Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A barátnőm nagyon megharagudot...

A barátnőm nagyon megharagudott rám anyám kavarása miatt, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm (barát-barátnőm, én is lány vagyok), legyen 'A', akivel közeli barátom már több éve. Van egy másik barátnőm 'B', de ő inkább csak haver, rég nem is beszéltem már vele.


A hosszú hétvége alatt meglátogattam anyukámat. Kérdezgette, hogy mi újság, mi van A-val. Én meg mondtam neki, hogy összejött egy pasival, nem is volt ebben semmi. Aztán mire hazaértem, anyám üzent, hogy B felkereste őt és elkezdte faggatni A-ról és a pasiról, lényeg a lényeg, kiderült, hogy a srác aki most A-val van, az B-nek az exbarátja volt. Anyám rögtön el akarta kezdeni játszani magát (ha unatkozik, akkor állandóan pletykál, port kavar, stb), de én leállítottam, hogy ne avatkozzon ebbe bele, semmi közünk ki kivel van. Azt mondta oké. De csak nem hagyta abba, már A hívott fel teljesen kikészülve, hogy anyám meg B írkálnak neki, mert a pasival van (akivel amúgy már fél éve szétment B) és elmondják mindennek, anyám azt is elmondta, hogy hol lakik A, és B meg állandóan oda jár fenyegetőzni, stb.


Utána anyámnak leesett a tantusz, hogy B csak azért írt neki, hogy infokat szerezzen be tőle. Csak A meg most rám haragszik, mert azt hiszi, hogy ebben az én kezem is benne van. Már beszéltem erről vele telefonon, látszólag megértette, hogy nekem ehhez nincs közöm, mégis kerül, nem veszi fel a telefont és facebookról is letiltott...


Ezek után mit tehetnék?


2018. márc. 17. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Választanod kell a két lány között. Ha A-t választod beszélj vele. B egyébként elég nagy sz*rkavaró, én hanyagolnám a társaságát,mert lesz még bajod miatta.
2018. márc. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tényleg a te hibád hisz ha tudod hogy ilyen pletykás miért mondassz el neki ilyeneket? A valószínűleg meg fog bocsátani csak kell neki egy kis idő hogy lehiggadjon.
2018. márc. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A-val szeretném megtartani a barátságot, B-ben én magam is nagyot csalódtam.

Nem tudom miért mondtam el, fel sem merült bennem hogy ez van a háttérben, azt gondoltam, hogy megjött anyám esze, és hogy megbeszéltük, hogy nem szól bele és ehhez tartja is magát. De úgy látszik kutyából nem lesz szalonna...

2018. márc. 17. 21:58
 4/6 anonim ***** válasza:

sajnos én is jártam nemrég úgy, hogy valakinek bizalmasan elmondtam valamit, aki negyedórán belül (!) továbbmondta az egyetlen embernek, akinek nem lett volna szabad.

nos, ebből rengeteget tanultam, de jó sok idegeskedés is volt miatta.

szerintem te is tanulj a dolgokból, ne bízz meg akárkiben. A-val próbáld rendbehozni, ismerd el, hogy elmondtad a dolgot, de mondd meg, hogy teljesen ártatlanul. És hogy sajnálod, hogy ez lett belőle. B-t esetleg te is megkérheted, hogy állítsa le magát. Ha fenyegetőzik, az rendőrségi ügy.

A-nak ajánld föl a segítségedet, ennél többet nem tehetsz. Ha ezek után is haragszik rád, akkor így jártál. Fogadd el.

2018. márc. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ntmlan ***** válasza:

Szia!

Azok alapján amiket leírtál, nekem az a javaslatom, hogy A-nak mondd el az igazat. Mondd meg neki, hogy legjobb barátok vagytok x ideje és nem akartad hátbaszúrni ezzel, csak azt hitted, hogy anyukádnak elmondhatod, megbíztál benne, DE NEM a te hibád! Tapasztalatom szerint az igazság az, ami mindig segít, ha baj van!

Az egyik válaszírónak pedig üzenem, hogy az ember teljesen másképp gondolkodik, ha a családról van szó...a család a feltétlen bizalom, a család a mentsvár, ahol meg tudod húzni magad, ha baj van...a család a minden és a család meg tud változni, de ha nem, akkor is mindig elhisszük, mert kezdetektől fogva ott van és fogja a kezünket. Szóval nem hiba megbízni a családtagban...a családtag hibája, ha eljátssza!

2018. márc. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hat, azt hiszem B hanyagolandó. Anyádnak meg ilyen dolgokról nem kellene beszélni, pláne ha tudod, hogy unalmában szeret pletykálni.
2018. márc. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!