Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogosan érzem sértve magam...

Jogosan érzem sértve magam hogy az egyik barátnőm mindig megfeledkezik a születésnapomról?

Figyelt kérdés
Nem várok ajándékot,de legalább üzenetben írhatna két szót.Már kétségbe vonom ennek a barátságnak az értékét és nem csak emaiatt,de ezt is folyamtosan csinálja,hogy jóval később szól nem feledkezett meg rólam.Utána az x.-dik találkozó után átad egy ajándékot.Az egész olyan kényszeredett és szerintem csak azért csinálja,mert gondolja,hogy megsértett ezzel és nem szívből fakad.Ami érdekes,hogy a barátnőjének tart.De szerintem csak jó neki,hogy valakivel beszélgethet a gondjairól,meg időt tölthet velem,mert olyan nagy ismeretségi köre nincs.Meg én mindig meghallagtom.Ha rólam van szó egy évben egyszer akkor se képes megemlékezni.Utána meg elkezdi ecsetelni látszólagos sajnálkozással,hogy én időben szoktam köszönteni ő meg késve.Ha szóvá tenném neki,nem hinném,hogy emiatt változtatna vagy figyelmbe venné az érzéseimet.Ugyanezt megcsinálná máskor is.Ha tényleg akaratomon kívül megfeledkezek valamiről akkor azt nem mosoloygva meg a másikon szórakozva közlöm azt,hanem normális módon elnézést kérek vagy néhány mondatban ecsetelem az okot.

2018. márc. 24. 23:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Lehet, náluk a családban sosem volt érdemben jelen az ajándékozás, és valahogy kimaradt az életéből.

Ismerni kellene a hátterét, hogy ő hogyan viszonyul az ilyesmihez, nem szabad ráerőltetni senkire, ha megfeledkezik róla.

Anyám is ilyen nagyon ajándékozós fajta, elvárja pár barátnőjétől, de mindig mondtam neki, ha nem kapott viszont semmit, hogy ne törődjön vele, valószínű nem túl jól szocializált a barátnője, már megnevelni késő.

2018. márc. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Bánja és ezt jelezte! Mit akarsz még? Igen megfeledkezett mert lehet hebehurgya, szétszórt, vagy - tényleg nem vagy neki annyira fontos, mint szeretnéd. Legalábbis ilyen szinten.

Velem is előfordult már hogy negfeledkeztem barátnőim szülinapjairól különböző években (egyébként ők is) de mi nem csináltunk ebből gondot. Felnőttek vagyunk, sok a tennivaló és még annak ELLENÉRE is megtörténhet a baj, hogy a telefon jelez.

Ne magadból indulj ki. Veled is bármikor előfordulhat, hogy hibázol, pedig Isten látja lelked, nem szándékosan.

Bárátság = elfogadod olyannak, amilyen (amennyiben egyéb esetben teljesen őszinte és szeretetben dúskáló a kapcsolat) vagy hagyod őt, és nem nyavajogsz miatta.

2018. márc. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Ami érdekes,hogy a barátnőjének tart"


Ebből látszik mennyire másodlagos vagy neki.Az emberek sok mindent elfelejtenek néha,mindenkivel előfordul,de ha valaki tényleg fontos neked,akkor annak nem felejted el,hogy mikor van a születésnapja.

Senki sem várja el a barátjától,hogy drága ajándékkal vagy valami nagy meglepetéssel köszöntse fel.Ha csak ír neked,vagy mikor találkoztok felköszönt,netalántán még ad is valami apróságot az nagyon jól tud esni,mert azt jelenti fontos vagy a számára.

A helyedben hanyagolnám az ilyen barátot,akinek ennyit számítasz.

2018. márc. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló:"vagy neki annyira fontos, mint szeretnéd. Legalábbis ilyen szinten. "

Úgy érzem pont ez a helyzet.A másik közös barátnővel nem ilyen.Bár ez a közös "barátnő" nekem már nem is a barátnőm,hasonló dolgok miatt kezdtem el ignorálni,most nem részletezném a dolgot.A lényeg az egészben,hogy mindig mellőzve voltam mindenből és egy évben egyszer se érdemeltem annyit,hogy felköszöntsön,másokat igen.Állandóan nekem kellett hozzájuk rohangálnom a találka miatt,mert az úgy kényelmesebb volt.Ők egymásnak régebbi és jobb barátai,valószínűleg nem kellek a közelebbi köreikbe.Mostmár nem fogok időt,energiát pazarolni ezekre a kapcsolatokra.Megszüntettem a havi 2-3 találkát évi 1-2alkalomra az egyikükkel,de a másikukkal is ezt fogom tenni.Mély lélektani beszélgetésekbe,a problémáik ecsetelésébe nem fogok belemenni.Leredukálom az egészet egy ismeretségi szintre.

2018. márc. 25. 10:26
 5/9 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló: igen,pont úgy gondolom aki fontos neked valamilyen szinten,arról megemlékezel.Tényleg nem az ajándék a lényeg,hanem az,hogy gondolnak rád,megemlékeznek rólad.Mintha azt éreztetné velem,hogy kevesebb értékű vagyok.Meg hétalvónak is tart,pedig nem szoktam sokáig aludni,csak sajnos jelenleg nincs munkám,de azon vagyok,hogy ez megoldódjon.És sokszor célozgat rá,hogy mikor kelek,meddig szoktam aludni.Nemrégen reggel korán mentünk útra és még rám is irt felébredtem-e.Az volt az ironikus az egészben,hogy végül ő volt aki utoljára ért oda és az autós már elindult felé,hogy ne kelljen rá annyit várni.Arról nem tehetek,hogy a saját gazdaságukban,ahol nem boldog ,csak családi elvárásból dolgozik ott,korán kel és nyomja a munkát.Attól még nem kell a másik embert ledegradálni,mert pillanatnyilag nehézségek vannak az életében és még nem tart ott,ahol szeretne.Ha barát lenne akkor ezt átlátná,megpróbálná a legjobbat kihozni a másikból.Többet kinézni belőle mint ahol most tart.
2018. márc. 25. 10:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Világos,hogy a tipikus 3 barátnős barátságban te vagy a "pótkerék,utánfutó,vízhordó" személy.Nem is baj ha nem pazarolsz időt ilyen emberekre.
2018. márc. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen a 3barátnős barátságok általában nem működnek,ilyenkor kettő mindig jobban elvan,több közös dolgaik vannak,cinkos társak.Egymásra vetett pillantaásokból,felidézett közös élményeket emlegetve is tudják miről van szó a 3.meg ilyenkor csak áll és bámul mint borjú az új kaura nem értve miről van szó.

Itt is az volt ők egymásról jobban megemlékeztek mint rólam.Vannak más barátaim is,akik nem ilyenek.Elkövettem azt a hibát,hogy őket a barátaimnak tekintettem,úgy viselkedtem velük mint a barátaimmal.Talán nem árt a jövőben hierarchiát felállítani az emberi kapcsolataimban és a tetekre figyelni, nem a szavakra.Ezek szerint nekik csak időtöltelék meg panasz láda voltam.A nagyobb társaságok mindenesetre jobban működnek minta a 3-ak.

2018. márc. 26. 10:24
 8/9 anonim válasza:
Szerintem azt hogy mennyire vagy fontos neki, ne ebbol szurd le. Azt masbol is latod. En pl magamon tapasztalom h edesapamet sot meg a sajat szulinapomat is volt h elfelejtettem, epp ezert en pl sosem csinalok gondot az ilyenbol. Persze megertem ha rosszul esik,de ne verd nagy dobra,nm minden ember olyan mint te. Pl en sem.
2018. ápr. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Majd legközelebb én is elfelejtem az övét ☺
2018. ápr. 11. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!