Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Elveszíthetem a legjobb...

Elveszíthetem a legjobb barátom? 16/L

Figyelt kérdés

Tízéves korunk óta legjobb barátok vagyunk, és nagyon közel állunk egymáshoz, mindketten viszonylag sokat éltünk már át a korunkhoz képest, mondhatni együtt nőttünk fel. Az egyik legfontosabb személy az életemben, és tudom, hogy én is az övében, mégis úgy érzem elveszítem őt.

Általánosban egy iskolába jártunk felsőtől, de aztán más gimikbe mentünk, más városokba, mindkettőnknek kitágult a baráti köre, mindketten változtunk.

Még mindig erős köztünk a kötelék, mégis úgy érzem, hogy ez a kapcsolat fokozatosan gyengül, egyszer pedig majd megszűnik.

Meglehet, hogy igazából ez a normális, a szokásos, de rettegek, hogy elveszítem.

És nem tudom, hogy van-e valós okom a félelemre. Mert mindig is volt bennem egy félelem azzal kapcsolatban, hogy a számomra fontos emberek elhagynak, és hogy nem vagyok nekik elég.

Szóval kényelmesebb lenne erre fogni, és racionalizálni az egészet, de lehet, hogy tényleg elidegenülünk egymástól.

Mit tehetnék?



2017. dec. 11. 15:56
 1/3 anonim ***** válasza:
El
2017. dec. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ugyan ez volt velünk, is, elsős korunk óta legjobb barátnők voltunk, aztán eljött a gimi, máshová mentünk. Egy darabig még tartottuk a kapcsolatot, de valahol 10. környékén megszakadt, annyi volt, hogy mondjuk kéthavonta egyszer összefutottunk reggel a villamosmegállóban, mert mindketten ugyanarra jártunk suliba. Ilyenkor csak ilyen felszínes, már-már kínos beszélgetések voltak.

Aztán most, idén leérettségiztünk, és érdekes módon, tökre újjáéledt a barátságunk. Jó, nem beszélünk minden nap, meg annyira nem is sűrűn talizunk, nyáron kb 3-szor futottunk össze, de mindig kb 6-7 órákat beszélgettünk, röhögtünk, olyan volt, mintha ugyanott folytattuk volna. Ő most külföldre ment egyetemre, én itthon maradtam, de a hétvégén jön haza, és már meg is van, hogy mikor találkozunk. :) Szerintem ennyire ne parázz rá, nyilván most rossz, nekem is rossz volt, de látod, akinek meg kell maradnia az életedben, az meg is fog :)

2017. dec. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Semmit. Inkább maradjon egy jó emlék, mint hogy ráerőltesd magad másra. Nem függhetsz senkitől.
2017. dec. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!