Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mikor tekinthető egy kapcsolat...

Mikor tekinthető egy kapcsolat barátságnak?

Figyelt kérdés
Mondhatni barátkozok emberekkel. Köszönés, 1-2 szóváltás, van, aki engedi, hogy megöleljem, meg olyan is, aki magától ölel... Mikortól mondhatom ki, hogy "jogosan/jogilag" barátok vagyunk?

2018. márc. 26. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez pont nem jogi kérdés.


Mondjuk akkor, ha ő is a barátjának mond.

2018. márc. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De mi alapján >_< Lehet csak kedvességből tenné :s
2018. márc. 26. 21:24
 3/9 anonim ***** válasza:
Kinek mi a barátság. Van aki minden haverját barátnak hív, van aki csak azt, akinek a legbelsőbb gondolatait is elárulja. Ennyire minimum szükséges ismerni a másikat, hogy tudd, a barátjának tekint-e vagy sem.
2018. márc. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Amíg azt feltételezed, hogy lehet, hogy csak kedvességből mondja, addig nem igazán a barátod. Akkortól lesz az, hogy megbízol benne, hiszel neki, vagyis amikor már tudod, hogy csak akkor mondja, ha úgy is gondolja. Ez nem egyik napról a másikra áll be, fokozatosan alakul ki.
2018. márc. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Ez nagyon szubjektív, egyes emberek mindenkit a barátjuknak neveznek akivel köszönőviszonyban vagy haveri kapcsolatban állnak.

Nekem nincs "legjobb barátnőm", mindig utáltam ezt a kifejezést. Mert akit az emberek legjobb barátjuknak hívnak (akiben feltétel nélkül megbíznak, hasonló az érdeklődési körük, akikre mindig számíthatnak, programokat szerveznek, szinte már testvérként kezelik egymást) azokat az embereket hívom én simán barátoknak. Nem biztos hogy ez a "helyes" válasz a kérdésre, de mint már mondtam ez egyéntől függ, csak a véleményemet írtam le. Szerintem eléggé kiüresedett ez a szó pont amiatt hogy sokan minden ismerősükre használják. Én azt tekintem igaz barátnak akivel szinte már testvéri kapcsolatom van, a többi csak haver vagy ismerős.

2018. márc. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Szerintem azt érzi az ember, hogy mikor lesz a barátja. Mikor már nincs kínos beszélgetés, nincs titok. Addig meg csak ismerős.
2018. ápr. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hmm... :) Azt hiszem, kezdem kapizsgálni :)
2018. ápr. 6. 08:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Erre nincs biztosan bevált recept.Van aki néhány hónap ismeretség után a barátodnak tekinthető van akiről 7-8 év ismeretség után derül ki,hogy valójában nem is a barátod hanem szimpla ismerős csupán, hiába nevez ő téged a barátjának,ha nem viselkedik annak megfelelően.Sajnos ebben van tapasztalatom.Számomra a barát az a személy lenne akiben megbízol,ha valamire fel is hívja a figyelmet ami neked kellemetlen nem cinikusan teszi,mindig a többet és jobbat nézi ki belőled még akkor is ha pillanatnyilag nem jól állnak a dolgaid,biztat,bátorít,amiben tud segít,részt vesztek egymás életének fontos eseményeiben,tudtok miről beszélgetni és minőségi időt eltölteni egymassal.Sajnos a mai világban a barátság kifejezés elcsépeltté vált.Engem kedves barátnőnek nevezett olyan személy aki valójában nem az.Az évek ismeretsége alatt azt se volt képes megjegyezni mikor van a születésnapom,hány éves vagyok.Más barátaival nem ilyen.Sok ironikus megnyilvánulása volt.Nem azért tett fel kérdéseket,mert érdekelte a válasz,hanem azért,hogy magáról beszélhessen.Az egész kapcsolat nem a tiszteleten alapult.Minden összejöveteléből kihagyott.Amikor meg eltávolodtam,elkezdtem vele ismerősként viselkedni meg volt lepődve mentette volna ami menthető.De ezek után nem bízom benne és bármit is tesz nem fogok rá barátként tekinteni.
2018. ápr. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Miért kapaszkodsz elvont fogalmakba, mint pl a "barátság"? Mi az, amit valójában szeretnél tudni? Mert biztosan nem valamiféle ködös szó definícióját.


Tehát javaslom, írd körül, mit szeretnél tudni.


A kérdésed kb olyasmi, mint ha azt kérdeznénk, mit jelent az Alíz Csodaországban műben a "bröftyent a mamsi plény"...


Minél elvontabb egy fogalom, annál több ember annál többfélét ért alatta (persze többségük átfedéssel).


Ennyi erővel én is kérdezhetném: "mikor vagyunk graehbnabdafiftaeihgegegegeimdag egymással a szomszédom én én?"


Írd körül a fogalmat, ami érdekel, mert ahány válaszoló, annyifélét ért "barátság" alatt, és így csak elbeszélünk egymás mellett.


De ha már körülírod, mit értesz barátságon, akkor meg mi a kérdésed? Mert akkor más kérdésed lesz, nem az, amit kiírtál. Logikus.


Egyszóval a kellően elvont fogalmak NEM OBJEKTÍVEK. Nincs olyan, hogy "barátság" alatt mindenki ugyanazt értse.

2018. ápr. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!