Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tegyem túl magam azon,...

Hogyan tegyem túl magam azon, hogy valószínűleg elvesztettem a barátságát?

Figyelt kérdés

Nos, a lényeg az, hogy valószínűleg elvesztettem egy nagyon közeli barátomat. Tudni kell rólam, hogy mindig is a fiúkkal jobban kijöttem annak ellenére, hogy lány vagyok, így velük barátkoztam. Ezzel addig semmi gond nem volt, amíg nem jött a kamaszkor és a legtöbben már nem tudtak rám csak barátként tekinteni. Ezután inkább barátnőim voltak egészen az egyetemig, ahol is (kb 3 éve) lett egy nagyon jó fiú barátom. Majdnem minden nap beszélünk, sok mindent elmondunk egymásnak, ismerte az exemet is és sosem tűnt úgy, hogy potenciális partnerként tekint rám. Szilveszterkor kezdődött az egész, amikor is külön buliztunk, de ő éjfél után enyhén ittas állapotban eljött oda, ahol én voltam, táncoltunk sokat, majd megpróbált megcsókolni. Persze nem hagytam és utána mikor hazakísért, illetve kijózanodott rákérdeztem, hogy ez mi volt, mit szeretne tőlem. Erre nem tudott határozott választ adni először, de végül is arra jutott, hogy nincs értelme elrontani a barátságot és amúgy sem akar most kapcsolatot. Mondtam neki, hogy én sem akarok, mert fél éve szakítottam az exemmel 4 év kapcsolat után és most jó egyedül. Ezt megbeszéltük és ugyanúgy barátok maradtunk. Múlt héten viszont egy közös bulizás alkalmával újra bepróbálkozott a csókkal, én pedig nem tudom mi miatt (alkohol valószínűleg), de hagytam, elég sokáig csókolóztunk és még élveztem is. Ezután hazakísért és akkor már csókkal köszöntünk el. Erről nem beszéltünk azóta, de mintha tartaná a távolságot most már... Mivel személyesen keveset találkoztunk mostanában a vizsgaidőszak miatt, így neten tartjuk a kapcsolatot, de mostanában alig ír, ha én írok, egyszavas válaszokkal elintéz, meg se kérdezi velem mi van. Nem értem most ezt az egészet. Rákérdezni nem akarok, mert így is félek, hogy elveszítettem, az meg fix lenne, ha kiderülne, hogy többet érez irántam esetleg, én meg elutasítom... De most ez így annyira rossz, már most nagyon hiányzik és nem tudom mit csináljak.


Bocsánat, hogy egy kisebb regény lett, remélem lesz aki végigolvassa :D


Köszönöm a válaszaitokat előre is!


21/L


2018. febr. 5. 23:31
 1/7 anonim ***** válasza:
xD
2018. febr. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Fiú-lány barátságok... Nehéz ügy. Szerintem szerelmes (lett) beléd és nem bírja. Megértem.


Ezek után szégyelli magát, vagy nem tud hova tenni. Esetleg fél is szembenézni az igazsággal, hogy most akkor hova tovább? Te egyáltalán semmit nem érzel iránta? És teljesen biztos vagy ebben?


Nemrég írtam le másik kérdéshez, hogy mekkora kín olyan lány barátja, haverja lenni, aki iránt többet érzünk. Borzasztó. Persze biztos az fordított helyzetben is, de erről nem tudok nyilatkozni.


Tudom, hogy súlyosnak tűnik, de szerintem el kellene döntened, hogy van-e esélyetek párként. Ha nincs érdemesebb lenne hanyagolni a kapcsolattartást. Kínos lesz mindkettőtöknek és nem tud elengedni soha, ha ott lesz a lehetőség előtte. Nem tud továbblépni, nem is "lát" ilyenkor az ember más lányt csak egyet, ha érted mire gondolok... Amúgy meg lehet tovább tud lépni pár hét után és találkozik egy lánnyal akivel összejön. Szóval itt az ő érdekét is nézned kellene és neki könnyebb úgy továbblépnie, ha tisztázódik ez, mintha éveken keresztül ugyanez menne és kínlódik, gyötrődik. Képzeld mit érezne, ha tartjátok a kapcsolatot továbbra is barátként és hirtelen összejössz valakivel eközben.

2018. febr. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nezd, az ital, kihozza az emberből azt, amit "tiszta fejjel" kepes kontrollálni, elfojtani. Valószínűleg nem tud mit kezdeni a helyzettel és úgy látom, te sem igazán. Le kellene ülnötök megbeszélni, hogy működhet- e így tovább a barátságotok.
2018. febr. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk, ő alkohol hatása alatt bepróbálkozott, te, ugyancsak alkohol hatása alatt, viszonoztad a közeledését. Biztos, hogy ez csak az alkohol miatt volt?
2018. febr. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek. Piára nem lehet ezt fogni.
2018. febr. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazatok lehet abban, hogy nem lehet arra fogni mindent, hogy ittunk... Azt hiszem nemsokára lebeszélek vele egy találkozót és tiszta vizet öntünk a pohárba, mert így csak őrlődünk. Addig én is letisztázom magamban, hogy részemről mi volt ez a dolog, aztán meglátjuk mi lesz :)
2018. febr. 9. 23:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Na, mi lett belőle?:D Összejöttetek?
2019. máj. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!