogy beszél az emberrel, ahogy elmondja a véleményét, ahogy mellettem akkor is ha épp hülyeséget csinálok és ezt meg is mondja. Volt köztünk 20 év korkülönbség, de sosem lesz még egy olyan barátom mint ő, és nem is keresek.
2017. dec. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

- Cimbora: együtt isztok, de csak addig, amíg te fizetsz;

- haver: felváltva fizettek, mindig az, akinek éppen van rávalója, számolatlanul is, hosszú távon kiegyenlítődik;

- barát: akiért könnyebb meghalni, mint megtalálni.

2017. dec. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A legtöbb ember nem talál " legjobb barátot" .

Ezt ahoz hasonlítanám, mint egy ideális pár megtalálása gyengébb verzióban.


Énnekem csak ismerőseimnek nevezhető személyek vannak + család.


Miért? Mert alapon lehet, hogy bárkivel el tudok beszélgetni, de a legtöbb ember számomra unalmas sablon gondolkodású, 0 hobbi és értelmes kikapcsolódás (nem csak az, hogy beülünk inni vagy buli stb...)


Elmenni pl snowboard, közös nyaralás/kiruccanás.


Egy nyitottabb személy, akivel bármikor, bárhol, bármit elmondhatsz és nem szúr hátba. Egyenes és őszintén szó kimondó.

Nah meg pár közös hobbi. (nem a megszokott sablonos, unalmas dolgok).

Tudjak rá számítani, ne csak az legyen, mint legtöbb esetben az emberek zömétől: Ha kellek megtalálnak, ha nekem kell hátat fordítanak.


Jó ideje "jégszívű" s lekezelő vagyok pá~ár emberrel, aki meg is érdemli.


Legalább egy valami biztos: Magamra mindig számíthatok xD (akármennyire is önteltnek hangzik)


Szval a legjobb barát megtalálása épp olyan nehéz kb, mint az ideális párt/partnert. :)


Az exem még vissza fog sírni, mint az az előtti 2 hosszabb kapcsolataimban lévők. Az utolsó gyerekes marhasággal szakított, mert nem nyitotta ki a száját (ahogy sokszor mások felé se, az anyját is csak hallgatja s csendben "leszrta").


Mivel sok a munkája ideje se lesz nőt felszedni. (már ha tudná hogyan kell) Nah meg a kockulás - rengeteg kocka párjának nem tetszik. (én meg vele kockultam xD)


Kedves, helyes, okos dolgokhoz, de pár dologban tapasztalatlan.


Talán idővel legjobb barátnak nem lenne rossz ember, de minimum fél évig hagyom magam s miatta is.


Aztán kiderül mi lesz. Az első olyan hosszú kapcsolatom, amikor a másik fél dobott. (bár több ismim is mondta, nem igazán látszik tisztának a szakítás, nos igen...nekem se látszik a mai napig logikusnak)


A jövőben lehet meg se fogom tudni, meg kiköltözök egy időre állás miatt.



Se az igaz barát, se az igazi párt nem egyszerű megtalálni :)


Majdcsak valamikor bele botlok vagy megtalálom >< vagy nem :P

2017. dec. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Így 37 évesen és egy meglévő 30 éves barátság tükrében tudom azt mondani, hogy (Brandt után, szabadon) tényleg "összenő, ami összetartozik" - az emberi kapcsolatokban is.

Kb. az első 10 évben - még gyerekkorunkban - roppantul ragaszkodtam a folyamatos kapcsolathoz, az együtt bulikhoz, azt gondoltam, hogy egy barátság és az érzés, ami ezzel jár, csak így tartható fenn. Aztán az évek, évtizedek múlásával rájöttem, hogy mit jelent: szabadon hagyni. Valószínű erre ő is rájött, mert a gyerekkori ragaszkodás átment mértéktartó távolságba, és hol ő nyomult kicsit, és én távolodtam, hol fordítva történt. Namost, mivel már valószínű nekem is a "B oldal forog", egyszerű matekkal rájöhetek, hogy nincs már időm még egy ilyen barátságra, meg hát nem is lesz még egy gyerekkorom, úgyhogy fontos értéknek tartom őt az életemben.

2017. dec. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!