Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek mi velem a baj?...

Szerintetek mi velem a baj? Hol találhatnék hozzám hasonló embereket?

Figyelt kérdés
20 éves egyetemista lány vagyok, és az a problémám, hogy eddig soha életemben nem voltam olyan közösségben, ahol igazán "otthon" éreztem volna magam. Általános suliban sokat bántottak, pedig normális, csendes, szorgalmas, kitűnő tanuló voltam. Gimiben jobb lett a helyzet, egy pár osztálytársammal jóban voltam, de nem nevezném őket barátoknak, csak sulis haverok voltak, sulin kívül nem igazán találkoztunk. 18 évesen megismerkedtem neten egy sráccal, egy pár hónapig csak barátok voltunk, ő teljes mértékben megértett, ő lett az első barátom, bár nem tudom, hogy ez "rendes" kapcsolatnak számít-e, mert ő külföldi volt és anyagi okok miatt nem tudtuk megoldani, hogy élőben találkozzunk. Mindenesetre én komolyan vettem a dolgot, nagyon szerettem. Jövő nyáron látogatott volna meg, de egy pár napja szakított velem. Amúgy a "való életben" soha nem érdeklődött irántam egy srác sem, de a problémám nem ezzel kapcsolatos. A két év alatt volt néhány nehezebb időszakunk, volt, hogy pár hétig nem beszéltünk, így az életem legnehezebb időszakait teljesen egyedül (édesanyám segítségével) vészeltem át. Másik városba mentem egyetemre, egyedül költöztem el, a várost nem ismertem, egy ismerősöm sem volt ott. Az egyetemen nem lett egy barátom sem, mert nem voltam gólyatáborban, így a csoporttársaim már alapból kiközösítettek. Mikor jobban megismertem őket, rájöttem, hogy nem is igazán nekem való az a társaság, teljesen más dolgok érdeklik őket, mint engem, más körökben mozgunk. A kérdést azért tettem fel, mert most, hogy szakítottunk a barátommal teljesen egyedül maradtam, és változtatni szeretnék. Nem érzem jól magam a kortársaim között, a legtöbb egyetemista úgy van vele, hogy "most kell élvezni az életet", és sokat buliznak, isznak. Ezzel nincs semmi baj, mindenki azt csinál, amit akar, de ezek a dolgok engem nem vonzanak, én is szeretném élvezni az életemet, de nekem egy buli inkább szenvedés, mint élvezet. Úgy vagyok vele, hogy inkább legyen kevesebb barátom, akikkel azonos az érdeklődési körünk és megértjük egymást, minthogy lejjebb adjak az igényeimből, azaz mondjuk eljárjak bulizni csak azért, hogy mindenképpen közösségben legyek. Amúgy egy teljesen normális, értelmes lánynak tartom magam, csak valahogy soha senkit nem érdekeltem hiába próbáltam barátkozni bárkivel, és nem tudom, hol találhatnék hozzám hasonló embereket. Örülnék, ha valaki olyan válaszolna, aki már volt hasonló helyzetben és sikerült barátokat szereznie, de bármilyen tanácsot szívesen fogadok.

2017. dec. 10. 17:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%
Igen, veled.
2017. dec. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Bár ez nem tanács, de én is ugyan igy vagyok
2017. dec. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#1, ha nem csak trollkodni jöttél, akkor kérlek írd le konkrétan, hogy szerinted mi velem a baj?
2017. dec. 10. 17:53
 4/14 anonim ***** válasza:
61%
Unalmas vagy.
2017. dec. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én nem tartom magam unalmasnak, aktív vagyok, sok dolog érdekel. Ha még pluszban elkezdenék olyan dolgokat is csinálni, amik igazából nem is érdekelnek, csak hogy "izgalmasabb" legyek egy pár ember számára, akkor ugyanolyan sz_rul érezném magam, mint most.
2017. dec. 10. 18:00
 6/14 anonim ***** válasza:

Semmi extra, én is így vagyok vele, pedig én is jártam azért közösségekbe. Voltam kórusos (jelenleg ismét az vagyok másik helyen), eljártam csoportos edzésekre, gyerekként különböző napközis táborokba, ha adódik valami házibuli vagy haverokkal összeröffenés, akkor megyek, de én sem érzem magam teljesen otthon semmilyen közegben vagy csoportosulásban.


Én úgy fejteném meg, hogy introvertált(ak) vagy/vagyunk valamilyen szinten. Ezt is egy skálaként kell elképzelni, van aki nagyon magának való, van aki pedig szívesen tölt együtt időt másokkal, de mégis nehezebben oldódik fel, és nem szereti a nagy felhajtásokat (mint például egy bulizás).

Internet tele van ilyen emberekkel, akik nem ilyenek azok inkább élik az életüket. Mi az ami érdekel, milyen tevékenységekre szeretnél társaságot, hogy szeretsz kikapcsolódni? Ha ezekre rákeresel akár google akár közösségi oldalakon, biztos hogy találsz csoportokat. Persze a siker nem garantált főleg nem hamar, de érdemes erre időt szánni.

2017. dec. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 hviolka válasza:
78%

Szia!

Nem tudom mi a baj veled, az sem biztos, hogy baj van veled. (De lehet hogy igen)

Lehet, hogy túl magasak az elvárásaid másokkal szemben, illetve lehet, hogy túl SZIGORÚ vagy másokkal szemben. Lehet, hogy nálad kiesik az, aki itókázik, vagy nem túl mély támákról beszélget, stb...

A tanácsom: 1. légy elnézőbb másokkal szemben. Az élet BIZONYOS részeit nem kell nagyon komolyan venned.

Valószínűsíthető, hogy ha te nem a piázós társaságot kedveled, akkor találhatsz magadnak barátokat az alábbi módon:

- önkéntes segítő leszel egy múzeumban (ismerek ilyen embereket, Magyarországon is létezik az ilyesmi)

- csatlakozol több! túraszervezethez és hétvégente túrázni jársz

- csatlakozol egy kenu klubhoz. Olvas el pl. a békatutaj honlapját


A lényeg, hogy ne fordulj vallás, szekták, stb. felé. Keress nyitott, elfogadó közösségeket, általában aki szeret túrázni az vidám, normál erkölcsű emberke szokott lenni

2017. dec. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%

Szia!

Bár gondolom nehéz bármit is elhinned látatlanban, én abszolút átérzem a helyzetedet. Röviden annyit, hogy sosem voltam nagy társasági ember, egy kezemen meg tudnám számolni, hány barátom van, párkapcsolatom a 22 évem alatt egy sem volt normális, szóval tényleg meg tudlak érteni. Azt hittem, miután elkerülök egyetemre otthonról, minden jobb lesz, de nem így történt. Hosszasan kellett keresgélnem önmagamat, mire eljutottam eddig, hogy rájöjjek valamire. Mégpedig arra, hogy ha te nem nyitsz, akkor a kutya sem lesz rád kíváncsi, ha introvertált vagy. Sosem voltam pl bulizós, de rávettem magam egyszer-kétszer, elmentem partykba, és nem bántam meg. Igaz, az elején, ha nagy társaságban voltunk, sosem voltam a középpontban, inkább amolyan megfigyelőként, szemlélődőként vettem részt az eseményekben, aztán egyre inkább, de nyitni kezdtem emberek felé. Igaz, egyszerre csak egy-egy felé, és pl ma sem vagyok a társaság mókamestere, de három-négy emberrel egy társaságban már nagyon jól megértjük egymást. Szóval ha bulikba nem is, de klubokba, programokra, színházba, edzőterembe, sőt könyvtárba nyugodtan járj el, ahová épp az érdeklődési köröd húz, és bárkinél, akit ha szimpatikusnak tartasz, ne félj kezdeményezni. Én korábban nagyon féltem az elutasítástól, de rájöttem, hogy ha valaki nem fogad el olyannak, amilyen vagy, nem érdemes vele próbálkozni. Tudom, nagyon közhelyesnek hangzik, de végül is a közhelyekben is vannak igazságok. Ne érdekeljen mások véleménye, és az se, hogy mit gondolhatnak, hogy neked csak két igaz barátod van, ha te velük tudsz igazán önmagad lenni, akkor hajrá. Lényeg, hogy ne zárkózz be, szabadidődben mozdulj ki, és legyen sok érdeklődési köröd. Mondjuk néha az élet is produkál furcsa dolgokat, én pl a tömegközlekedésen ismertem meg a ma már egyik legjobb barátomat, még pedig úgy, hogy egy pompásan bevett kanyarban rátapostam teljes erőmből a lábára :D Egyetemen pedig szintén nem mentem gólyatáborba (pontosan azért, mert utálom az ilyen rendezvényeket), aztán nem is lettem HÖK elnök, viszont szereztem pár "csatlóst", akikkel együtt vészeljük át az egyetem megpróbáltatásait, és nekem ez bőven elég, hogy rájuk számíthatok. Szóval, ne csüggedj, fiatal vagy még, és (hogy újabb közhellyel éljek) előtted az élet! Aztán, ha esetleg gondolod, és nagyon unatkoznál, nekem is írhatsz nyugodtan, bármikor vevő vagyok egy jó beszélgetésre. ;)

2017. dec. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt mindenki nagyon erdekes okos ertekes kituno es egyedi ember.. Szerintem(nem tudhatom) ronda vagy, sajnos ez az embereknek eleg h ne is akarjanak megismerni, hiaba igaz az amit irsz..

Ha gondolod beszelgethetunk.

2017. dec. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. Csak interneten keresztül találok barátokat, akikkel később élőben is találkozunk. Interneten van millió csoport, közösség, ahol a hobbid alapján rengeteg emberrel felveheted a kapcsolatot. Ez nem egy rossz dolog.

Ha élőben ismerkedek emberekkel, akkor már a második beszélgetés után látom, hogy ebből se lesz semmi, mert már megint csak a bulizásról szól minden, meg a vásárlásról és akkor még én érzem magamat rosszul, amikor kivonom magamat a beszélgetésből...

2017. dec. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!