Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A dicsekvős emberekkel kizárjá...

A dicsekvős emberekkel kizárjátok a barátságot?

Figyelt kérdés

Interneten beszélgettem egy 17 évessel, én 23 vagyok.

Egyszer random beírja, hogy vettem iphone 6s-t, vagyis a szülei vették. Írtam, hogy de jó neki. Megkérdezte milyen telóm van nekem, de ott abba is hagytam vele a beszélgetést.


Alapjában véve elengedem a fülem mellett a dicsekvéseket, de ez a nekem iphone 6s-m van, na és neked mid van féle pöcörőméregetés kiakaszt.


Nem tartom magamat irigy embernek, egyébként van egy hobbim, amibe szórom a pénzt, máshol persze spórolok. Az a lényeg, hogy rosszul éreztem magamat a kérdésén. Remélem nem vagyok irigy, látens szinten sem, vagy igen?

Amúgy egy 7 ezer forintos okostelóm van, amit blackfriday-en vettem több mint 1 éve.


2018. febr. 1. 23:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem mintha nem ismerném az iDióta attitűdöt, meg illúzióim sincsenek, de most tényleg egyből dicsekvésnek számít, ha valaki megemlíti, hogy iPhone 6-ja van?
2018. febr. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

10 perc után? És rögtön rákérdez hogy nekem milyen van? :D Ráadásul nem is kerültek szóba a telefonok.


Nem azért, de nekem is lenne mivel dicsekedni. Nem sok mindennel, de azért akadna, mégis eszembe nem jutna, nehogy a másik rosszul érezze magát.


De ok, van 2 milla megtakarításom. Ha nem lenne, attól én még ugyanolyan ember lennék. Nem az ilyen külsőségek határoznak meg egy embert.

2018. febr. 1. 23:20
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hat az az igazsag hogy van aki csak talan nincs tudataban annak, hogy az ilyen kerdesek nem hangzanak jol. Ha baratkozni akarsz valakivel, akkor szerintem semmi gond nincs azzal ha finoman es kedvesen elmondod neki azt amit ide leirtal. Magyaran hogy teged ez nem erdekel tulzottan, mert mashova rakod a penzt, meg eleve ezek a kerdesek nem igazan fontosak egy baratsagnal. Aztan ha erre mashogyan reagal mint kellene, akkor lehet lapatra tenni.
2018. febr. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez így leírva még nem tűnik dicsekvésnek. Talán örül neki, beírta s mivel épp ezzel volt tele a feje s jobb kérdése nem volt, rákérdezett a tiedre. Akár érdekelheti is, hogy neked mid van. Ezzel nincs gond.


Lehet, hogy úgy forgatta a szót, hogy én is hagytam volna, de a leírásból ez nem derült ki.


Ami magát az alapkérdést illeti, ez nem ilyen egyszerű. Kérdés, mennyire dicsekszik s amúgy milyen ember. Még egy túlságosan dicsekvő is lehet annyira jópofa s attól még rendes, hogy eme hibáját elviselem az előnyös tulajdonságaiért. Hibám nekem is van, ennél vannak súlyosabbak... Persze adott esetben zavaró lehet az ilyesmi.

2018. febr. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

" Talán örül neki, beírta s mivel épp ezzel volt tele a feje s jobb kérdése nem volt, rákérdezett a tiedre. "


Aham, na erre nem is gondoltam :)


A többire reagálva, én normális emberrel szeretnék beszélgetni, vagy legalábbis ne legyen sokkal hülyébb nálam :D

Elmagyarázni sincs kedvem valakinek, hogy ne dicsekedjen, mert kiábrándító. Nyilván azért elnézem, ha már mélyebb a kapcsolatunk, de ne nekem kelljen már az elején a szájába rágni az általános etiketteket. Nem vagyok én tanító :)

2018. febr. 1. 23:35
 6/16 anonim ***** válasza:

Kizárólag dicsekvés miatt nem zárom le a barátságot. Nyilván én sem vagyok tökéletes, nekem is elnézik a hibáimat, én is elnézek kisebb dolgokat. Én még beszéltettem is volna a srácot, hogy meséljen még, mit tud, mitől szipiszupi a telója. És akkor örült volna magának, hogy végre valaki meghallgatja.


Egyébként még az is lehet, hogy neki most csak éppen ezzel volt tele a feje, és ha mondjuk gyereke született volna, akkor az lenne a téma, és nem azért, hogy neked ezzel rossz érzést okozzon, hanem mert minduntalan a számára fontos dologra gondol.

2018. febr. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Hmmmmm, legközelebb akkor nem lépek ki. Amúgy csajjal beszéltem.

Nem tudom ki hogy van vele, de nekem a dicsekvés, sőt utána rákérdez hogy "és neked milyen van?", az nálam benne van a top 5 legidegesítőbb dologba.


Az is lehet, hogy csak nyitni akart felém, vagy megosztani az örömét, de én olyan szinten kellemetlenül éreztem, hogy ezzel már megölte amúgy is a beszélgetést.


Na mind1, chat oldalon vagyok, vannak még, nem ő volt az utolsó :)

Kösz a véleményeket!

2018. febr. 1. 23:47
 8/16 anonim ***** válasza:

Szerintem elég vékony a határ ilyen téren. Ha minden kérdésem előtt elgondolkodnék, hogy ez most hogy fog neki esni, akkor 2 mondatnál sosem jutnék tovább egy emberrel sem egy beszélgetés során, ha azt akarnám, hogy ne bántsam meg semmivel. Gondolj bele. Ha egyszerűen beszélgetsz valakivel, és megkérdezed csak úgy (egy teljesen ártatlan kérdés alapból), hogy "és a szüleiddel élsz?"


Két lehetőség van: az illető egy teljes egészséges családban él, és vagy azt mondja, hogy igen/nem


a másik pedig az, hogy az illetőnek elváltak a szülei, trauma is érte ennek kapcsán, neadjisten hiányzik az egyik szülője. Nyilván tőled ez egy ártatlan kérdés lenne, de benne akarva akaratlanul felszakadhatnak sebek az előzmények sulyosságának függvényében.


Márpedig, ha alapból úgy állsz neki valakivel beszélgetni, hogy nem akarod megbántani stb. akkor egy ilyen alapvető kérdést sem fogsz feltenni, mert megeshet, hogy a második lehetőség áll fenn az előbb felsoroltak közül.


Ha valaki beszélget a másikkal, igenis hozzátartozik a te példád is. Egy ilyen alapvető dolog, hogy elmondja milyen telefonja van (valószinüleg örült, hogy most kapta, és el akarta neked újságolni, mint egy barátnak) és visszakérdez, hogy neked milyen ezzel nagy valószinüséggel nem vagánykodni akart. Ha NEM kérdezett volna vissza az lett volna a vagánykodás, ő így csak a tapintatosságra törekedett azzal, hogy visszakérdezett.


A "vagánykodást" vagy a dicsekedést akkor lehet megállapítani szerintem, ha ez rendszeres egy embernél, hogy folyton felhoz ilyen dolgokat, hogy neki milyen értékes dolgok vannak a birtokában.

2018. febr. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
46%

A mai generáció elcseszett, agyatlan, barátkozni/ismerkedni igazából nem tudnak, csak semleges és unalmas dolgokról tudnak fecsegni.


Mondok egy durva dolgot:

Egy általános suli előtt sétáltam el a bolt irányában. 2 kis 7-8éves kisfiú veszekedtek/ordibáltak hogy kinek az iphone-ja a jobb...-.-


Visszafele azt látom, hogy egymást verik... a drága készülék, amit a nyomorék szülő megvett a gyereknek az pedig a földön.

Az emberek csak elsétáltak mellettük...köztük más szülők...


Szánalmas világot élünk.


Szétszedtem a gyerekeket és leültem beszélgetni velük.

A beszélgetés alatt elő vettem az én telómat s megkérdeztem:

Ezeket a telefonokat mire használja az ember? Miért találták ki a telefont?

Azért, hogy tudjunk beszélgetni, el tudjuk egymást érni.

Oda nyomtam a kezükba az övükét, amit a földről szedtem fel s megmondtam, ne veszekedjenek hülyeségen. Használják arra amire való pl ha otthon unatkoztok felkeresitek egymást és elkéretőztök a szüleitektől s találkoztok, játszatok, beszélgessetek.


A gyerekek gyerekkorát megölik elektronikai dolgokkal, a társadalom s a szülők hibája, hogy a gyermek egyre nehezebben kommunikál, barátkozik, nincs gyerekkor és kreativításban, gondolkodásban halottak.


S igen... Az olyan embert én is leráznám, aki 10perc ismerkedés után ilyen témát tud felhozni.

Elhiheted nem ő kereste meg rá a pénzt 17évesen kb a tanév közepén.

Főleg hogy sokak nem tudják beosztani/kezelni a pénzüket, nem hogy 17 évesen gyűjtöget.


Vannak persze kivételek, de az nagyon kevés. Az okosabb kivételes fiatal meg hasznosabbra költi azt a pénzt s tudja, hogy az olcsóbb is megfelel a kommunikációra.


Egy ismerkedés leginkább a belső értékekről szól.


Az a kvra nagy gáz, hogy egyre kevesebb embernek van belső értéke.

Legtöbbnek rendes hobbija sincs.

Unalmasak, szűrkék mint a monoton hétköznapjaik.


Engem kifejezetten untatnak. Az elmúlt évek alatt összesen 2 ismerősömről mondhatom el, hogy értelmesek s megvan bennük azok a dolgok, amik a társadalom zöméből kihaltak.

Találkozók/beszélgetések stb sose unjuk meg egymást. Vannak találkozók amikor a beszélgetés alatt alkotunk, olykor közös munkákat is.


A többi szűrke emberrel is el lehet beszélgetni, de az elég lapos s unalmas...ugyan azok a témák mindnél csak kicsit átformálva.


Nem vagy irigy, szerintem inkább simán sokat vártál el egy szürke embertől. Nem tud rendesen ismerkedni a csaj...


Ismikkel csináltunk 2 felhasználót love-n ... egyik női, másik pasi. Azt néztük melyikre mennyire kapnak rá az emberek. Jó nagy különbség volt. Kép nélkül, aztán képpel.


A chat-ben pár szó után fogtuk a fejünket sok esetben...beszélgetni nem tudnak értelmesen vagy szex éhes emberek irogattak mind2 felhasználóra.


Egy ember tudott rendesen beszélgetni. Egy meleg faszi, aki hova tartozása ellenére tudta a pasi profilnál, hol a határ, aztán csak haverkodott.


Szokj hozzá a barmokhoz és meg se lepődsz a birkákon, max kellemesen csalódsz valakiben. :)


Huszonévesként ez a véleményem.


Kivételek mindig is vannak, csak nehéz rájuk találni. :<

2018. febr. 2. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekem is lenne mivel.."

Egy rendes ember ezzel lezárja a mondandóját a kommentelők fele s nem 2millázik.


Én is tudnék mit felmutatni mind alkotásban stb.

Magyarban pár dolgot luxusnak tartanak, ami pl felénk teljesen megszokott.

Legyen az autó vagy csak egy táblamonitor.


Szerintem ami dúrva, hogy vannak emberek, akik inkább nem esznek a hónap közepétől csak azért hogy többnek nézzék az emberek... Sajnos ismerek ilyet, ráadásul 2 gyerek a nyakában...

Sok hasonló dolog van, vagy pl amikor a szülő lemond dolgokról csak azért, hogy megvegye a gyereknek az iphone-t "szegény gyereknek ne legyen égő, hogy másoknak van, neki nincs"


...

2018. febr. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!