Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ez már az a pont amikor nem...

Ez már az a pont amikor nem érdemes egy barátságért küzdeni?

Figyelt kérdés
8.-osok vagyunk, van egy legjobb barátnőm akivel kiskorunk óta barátnők vagyunk. Most kezdődik az a korszaka amikor nem érdekli a jövő, a tanulás (pedig továbbtanulás előtt nem ártana, eddig kitűnő volt). Csak a buli pia. Lett egy új barátnője, aki kezdi betölteni az én szerepemet. Ő rángatta bele egy nagyon gáz társaságba, 15-18 évesek, az utcán bandáznak, mindenkinek beszologatnak, isznak, cigiznek (végig szívnak 10-en egy szálat), náluk ciki ha valaki szűz...stb. Egyszer már kirángattam ebből a társaságból, szakított az akkori barátjával is. Most azonban visszakerült közéjük. Az anyukája is kétségbe van esve, teljesen normális család nem gondolta, hogy ilyen megtörténhet. Az új "igaz" barátok tele beszélik a fejét, hogy ne foglalkozzon velem, milyen ciki, hogy engem nem engednek hajnalig bulizni, nincs barátom, stb. Vannak rajta kívül más barátaim is, de tényleg ő volt a legjobb, rossz látni, hogy tönkre teszi az életét. Ne mondja senki, hogy ezen minden fiatal átmegy... Engem sem apácának nevelnek, de tudom hol a határ. A tanulás, a jövő a legfontosabb. Remélem ír valaki aki átment már ezen, vagy ha nem is jó volt így kiírni magamból. :/

2017. dec. 16. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Szia, a hétvégi főiskolán épp tegnap tanultunk a 8.osztályosok neveléséről.Az előadó aki kiváló pedagógus azt mondta ez az a kor amikor sokat számít a barátok véleménye.Amilyenek a barátai olyanná válik ő is.Ha fejlett az erkölcsi értéke(a te esetedben úgy látom ez a helyzet)tudja azt mondani ebbe a társaságba nem olvadom be,mert nem helyes amit tesznek.Azt irtad vannak más barátaid is,ha tőle eltávolodsz talán közülük egyesekkel mélyülne a barátságotok és hozzád hasonló gondolkodásúakkal tudnál barátkozni.Nem mondom,hogy ne segits neki,de ne hagyd,hhogy rossz érzéseket keltsen benned.Ha látod,hogy nem megy vagy rombolja a lelkivilágodat a viselkedésével,beszólogatásaival inkább hanyagold.Szerintem jót tenne ilyen esetben egy egészséges távolságtartás.Az idő majd megmutatja barátok tudtok-e lenni.
2017. dec. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen, nagyon hasznos amit írtál. Most nem hívom, nem írok neki. Kíváncsi vagyok, hogy ha én nem keresem ő keres - e.
2017. dec. 17. 10:39
 3/8 anonim válasza:
Szerintem hagyd. Keress más barátokat, tedd próbára, hogy ha nem jelentkezel nála mit tesz.
2017. dec. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Együtt nőttünk fel, kb 10 éve vagyunk legjobb barátnők...

Sosem gondoltam volna, hogy ilyen megtörténhet. Ő ezekre az emberekre félnéz, azt hogy jó nekik, közben ők mind olyan gyerekek akikkel nem fogkalkoztak / foglalkoznak a szüleik. A barátnőm egyébként keres, beszélünk. Ha mondom neki hogy nem kéne velük foglalkozni azt mondja hogy ne aggódjak ők jó emberek, meg hogy ismeri őket. Hát nagyon jó emberek akik egy 15 éves lányt bántanak, mert jó tanuló és mert szűz és leitatják. Cigizni nyáron kezdett, nem akart de kinevették, mostanra rázokott. Ők szerzik neki a cigit...

2017. dec. 18. 15:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha küzdeni kell érte, az már régen rossz.
2017. dec. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

itt a szülőknek kéne erélyesebben fogni a gyereket. Régen rossz, ha egy 14 éves kislány azt csinál, amit akar.

sajnos te nem játszhatod az anyját.

2018. jan. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyszer szigorúbbra fogták, mert a "barátai" kikapcsoltatták vele a telefonját, fél napig azt se tudták mi van vele, hol keressék. Utána jobban figyeltek rá, de most a hazugságokkal ismét tudja a szüleit befolyásolni.
2018. jan. 19. 21:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Hogy álltok? Mi a helyzet azóta?
2018. febr. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!